Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nowy zawor EGR, Zamiennik Wahler

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

zamierzam zakupić nowy zawór EGR, na oryginalny niestety mnie nie stać, więc chciałem zapytać jakiej firmy najlepiej kupić dobrej jakości zamiennik, znalazłem na allegro Firmy Wahler. Poniżej są linki aukcji zaworu EGR który zamierzam zakupić proszę o opinie na ten temat i czemu są takie różnice w cenie miedzy jedną aukcją a drugą czy są podróbki Wahlera.

ZAWÓR EGR WAHLER 7372D AUDI A4 A6 1.9TDI GALAXY (2703251069) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

WAHLER ZAWÓR EGR AUDI A4 B6 A6 C5 GALAXY VW 1.9TDI (2662312059) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Opublikowano

ja bym wogole tego gowna nie kupywal... Ja wylaczylem erga bo tylko syf w silniku robi..Przez tego c**ja musialem turbine czyscic :D

Opublikowano

Marcinie, dlaczego EGR ma taki zły wpływ na silnik?

Opublikowano
  • Autor

wole fabryki nie poprawiać i zamontować EGR bo zaślepienie go także ma swoje skutki np. twardsza praca silnika, czytałem na forum i najpierw zaślepiają a później kupują drugi i montują od nowa

Opublikowano

zakładaj firmy Wahler, będize Pan zadowolony, wsadzałem taki do sisotry a4 AJM 2 lata temu i jest git:)

Opublikowano
Marcinie, dlaczego EGR ma taki zły wpływ na silnik?

....Panowie egr to wymóg narzucony producentom silników przez przepisy i normy "zielonych" i gdyby nie to to żaden producent by tego dziadostwa nie montował. Innego zastosowania nie ma, przy okazji powtórnie ładując do cylindrów wraz z kolejnymi porcjami powietrza spaliny i sadze, które wcześniej pozostały po procesie spalania. Najprościej mówiąc silnik zamiast kolejnych porcji czystego powietrza dostaje domieszkę spalin by je nazwijmy to dopalić - ot chyba cała filozofia....

....jeżeli wczesniej nie widzieliście a bedziecie mieli kiedyś okazję zobaczyć zdemontowany świezo koletor dolotowy silnika z układem egr i porównać jego wnętrze z kolektorem bez tegoż dobrodziejstwa zobaczycie oczywistą różnicę - kwestię wpływu egr na jednostkę napędową ocenicie sami...

...twardsza praca silnika po eliminacji egr - nie wiem z czego może wynikać i nie zauważyłem tego w silnikach bez tego ustrojstwa? Pewnie jak ktoś wymontuje cały zawór wraz z mechanizmem klapy gaszącej to przy zatrzymywaniu silnika odczuje dyskomfort ale raczej nic poza tym...

  • 5 lat później...
Opublikowano
W dniu 11.10.2012 o 08:04, alest napisał:

...twardsza praca silnika po eliminacji egr - nie wiem z czego może wynikać i nie zauważyłem tego w silnikach bez tego ustrojstwa? Pewnie jak ktoś wymontuje cały zawór wraz z mechanizmem klapy gaszącej to przy zatrzymywaniu silnika odczuje dyskomfort ale raczej nic poza tym...

tak a później do wymiany poduszki silnika i dwu mas nie dziękuję popieram wymianę EGR'a i też sądzie że to dziadostwo ostatnie ....

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Pominięcie klapy gaszącej, która jest częścią EGR to zły pomysł ( silnik szarpie przy gaszeniu. Nowe poduszki 2szt każda po jakieś 500zł w ASO po negocjacjach. Zamienniki są gumowe. Oryginalne gumowo-olejowe z czego jedna jest z zaworem usztywniającym silnik przy przyspieszaniu ) Jak ktoś chce zaślepiać EGR wystarczy wyjąć  z niego wężyk podciśnienia i uszczelnić. EGR bez podciśnienia się nie otworzy więc zachowa się jak zaślepiony bez zbędnej roboty ( jeśli tylko nie cieknie będzie O.K jeśli autko do 2002. Powyżej niestety wywali błąd wtedy trzeba dodatkowo program ECU zmienić. )

Opublikowano

Przy gaszeniu bez klapy wiadomo że trochę szarpnięciem silnikiem, ale AFN nie ma klapy a poduchy od tak przecież nie siadają.
Wolę szybciej wymienić poduchy niż mieć zasyfiony kolektor ssący, kanały ssące w głowicy i nagar na denku tłoka i progu tuleji, do tego szybciej vnt zachodzi nagarem.
Każdy oceni sam czy warto zaślepić EGR.

Wysłane z OP3T

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

A jak w moim 1.9 TDI AHU  90km jest egr a nie ma klapy gaszącej, to egr nie działa jakoś jak klapa gasząca przy gaszeniu?

A co z tym nagrzewaniem się silnika? Ze sprawnym i nie zaślepionym egr silnik w zimę nie grzeje się szybciej?

Jakie są jeszcze wady i zalety zaślepionego egr? 

pytam bo nie wiem czy zaślepiać swój egr.

Opublikowano

znalazlem pare tematow na forum o egr, poczytalem troche i juz wiem ze przy sprawnym egr silnik szybciej nabiera temperature, egr dopala spaliny ale nie zawsze jest otwarty- to komputer nim steruje, ale wtedy kiedy przyciskamy gazu to egr jest zamkniety zeby szlo swieze powietrze, to zaslepienie egr nie daje mocy. z wad to syfi dolot ale jak ma sie szczelne turbo i silnik nie lyka oleju to tak mocno nie zabija dolotu. u mnie egr czysciutki i w pelni sprawny, jedynie lekki nalot sadzy byl,wiec nie zaslepiam, zobacze jak bedzie wygladal po 5tys km

Edytowane przez Sebbeekk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.