Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie/ rezonans


mr.mark1

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego i co było przyczyną buczenia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu

Mam taki problem choć nie występuje on zawsze bądź nie zawsze to słyszę a mianowicie podczas przyspieszania (jeżdżę raczej spokojnie i na niskich obrotach) słyszę jakby brzęczenie. Nie odczuwam przy tym żadnych wyczuwalnych wibracji ani na kole kierownicy ani nadwoziu. Na wyższych obrotach brzęczenie ustaje lub jest mniej słyszalne. Trochę to przypomina taki blaszany brzęk. Poza tym skrzynia regularnie serwisowana, płynnie zmienia biegi i nic więcej nie zauważyłem. Czy ktoś miał cos podobnego? Co należałoby sprawdzić? Skrzynia ma 171tys i jest świeżo po wymianie wszystkich olejów i filtrów. Spód bez żadnych oznak wycieków, bez luzów. Czy Multitronic daje takie odgłosy?

Będę wdzięczny za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dwumas. Wieczorem podjedź na stację benzynową gdzie jest duży obszar pokryty gładkim betonem, otwórz drzwi i wysłuchaj się, co się dzieje jak przerzucasz na bieg parkingowy i przy gaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubi610 napisał:

dzięki, za podpowiedź, sprawdzę i dam znać

dwumas byś też pewnie słyszał mocno przy gaszeniu auta, u mnie podobny dźwięk wydawała pęknięta osłona przy skrzyni, którą jest nad przegubem wewnętrznym. Brzęczenie było w pewnym tylko zakresie obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że bym zauważył, nie widzę nic szczególnego w pracy silnika na biegu jałowym ani też żadnych szarpnieć i stuków z napędu. Myślę, że to nie dwumas ale przyjrzę się temu. Widziałem już gdzieś na internecie podobne objawy ale nie doszukałem się jednoznacznych odpowiedzi. Tak jakby z układu wydechowego a może i dolotowego coś rezonowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być osłona jednego z przegubu, jak zasugerował Bartek. Dwumas żeby był w aucie słyszalny to już musi być w agonii, dlatego jak jest na wykończeniu to w środku przy gaszeniu go nie słychać, jedynie uchylając drzwi to usłyszysz. Może być też przetarty łącznik elastyczny i przy pewnych obrotach osłona termiczna nad nim rezonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...