Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opony wielosezonowe czy typowe zimówki


koziol1006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest taka sytuacja aktualnie jeżdżę na oponach hankook 4 seasons 16''(były jak już kupiłem auto) ale także posiadam typowe zimówki praktycznie nowe semperity ale już 15'' no i nie wiem bardzo co zrobić czy zakupic stalówki 16'' do opon wielosezonowych i na nich jeździć w zimie czy kupic stalowe 15 i założyć semperity.Moja obawa wynika z tego , że nie jeździłem nigdy w zimie na oponach wielosezonowych ale kusi mnie to , że mogę oponki zimowe sprzedać a w zimie własnie jezdzić na tych wielosezonówkach.

Mam takie pytanka:

1.co radzicie wielosezonowe 16 czy zimówki 15

2.jaka jest różnica w b6 kiedy założe 15'' czy prześwit w zimie nie jest za mały wiadomo snieg zaspy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 wielosezonowe są gorszę na zimę od typowych zimówek, a co wolisz to sobie sam musisz odpowiedzieć. Jak często jeździł będziesz po trasach słabo odśnieżanych, czy trasa w góry itd. Jak na miasto to wielosezonówki wystarczą.

Ad. 2. Nie będzie mniejszego prześwitu ponieważ wyższy profil opony na 15 się montuje np. 205/60/R15 205/65/R15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki kolego troche rozjasniłeś temat ale słuchaj moje oponki mam 195/65/15 więc coś to zmienia?? z tym prześwitem słyszałem że mniejszy rozmiar na zimę bardziej wskazany -z czym to jest związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mniejszym rozmiarem chodzi o to, że lepsze węższe oponki na zimę.

nie wiem jakie masz te 16"

najczęsciej to rozmiar jest: 205/55/r16

jeśli się nie mylę, to 15stki w stosunku do powyższych 16stek będą trochę wyżej stały, więc zimą lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na wielosezonie i póki co, sobie chwalę, ale wiesz jak to jest, jak coś do wszystkiego, to jest do niczego. Czekamy na pierwszy śnieg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w naszym kraju były drogi i ulice utrzymane w takim stanie zimą jak na zachodzie europy to pewnie było by można śmigać na wielosezonach ale póki co to zawsze mówimy że zima zaskoczyła drogowców, więc sam sobie odpowiedz na to pytanie czy chcesz też być zaskoczony ;)

Doradzam typowe zimówki na zimę. Mój brat ma na jednej osi wielosezonówki na drugiej zimówki na zimę i nie jest zadowolony na tyle troche zarzucało na przedzie słaba kierowalność i przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na zimę zakładaj dobre zimówki :wink: i tak jak JawoR36 powyżej napisał - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :wink: popieram i odradzam Ci takiego wyboru.

co do 15 nie bój nic :wink: dasz wyższą oponę i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja sie dowiedziałem od mojej ciotki ktora pracuje w laboratorium i dobiera składniki gumy do opon,powiedziała mi ze nie mozna zrobic opony w ktorej to guma bedzie na lato i na zime. Wielosezon jest dobty do temperatur powyzej +5 C nadaje sie do krajow takich jak m.in.belgia holandia tam nie ma zim takich naprawde i ciezko jest tam spotkac prawdziwe zimowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...