Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek jak tak wszystko wyciągasz i wkładasz do tego auta to nie myślałes o jakiejś próbie wyciszenia go ? Bo wcześniej stwierdzales ze jest głośniej niż w audi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jak tak wszystko wyciągasz i wkładasz do tego auta to nie myślałes o jakiejś próbie wyciszenia go ? Bo wcześniej stwierdzales ze jest głośniej niż w audi ...

Dobry pomysł ale nie bardzo wiem od czego zacząć - tutaj przydałby się jakiś specjalista w tej dziedzinie...

---------- Post dopisany at 23:26 ---------- Poprzedni post napisany at 23:25 ----------

Dzięki za pozytywy - jeszcze duuuuużo pracy w tym aucie aby wyprowadzić je tak jak sobie wymyśliłem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę Cię podziwiam :good: jesteście z Grześkiem niesamowici!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jak tak wszystko wyciągasz i wkładasz do tego auta to nie myślałes o jakiejś próbie wyciszenia go ? Bo wcześniej stwierdzales ze jest głośniej niż w audi ...

Dobry pomysł ale nie bardzo wiem od czego zacząć - tutaj przydałby się jakiś specjalista w tej dziedzinie...

no ja ci nie pomogę ale jacyś audiofile pewnie są w takich rzeczach obcykani, może ktoś zajrzy w wątek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś za wiele się nie działo - prawa strona dostała lusterko w full opcji (pamięć, składanie, dodatkowe oświetlenie). Co dziwne w Paskach tylko strona kierowcy ma zewnętrzny fotochrom :facepalm:

Jutro lewa strona :wink:

http://www.a4-klub.pl/manuale-www/Bart-s/Passat/rightmirror.JPG

No właśnie... mnie też czeka zabawa z lusterkami, dużo roboty z tym? No i właśnie brak fotochromu po stronie pasażera :blink: Może prawe lustro z anglika? :mysli: ciekawe jak z tym kątem co piszecie wyżej... i znalezienie takiego lustra z anglika...

Jeszcze jedno mnie ciekawi, nie myślałeś żeby składanie luster zrobić na pilota? wiem że w B5 dało radę to ogarnąć, ciekawe czy w B6 też się da? Żeby nie bawić się przełącznikiem w drzwiach?

Dopiero znalazłem ten temat... będę śledził :wink: a co do lusterek jeszcze się odezwę jak będę planował zakładać (manual z forum paska już ściągnięty) :wink:

Graty furki, szkoda że to nie CC :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś za wiele się nie działo - prawa strona dostała lusterko w full opcji (pamięć, składanie, dodatkowe oświetlenie). Co dziwne w Paskach tylko strona kierowcy ma zewnętrzny fotochrom :facepalm:

Jutro lewa strona :wink:

http://www.a4-klub.pl/manuale-www/Bart-s/Passat/rightmirror.JPG

No właśnie... mnie też czeka zabawa z lusterkami, dużo roboty z tym? No i właśnie brak fotochromu po stronie pasażera :blink: Może prawe lustro z anglika? :mysli: ciekawe jak z tym kątem co piszecie wyżej... i znalezienie takiego lustra z anglika...

Jeszcze jedno mnie ciekawi, nie myślałeś żeby składanie luster zrobić na pilota? wiem że w B5 dało radę to ogarnąć, ciekawe czy w B6 też się da? Żeby nie bawić się przełącznikiem w drzwiach?

Dopiero znalazłem ten temat... będę śledził :wink: a co do lusterek jeszcze się odezwę jak będę planował zakładać (manual z forum paska już ściągnięty) :wink:

Graty furki, szkoda że to nie CC :decayed:

Tak sobie myślę, że lusterko z anglika nie będzie potrzebne :wink:

...a to dlatego, że skoro instalacja elektryczna nie przewiduje fotochromu w LHD dla prawego lusterka to pewnie sterownik w drzwiach pasażera i tak nie będzie go obsługiwał (zatem pomijamy go przy prowadzeniu brakującej wiązki). Potrzebujemy tylko szkło podgrzewane + fotochrom (dla Paska RHD dostępne jest tylko asymetryczne) oraz 2-pinowy konektor aby w przypadku potrzeby wymiany wkładu mieć go jak odłączyć :wink: Jeśli chodzi o sam wkład - ASO odpada (chcą 800zł :facepalm:). Średnia cena lusterka full to 400zł (jest szansa, że UK będzie troszkę tańsze).

...no chyba, że zmieniasz lusterka z wersji LOW (w takim przypadku rzeczywiście warto od razu szukać modelu z RHD).

Elektrycznie wygląda to identycznie jak w A4 B6/B7 - zewnętrzny fotochrom jest zasilany przez lusterko wewnętrzne za pomocą 2 przewodów (+ i -). Tą parę kabelków przeciągamy z dachu na lewy słupek A a następnie rozdwajamy i przeciągamy po parce do lewych i prawych drzwi (i dalej do sterowników a z nich już bezpośrednio do szkieł).

...no nic - pomysł się urodził. Teraz trzeba będzie wcielić to w życie (kabelki, piny i takie tam :grin:).

...odpowiadając jeszcze na Twoje pytania:

1) składanie lusterek z pilota jest możliwe ale wymaga zastosowania nie fabrycznego modułu (dlatego póki co odpuszczam temat)

2) do montażu full lusterek (poza nimi samymi :wink:) potrzebujesz jeszcze sterowników w drzwiach w wersji HIGH. Nie może to być byle co - VW co chwilę zmienia generację elektroniki, dlatego dobrze aby dobrany sterownik mieścił się w Twoim przedziale rocznikowym/VIN. No i oprócz tego oczywiście fotele z pełną elektryką i memo (o dołożeniu pamięci do elektrycznych foteli zapomnij). Na koniec jeszcze joy pod składanie i gotowe :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie interesuje tylko dołożenie luster na full, bo często latam w nocy i wsteczne dobrze ściemnia, a boczne dają po oczach, więc zakładanie tylko jednego fotochroma nadal będzie lipą :decayed: Ale tak jak mówisz sam wkład i połączyć bezpośrednio, tak jak piszesz, powinno działać :eusathink:

No nic poszukam lusterek bliżej wiosny, teraz zawias i oponki na wiosnę bo felgi już kupione :decayed:

A co do większej mocy to co prawda ja mam już CRa, ale podobnie się je modzi jak te PD (podobne wyniki), u mnie wpadła suszarka ze 170 KM i rogal delikatnym programikiem 215 zmajstrował :wink: polecam, autko ładnie się zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro Bartek pisze że ma 143KM to też chyba ma CRa

---------- Post dopisany at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

a nie sorry już doczytałem trzy literowy kod silnika więc PD-k :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro Bartek pisze że ma 143KM to też chyba ma CRa

---------- Post dopisany at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

a nie sorry już doczytałem trzy literowy kod silnika więc PD-k :wink:

bkp to chyba 140KM chyba się Bartkowi pomyleczka trafiła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro Bartek pisze że ma 143KM to też chyba ma CRa

---------- Post dopisany at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

a nie sorry już doczytałem trzy literowy kod silnika więc PD-k :wink:

bkp to chyba 140KM chyba się Bartkowi pomyleczka trafiła :wink:

Dokładnie... 140KM, mój błąd. Ale jedzie jak 143KM :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro Bartek pisze że ma 143KM to też chyba ma CRa

---------- Post dopisany at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

a nie sorry już doczytałem trzy literowy kod silnika więc PD-k :wink:

bkp to chyba 140KM chyba się Bartkowi pomyleczka trafiła :wink:

Dokładnie... 140KM, mój błąd. Ale jedzie jak 143KM :polew:

chciałem ludzi na 3 konie wydymać :whistling::whistling::whistling::whistling: :polew::polew::polew:

czujne są chłopaki nie? :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale Marcin ma rację... Prędzej czy później ale nic się przed Wami nie ukryje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche i ten badziew :decayed: bydzie lepi dopasiony niz Audiczka :wink::hi:

...jeszcze trochę i będziesz chciał się zamienić :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche i ten badziew :decayed: bydzie lepi dopasiony niz Audiczka :wink::hi:

...jeszcze trochę i będziesz chciał się zamienić :grin:

Chyba na audika :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche i ten badziew :decayed: bydzie lepi dopasiony niz Audiczka :wink::hi:

...jeszcze trochę i będziesz chciał się zamienić :grin:

Chyba na audika :naughty:

Poczekaj cycu aż go skończę :wink: Narazie jest kupa ale będzie OK :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...