Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spoty Słupecko - Konińskie


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

No Knecht tez ok, bierz co jest. Valvoline olej spoko możesz lac. Twój silnik nie odczuje :)

Michał cos odkutasił? Pewno połamał esowy zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No Knecht tez ok, bierz co jest. Valvoline olej spoko możesz lac. Twój silnik nie odczuje :)

Michał cos odkutasił? Pewno połamał esowy zderzak.

Magiel sie poci i płyn spierdziela :facepalm: dzis na pustym zbiorniczku dojechałem do pracy pozniej dolałem bo mi dowiezli z domu ...

I teraz zapytanie nowa czy regenerowac :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAAN ja tylko to klade. Ewentualnie cos z Bosch.

Darek też nad tym myślę a vavoline max life brać z dodatkami do gazu czy nie :eusathink:

A jak by filtr KNECHT A dać i olej vavoline DuraBlend 10w40 syntetyk co myślicie o takim zestawie :naughty:

kto Ci polecił 10W?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w hurtowni ją osobiście wiem że teraz w aucie mam taki sam tyle że GM 10w40 tylko nie pamiętam czy pół czy pełny syntetyk wiem że z gorszego na lepsze się nie idzie ale tak z bratem wczoraj pogadamy omówi że każdy 10w40 to pół syntetyk i teraz myślę czy dobrze zrobiłem. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury wypisujesz. jeżeli producent przewiduje 5w to lejesz 5w i żaden inny, bo Ci doradził kolo w hurtowni (on ma towar wypchać bo ma

tego w c**j na magazynie i musi zrobić miejsce na następny) albo lewy mechanior z obory. inżynierowie w fabryce nie po to siedzieli miesiącami nad daną jednostką i robili testy żeby ktokolwiek podważał ich opinię i wiedzę. przejście z 10w na 5w niczym złym się nie kończy. masz turbo? to lejąc 10 lub olaboga 15w zabijasz je bo nie ma odpowiedniego smarowania. każdy OGARNIĘTY mechanik i tuner Ci to powie. ot taka mała wskazówka co do doboru oleju silnikowego powiedziana na forum setki razy :wink: tą zmiane jeszcze pojeździj, ale przy następnej przechodź na 5w i niczego się nie bój :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury wypisujesz. jeżeli producent przewiduje 5w to lejesz 5w i żaden inny, bo Ci doradził kolo w hurtowni (on ma towar wypchać bo ma

tego w c**j na magazynie i musi zrobić miejsce na następny) albo lewy mechanior z obory. inżynierowie w fabryce nie po to siedzieli miesiącami nad daną jednostką i robili testy żeby ktokolwiek podważał ich opinię i wiedzę. przejście z 10w na 5w niczym złym się nie kończy. masz turbo? to lejąc 10 lub olaboga 15w zabijasz je bo nie ma odpowiedniego smarowania. każdy OGARNIĘTY mechanik i tuner Ci to powie. ot taka mała wskazówka co do doboru oleju silnikowego powiedziana na forum setki razy :wink: tą zmiane jeszcze pojeździj, ale przy następnej przechodź na 5w i niczego się nie bój :wink:

dobrze prawi polać mu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju widzisz ty masz sporą wiedzę na ten temat ją natomiast jestem zielony takie sprawy zawsze mechanik robił teraz chciałem sam coś zrobić. Myślę że olej jest ok zobaczę jak będzie się sprawować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury wypisujesz. jeżeli producent przewiduje 5w to lejesz 5w i żaden inny, bo Ci doradził kolo w hurtowni (on ma towar wypchać bo ma

tego w c**j na magazynie i musi zrobić miejsce na następny) albo lewy mechanior z obory. inżynierowie w fabryce nie po to siedzieli miesiącami nad daną jednostką i robili testy żeby ktokolwiek podważał ich opinię i wiedzę. przejście z 10w na 5w niczym złym się nie kończy. masz turbo? to lejąc 10 lub olaboga 15w zabijasz je bo nie ma odpowiedniego smarowania. każdy OGARNIĘTY mechanik i tuner Ci to powie. ot taka mała wskazówka co do doboru oleju silnikowego powiedziana na forum setki razy :wink: tą zmiane jeszcze pojeździj, ale przy następnej przechodź na 5w i niczego się nie bój :wink:

Nie zapomnijmy o tym ze niektórzy olejem uzdrawiają silnik - bo jak zaczyna brac to trzeba zmienić na 10 lub 15w

Albo jak ostatnio słyszałem od gościa bo akurat szukam auta dla taty - auto przebieg ok 100tys. I mowię ze pewnie olej pełny syntetyk 5w a on ze przy tym przebiegu by lał 10w40 bo zawsze bezpieczniej : facepalm: ale takie sa realia w Polsce. :decayed:

A co do magla to zależy bo regenerowany to czasem tez sa czary. A nowy skolko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju widzisz ty masz sporą wiedzę na ten temat ją natomiast jestem zielony takie sprawy zawsze mechanik robił teraz chciałem sam coś zrobić. Myślę że olej jest ok zobaczę jak będzie się sprawować

po to masz forum by poszukać bądź zapytać - zawsze ktoś odpowie :wink:

magiel regeneruj tam gdzie Ci dadza gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma która regeneruje da ci już zregenerowaną i poczeka az zamienisz i oddasz swoją koszt ok 500-700 pln są firmy które dają roczna gwarancję i są polecane a nowa hmm nowa to nowa ale z regenerowana zawsze jakis grosz w kieszeni :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju widzisz ty masz sporą wiedzę na ten temat ją natomiast jestem zielony takie sprawy zawsze mechanik robił teraz chciałem sam coś zrobić. Myślę że olej jest ok zobaczę jak będzie się sprawować

po to masz forum by poszukać bądź zapytać - zawsze ktoś odpowie :wink:

Dzięki ten rok jeszcze będzie 10w40 ten co zamówiłem wezmę a następny zmieni się auto nie bierze oleju dla tego szukałem coś dobrego cena też super około 89zł to mnie skusiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


cena też super około 89zł to mnie skusiło
nie chciałem pisać wprost, ale domyślałem się :wink: nie oszczędzaj na oleju, bo to się może odbić. wygoogluj sobie swój silnik i znajdziesz jaki olej producent zaleca :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa od 900 w góre więc bede myslał nad nową ;)

Jakiej firmy jest nowa? A jaka jest ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju ją miałem przeznaczone około 149 zł średnio no ten olej myślę że i tak będzie lepszy od gm pod każdym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...