Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś piszczy w kołach


przemciotorun

Rekomendowane odpowiedzi

Moze i nie dokonca dobry dzial ale sam nie wiem o co chodzi.....

napisze pokrótce:

przy predkosci ok 30-40km/h jak otworze okno/okna slychac piszczenie jakby z przednich kol, piszczenie przyspiesz i zwalnia w raz z przyspieszaniem lub zwalnianiem samochodu, jest to taki metaliczny pisk jakby cos bylo nie przesmarowane,

problem zauważyłem ze jest tylko na 18" , ani felga ani opona nigdzie nie ociera, na zimowych jest cisza chociaz zwroce uwage jak zmienie kola na zime

jak podniose kolo do gory i zkrece jest cicho, piszczy tylko jak samochod jedzie po ulicy,

zmienilem 3x klocki i 2x tarcze hamulcowe, nic nie pomoglo

ogladalem wszystko w zdluz i w szerz i nigdzie nie widac zeby cos bylo zle zlozone/krzywe/czy tez cos ocieralo.....

kiedys mialem wzazenie ze lewa strona piszczy glosniej, to zmienilem lozyski.... ale nic nie pomoglo.... (w sumie wymienic mial to mechanik )

moze ma ktos jakis pomysl co z tym zrobic mam teraz nowe tarcze i klocki trw predzej bosh i trw i jeszcze jakies klocki ktorych nazwy nie pamietam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec w swojej 80 b4 ma identyczny problem.... Na alusach ciągle coś mu puka i piszczy (a wszystko wymienione, robione samemu, all OK), a na zimówkach cisza..... :kox:

A dopompowanie powietrza co spowoduje, opona będzie twardsza... to coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje dopompowac, a jek delikatnie wcisne i przytrzymam hamulec to przestaje i jest cisza do momentu puszczenia.... kola przekladalem przod z tylem prawe z lewym..... i caly czas d*pa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`U mnie dawniej nie tyle piszczało ale raczej skrzypiało w okolicach koła.. Okazał się dolny wahacz do wymiany... może to :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies 3 miechy temu mialem przeglad i nic nie bylo a piszczy juz drugi sezon, i najlepiej to slychac jadac po prostej drodze, czasmi jak lekko skrece kierownica w prawo lub lewo to jakby przestawalo a jak wyprostuje to dalej....

---------- Post dopisany at 15:58 ---------- Poprzedni post napisany at 15:56 ----------

a jest opcja moze ze lozyska nie wytrzymuja przy 18"? i piszcza? chociaz jak byly zmieniane to niepamietam nazwy ale cos niby orginalnego niemieckiego.... wcale takie tanie tez nie byly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu,bo też mam podobny problem.Piszczy nie zawsze ale często.Tak jak Dropsone pisze-przestaje po naciśnięciu hamulca,a u mnie również jak lekko skręcę w lewo lub prawo.U siebie obstawiam lewe przednie koło,w którym miesiąc temu zmieniałem osłonę przegubu na Lobro.Co tak może piszczeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się podepnę pod pytanie bo to piszczenie doprowadza mnie już do szału.... Objawy takie same, częstotliwość rośnie wraz z prędkością, przyhamowanie pomaga na chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ....

Czy przypadkiem nie macie tego piszczenia w niższych temperaturach. tj. od 8 st C. w dół, do czasu aż się trochę autko nagrzeje w czasie jazdy ?

Mam podobnie i przestałem się tym już przejmować. Jesienią i zimą włączam głośniej radio w pierwszych 15 min jazdy :-)

Pozdrawiam

KKKC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie piszczy nie zaleznie od temperatury (w zasadzie slysze to jak jest cieplo i w tedy jezdze z otwarta szyka) i nie ma roznicy czy jezdze 10 - 20 - 30min piszczenie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludziska. Tez tak mam! Pisk jak pociągu na krzywych szynach tylko ciszej. Przychamowanie i skręt kołem rowniez to ucisza.

U mnie występuje tylko i wyłącznie na nagrzanych hamulcach.

Może to gorący zacisk nie odbija? Już sam nie wiem.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz sprawdzilem zaciski jak zakladalem nowe tarcze i te prowadnice chodza bardzo lekko.... kurcze w sumie nie pomyslalem zeby moze je jeszcze troche miedzianka przesmarowac.... zrobie to jak bede kola zmienial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma różnicy czy zimno czy ciepło.Dziś było 24st. na plusie i pisk niemiłosierny,aż wstyd jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u kumpla,miał wolny kanał więc poprosiłem go żeby sprawdził co jest nie tak.Zdjął koło i obczyścił rant tarczy z rdzy.Sam klocek i tarcza w bardzo dobrym stanie,ale niestety ten zabieg nie pomógł i w drodze powrotnej znowu zaczęło piszczeć:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...