Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Pioneer - sprawne a tył nie gra - proszę o pomoc jaka przyczyna


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus, Panowie sytuacja jest następująca. Założyłem radio Pioneer 3100UB. Na początku było ok, grały wszystkie głośniki. Obecnie cały tył milczy. W firmie gdzie radio kupiłem i zamontowałem : Essa Rzeszów - stwierdzono że mam spalone końcówki mocy (podłączyli inne radyjko i tył gra). Zawiozłem Pioneera do elektronika i facet mówi że radio jest 100% sprawne. Przywiozłem radyjko z powrotem i oczywiście tył nadal nie hula.

Ma Ktoś jakieś sensowne wytłumaczenie gdyż zaraz mnie szlag trafi ?

Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fabrycznym radiu masz wpierw 3 kostki. Przy pionku masz wejście na dwie. I zeby podpiąć trzecia która odpowiada za aktywny tył, potrzebny jest adapter. Aktywnego tyłu

http://moto.allegro.pl/interfejs-do-systemu-bose-tylne-glosniki-sub-i2649612415.html

Lub

http://moto.allegro.pl/adapter-audi-vw-skoda-gniazdo-mini-iso-2x-rca-i2686972920.html

I gra muzyka. W pierwszym przypadku jest napisane bose ale w opisie aukcji pisze że do normalnego. (czyli tylko tył jest aktywny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek u mnie to tak wygląda:

pioneer_002.jpg kostki z instalacji fabrycznej

<br /><br />

pioneer_003.jpg instalacja z pioneera

<br /><br />

pioneer_004.jpg kable dorobione w firmie montującej to radio u mnie

<br /><br />

pioneer_005.jpg podłączone jedno z drugim

<br /><br />

pioneer_006.jpg tył radia

efekt : cisza jak minuta przed ogłoszeniem wyniku testu ciążowego u Małolaty. Piszesz Jarku że może mi brakować interfejsu ale dziwne jest to że na tej właśnie instalacji kiedyś mi ten tył grał :mysli:

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz jak byś dał zdjęcia odrazu to by wszystko było jasne wcześniej.

Widzę masz już adapter trochę przerobiony ale jest. Jak masz tak podpięte jak na ostatnim zdjęciu to niema prawa zagrać, bo połączone kable (różowy z adaptera i niebieski z separatora nie są podpięte pod zasilanie) Podepnij to pod wyjście zasilania anteny w kostce radia lub złączu jak na zdjęciu.

pioneer_006.jpg

<br /><br />

Nie widze opisu tego kabla ale sprawdź czy jest na nim 12V po włączeniu radia. Jak jest to ten kabel. I ma grać. Jak nie zagra to jeszcze możesz sprawdzić czy w ustawieniach radia nie jest wyłączone wyjście RCA.

Tak na marginesie załatw sobie ori ramkę do radia bo w tej masz paskudna szparę pod radiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dddd_003.jpg

<br /><br />

Sprzawdź czy jest tam 12V po włączeniu radia.

Chodzi mi o taką ramkę

original.jpg

Ma chrom i jest pełna pod ramką radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziłeś i jest na tym kablu 12V po włączeniu radia to powinno zadziałać chyba że masz wyłączone RCA w radiu lub skopany adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz nie pamiętam ale w passacie ostatnio podłączałem pioniera takiego samego.. Też były 3 kostki a mimo to gra przód + tył na jednej kostce audio. :wink: Wcześniej było ori radio zamontowane i ori instalacja.

Po co adaptery, szmery bajery..? Myślę, że domowe połączenie "na twardo" frontu z tyłem w jedną kość byłoby najlepszym i najmniej problemowym rozwiązaniem. :cheesy:

To RCA to jest tutaj w ogóle nieporozumienie.

---------- Post dopisany at 02:06 ---------- Poprzedni post napisany at 02:04 ----------

Jak jesteś z okolic Głubczyc / Raciborza chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek a ty widziałeś kiedyś instalację w AUDI? bo jak byś widział to byś głupot nie pisał.

W VW masz wszystkie głośniki pasywne a audi ma przód pasywny a tył aktywny. Jak wiesz o czym pisze to, już wiesz dlaczego VW działało a w AUDI nie. Druga twoja myśl przewodnia o podłączeniu na twardo pod przód to jeszcze większa głupota niż pierwsza. Jak to podepniesz wzmacniacz bezpośrednio pod końcówki mocy to prędzej czy później uwalisz wzmacniacz.

Po to ktoś wymyślił taką instalację żeby działała i można ja podłączyć po Bożemu małym kosztem, i robię to w 30min.

Trzecia twoja genialna myśl "To RCA to jest tutaj w ogóle nieporozumienie" jak dla ciebie sygnał wyprowadzony z RCA to nieporozumienie to resztę pozostawię bez komentarza.

SIXU jak ci nie ogarnie tego elektryk to wpadnij na spota do Nowego Sącza i ci to zrobię od ręki. Skoro wzmak dział na ori radiu i na niebieski kabel dochodzi 12V a dalej nie gra tył to masz skopana przejściówkę albo ustawienia radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał drogi. Jak dobrze się czujesz z miernikiem w ręce to na PW masz numer telefonu po 16 możesz dzwonić powiem ci co i jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek a ty widziałeś kiedyś instalację w AUDI? bo jak byś widział to byś głupot nie pisał.

W VW masz wszystkie głośniki pasywne a audi ma przód pasywny a tył aktywny. Jak wiesz o czym pisze to, już wiesz dlaczego VW działało a w AUDI nie. Druga twoja myśl przewodnia o podłączeniu na twardo pod przód to jeszcze większa głupota niż pierwsza. Jak to podepniesz wzmacniacz bezpośrednio pod końcówki mocy to prędzej czy później uwalisz wzmacniacz.

Po to ktoś wymyślił taką instalację żeby działała i można ja podłączyć po Bożemu małym kosztem, i robię to w 30min.

Trzecia twoja genialna myśl "To RCA to jest tutaj w ogóle nieporozumienie" jak dla ciebie sygnał wyprowadzony z RCA to nieporozumienie to resztę pozostawię bez komentarza.

ehh. Albo moje niedopatrzenie, albo ktoś tu nie pisał o wzmacniaczu.. W każdym bądź razie w Audi mam taką samą instalację jak w pasku. RCA jest zbędne przy najprostszej budowie audio 2+2 inaczej niż w przypadku sygnału na wzmacniacz.

Tak czy inaczej sprawdzić trzeba czy radio w ogóle daje sygnał z RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...