Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś stuka w Seacie Leon 1.8T


Frrrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam problem z stukami, problem pojawił się nagle bez objawów, wsiadam rano do auta odpalam i coś metalicznie stuka, pierwsza moja myśl to panewka lecz mam wrażenie że stuki lekko się zmieniają w momencie gdy wcisnę pedał sprzęgła i trzymam a gdy jest puszczone. czy mogę jakoś to zdiagnozować co stuka bez zdjęcia skrzyni lub miski ? dodam że nie cały rok temu wsadziłem silnik turbo ale na sprzegło nowe już mi było szkoda dać 2500 i zostało stare. co może stukać w sprzęgle ? dwumasa ? docisk się rozleciał ? tarcza mogła pęknąć ? 1.8t vag. jeśli się da dodam filmik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Sprzęgło wciskam z początku filmiku i w 36sec jak zmienia się dźwięk tez zostało wciśnięty pedał sprzęgła 

 

Edytowane przez Frrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas za niedługo bokiem korpusu skrzyni wyleci. O ile nie masz przelotu to gdzieś nieszczelność w wydechu też jest.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Langista napisał(a):

Dwumas za niedługo bokiem korpusu skrzyni wyleci. O ile nie masz przelotu to gdzieś nieszczelność w wydechu też jest.

Nowy zestaw dwumasy 2300-2500 :( myśleć może nad używką lub może regeneracja czy tylko nowe? 

 

wydech głośniejszy :P zrobiony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Frrrrr napisał(a):

Nowy zestaw dwumasy 2300-2500 :( myśleć może nad używką lub może regeneracja czy tylko nowe? 

zadnych regeneracji. Szkoda kasy i roboty. Te regenerowane padliny sie rozpadaja po kilku tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o jednomasie warto myśleć? komfort z jazdy bardzo spada ? tańszy o połowe :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Frrrrr napisał(a):

a o jednomasie warto myśleć? komfort z jazdy bardzo spada ? tańszy o połowe :d

Miałem jednomas w bliźniaczym a3 8L 1.8t. Sztywne koło używane 1Z za 100zł, komplet sprzęgła od g60 albo od vr6 około 500 i do tego nowe sruby z aso do zamachu, bo muszą być krótsze, koszt około 100zł.

Przejeździłem tak z 80 tys i nic się nie działo, a pedał sprzęgła chodził leciutko, żadnych wibracji i innych niedogodności o których pierdzielą w necie. Do poprzeczniaków w 1.8t to idealne rozwiązanie. O kitach od valeo zapomnij, bo to badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 6b skrzynia,  probowałem znaleźć jakieś informacje i piszą że 6b do sztywnego to katastrofa i rozwala skrzynie. pierdzielenie głupot czy coś na rzeczy jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5b skrzynie tez miały się rozpaść, a jakos moja chłostania przeżyła i miała się dobrze. Zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5b ponoć jest mocniejsza i została zrobiona pod sztywne a 6b ponoć pod dwumas, próbowałem czytać w sieci jak to z sztywnym i 6b i ponoć po 1-2tys się już rozlatuje. Ktoś kto ma 6b i zakładałem sztywne jest w stanie powiedzieć czy się aż tak szybko skrzynia rozlatuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przem8 napisał(a):

5b skrzynie tez miały się rozpaść, a jakos moja chłostania przeżyła i miała się dobrze. Zrobisz jak uważasz.

Chyba spróbuje te sztywne, kupię od razu zapasową skrzynie 😁  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktoś na tyle temat sprzęgła do 1.8t zeby doradzić co wziąć? Na pewno tak jak kolega wyżej pisze koło wezme 1z tylko nie wiem co dalej żeby na pewno pasowało p&p bez przeróbek  tarcza docisk wysprzeglik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamach brać o tych numerach ? Nie chciał bym zrobić wtopy. 026105269L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz skrzynię 6b to nie wiem czy ten sam zestaw podejdzie co do 5b. Poczytaj na forach. Wydaje mi się, że z ARL powinien podejśc cały zestaw, a tam też były skrzynie 6b i cenowo poniżej 1500 powinieneś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...