Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie garazu


Lo-buz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio chodzi za mna lekkie ocieplenie garazu.

Troche faktów..

Garaz nie ogrzewany ( czasem olejak chodzi jesli chce cos podlubac w garazu), murowany, po lewej i prawiej stronie garaze sasiadujace rowniez nie ogrzewane, drzwi duze drewniane, obite na zew. blacha a dach to papa, deski, jakas chyba wata szklana czy cos w tym stylu i pozniej znowu deski. I jest sens ocieplania tylu garazu oraz drzwi ? W zime zbiera sie szron na drzwiach od wew. wiec styropian niby ociepli troche ale i zbierze sporo wilgoci. Chcialbym to zrobic oszczednie ale i dobrze.. A moze nie ma to sensu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest sens, oklej wszystko styropianem jakieś szczeliny pianką i będzie na pewno lepiej. Nie zapomnij uszczelnić wszystkich dziur którędy by mogło dochodzić powietrze z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote pojde do sklepu i zobacze po ile ten styropian, za grubego chyba nie bede bral. Mam w planach dociac rowno i mam troche pianki wiec cos ulepie.. Jesli chodzi o drzwi to styropian na jakies wkrety ? Bo na klej to mi sie to srednio widzi.. wkret moze lepiej bedzie trzymal.. A na tyl garazu to juz raczej na klej bo do pustakow moze bedzie lepszy.

Nie beda gnily destki w drzwiach pod styropianem ? Jak by nie bylo zbierac sie bedzie tam wilgoc. Jesli ktos mial cos w podobie to kazda rada sie liczy :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie beda gnily destki w drzwiach pod styropianem ? Jak by nie bylo zbierac sie bedzie tam wilgoc. Jesli ktos mial cos w podobie to kazda rada sie liczy .

Wilgoć jest jak jest różnica temperatur dwór - garaż

Jak ocieplisz to deski bedą miały taką samą temp z zewn. i wewn.

Też to muszę zrobić, całe lato jakoś o tym się nie myśli, a w zimie u mnie normalnie szron można skrabać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze! Ciepły garaż do sprawca korozji. Ktoś napisze " Audi nie gnije ". Może to i prawda ale codzienne roztapianie się nowej porcji błota pośniegowego nafaszerowanego solą drogową niczemu dobremu nie służy.Codziennie świeża porcja soli ! A w zimnym garażu jak raz złapiesz nawis błotny to wozisz go do wiosny.

I pamiętajcie o wentylacji. Zasłanianie otworów wentylacyjnych jak ktoś tu polecił to chyba nie najlepszy pomysł. Czasem trzeba odpalić silnik w garażu.... , a poza tym jeśli do ciepłego garażu wstawisz zimne auto to wilgoć siądzie właśnie na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły to nie znaczy ogrzewany.

Napewno ocieplony garaż w niczym nie przeszkodzi a nawet pomaga przy odpalaniu w zimę i siarczyste mrozy

U mnie jak jest na dworze -20st to w garażu mam około -10, nie ma grzejnika itp. w lato odwrotnie +30, w garażu +20

Styczność z temp na dworze garaż ma tylko przez drzwi oraz trochę ściany z przodu i oczywiście dach (sufit mam ocieplony styropianem 2mm), reszta to sąsiednie garaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak najbardziej polecam ociepić i o żadne gnicie się nie martwić. Te zwisy na samochodzie to też nic dobrego i wożenie ich do wiosny za mądre nie uważam.

A jak kolego faktycznie masz do takich celów olejaczek to w zime w miare komfortowych warunkach jesteś w stanie coś przy aucie zrobić.

Jednak mam jedna uwagę. Jesli ocieplasz to zostaw jakiś otwór wentylacyjny. Najlepiej są takie kratki które można zasunąć lub odsunąć wtedy masz możliwość nad tym panować. Druga sprawa to jesli chce się coś robic w małym garażu i czasami trzeba np odpalić samochód dobrze jest skombinować skądś takiej rury do wentylacji elastycznej co by założyć ją na rurę wydechową i do wentylacji (nawet zastosować kratkę z wentylatorem wyciągającym).

Myślę że masz głowę na karku i się nie zaczadzisz (choć wypadki chodzą po ludziach) ale nawet mało przyjemny jest ból głowy po przebywaniu w małym pomieszczeniu ze spalinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejak daje rade, aby pogrzebac sobie w garazu albo wypic piwko z kumplem :decayed: . Wentylacja bedzie, az tak szczelne drzwi nie sa i zostawie od gory pare cm i z dolu pare cm aby jakis tam przeciag byl ( nie dogrzewam sie na odpalonym samochodzie, a jak juz cos robie przy silniku i jest taka potrzeba aby pochodzil, to otwieram/uchylam drzwi. Nie uszczelnie garazu na tip top, rowniez dlatego ze garaz nie bedzie ogrzewany, chodz przez mysl przeszlo mi aby kupic wl. elektryczny ktory mozna sobie ustawic godzine kiedy ma sie wl. np. owy olejak aby kiedy przychodze po samochod albo kiedy chce cos podlubac przy samochodzie to zebym mial juz cieplo.

Jutro pojde do sklepu z takimi materialami i podpytam co i jak.. Wstepnie raczej bedzie to styropian 5cm i na kolki/wkrety. W pustaki moze dam po prostu wieksze kolki/wkrety. Nie chce tutaj wydac kupe kasy bo w tym przypadku chce docieplic zimny garaz niz go ocieplac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze odgrzać kotleta. Docieplenie garażu ma sens o ile temp. w nim nie będzie przekraczała 0 st.C. w przeciwnym razie warto też mieć kratkę ściekową w garażu bo topiący się śnieg powoduje zbieranie sporego błota w garażu. Swego czasu miałem za garaż dobrze zadaszoną przewiewna wiatę . Mogłem wprowadzić kompletnie zaszronione auto a rano ,nawet przy dużym mrozie , jak ręką odjął szron znikał. Doskonale rozumiem ,że ciepły garaż = warsztacik , ale przechowalnia na samochód jak najbardziej zimna. A pieniądze na ocieplenie wydaj na nowy akumulator . Bo zimno jest wszędzie nie tylko w nocy w garażu ... .Też kiedyś miałem wynajęty ogrzewany garaż . Na wiosnę błotnik od strony grzejnika kompletnie zardzewiały -do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze odgrzać kotleta. Docieplenie garażu ma sens o ile temp. w nim nie będzie przekraczała 0 st.C. w przeciwnym razie warto też mieć kratkę ściekową w garażu bo topiący się śnieg powoduje zbieranie sporego błota w garażu. Swego czasu miałem za garaż dobrze zadaszoną przewiewna wiatę . Mogłem wprowadzić kompletnie zaszronione auto a rano ,nawet przy dużym mrozie , jak ręką odjął szron znikał. Doskonale rozumiem ,że ciepły garaż = warsztacik , ale przechowalnia na samochód jak najbardziej zimna. A pieniądze na ocieplenie wydaj na nowy akumulator . Bo zimno jest wszędzie nie tylko w nocy w garażu ... .Też kiedyś miałem wynajęty ogrzewany garaż . Na wiosnę błotnik od strony grzejnika kompletnie zardzewiały -do wymiany.

Zgadzam się, tez trzymam auto w przewiewnej wiacie bez drzwi i nigdy nie musiałem skrobać szyb. Myślałem kiedyś żeby zamontować drzwi i ocieplić, ale pomyślałem że jednak nie ma sensu bo przy -20 auto bez problemu odpala, ocieplając garaż z temp na + bez ogrzewania sie nie wejdzie. Jak z autem sa problemy to jak nie przed domem to przed pracą nie odpali, wiec lepiej zainwestować w nowy aku, świece itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, macie racje i dlatego od razu wspominalem o wentylacji itd. Chcialbym albo i nie ale nie uda mi sie nawet zrobic 0 st. w garazu gdy mrozy beda trzymac. W ubiegla zime, jak stawialem samochod z sniegiem to po paru dniach nadal na nim byl.. owszem, szronu nie bylo i nie musialem machac. Aku mam roczny, swiece rowniez i co do odpalania poki co nie mam problemu.

Bylem w sobote zaczerpniac tematu i ogolnie to polecaja 5 cm styropian, ale chyba skusze sie na 3 cm, wiem ze mniej i mniejsza izolacja ale za to zrobie z jednej paczki przednie drzwi i jedna sciane, bo dwie pozostale sasiaduja z innymi garazami.. Tak mi sie chociaz poki co wydaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie. Czego najlepiej użyć do podniesienia temperatury w garażu ,aby można było w nim trochę podłubać ? Garaż jest murowany w bloku o powierzchni około 20m2. Rozwiązanie używane okazjonalnie, chodzi mi o to aby nagrzewało się dość szybko. Farelka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał możliwość odprowadzenia spalin to na szrocie idzie czasami kupić nagrzewnice na paliwko ze starego autobusu. Grzeje takie coś świetnie, ma swój nadmuch. U mojego Teścia w 30m2 garażu po 5min można chodzić w podkoszulku oczywiście dobrze ocieplony.

Apropo ocieplania i rdzy u niego zero problemów. Fakt audi ale nawet na metalowych elementach pod samochodem rudej nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to proponuje jakis piecyk elektryczny z nadmuchem. Ja olejaka oddam na wies a sam przy okazji kupie sobie grzenik elektyczny z nadmuchem, szybciej robi sie cieplej. Jak do moich potrzeb bedzie lepszy, bo zanim olejak mi sie rozgrzeje na dobre to bede musial go wyl i wychodzic z garazu, a on dalej bedzie cieply gdzie cieplo juz nie bedzie potrzebne. Na allegro jest troche tego, wiec tylko kwestia kasy i opcji jakie preferuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego dogrzania na szybko to nawet jakaś farelka się sprawdzi. Stawiasz w miejscu gdzie blisko coś robisz i masz cieplutko od samego momentu właczenia bo powietrze dobrze jest mieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche ogranelem temat.. w sumie cel osiagniety na tyle ile ... styropian 3 cm - 30 zl... sroby, plastiki, kolki itd. - 20 zl.. = 50 zl kosztowalo mnie to + wysilek i czas pracy ..

Tutaj drzwi i sciana szczytowa garazu, narazie styropianem..

DSC04802.jpg

DSC04808.jpg

Pozniej na pewnej popijawie dowiedzialem sie ze znajomy ma panele/listwy lakierowane do oddania :decayed:

I wyglada to tak:

DSC04805.jpg

DSC04806.jpg

DSC04807.jpg

DSC04810.jpg

Wstepnie jestem zadowolony z pracy, dostalem propozycje aby wstawic tam koze, ale do moich posiedzen w garazu to sie nie opyla,. Dorwalem tzw. sloneczko ale patrzac na licznik od pradu, to dopiero zapindala.. :grin:

Ps. Ja juz kombinuje polbruk i chce robic podjazd.. ale.. moja kobita juz zaczyna gadac ze chyba chce zamieszkac w tym garazu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko, teraz musisz tylko sprawdzić o ile stopni masz cieplej :) Ja w zeszłym roku ociepliłem samą bramę, przed ociepleniem miałem 4 st więcej niż na zewnątrz, temperatura bez problemu spadała poniżej 0, po ociepleniu temperatura ani razu nie spadła poniżej 0, nawet przy 20 st mrozach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji 3 st. roznicy na + . Zobaczymy jak w zime bedzie.. ale szalu nie oczekuje ze bedzie tam cieplo.. poki garaz nie bedzie ogrzewany to cieplo nie bedzie, ale np. wczoraj wjechalem samochodem z cieplym silnikiem i 1.5 godziny w samej koszulce sobie dlubalem.. A ogolnie jest tak przytulniej i nie "bije" chlodem .. jeszcze do okola musze obic te ocieplane miejsca aby myszki mi nie wpychaly sie w styropian. Koszta nie duze, wiecej pracy a nie zaluje, bo sam wszystko zrobilem a to cieszy najbardziej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...