Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bose - po załączeniu silnika słychać zakłócenia


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

kable sygnałowe są ekranowane, ale nie kojarzę, gdzie podłączony jest ekran... Więc prawidłowo do czego mamy podpiąć ekran ? do masy radia tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już dałem trzy wiązki i na każdej jest ten sam objawa

a może jest coś nie tak z przewodami na alternatorze albo na świecach ?

kable sygnałowe dałem do pin nr. 19 do 22

---------- Post dopisany at 20:33 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

panowie , przewód który założył mi Puma nie ma ekranu tak mi się wydaje, jest tylko w żelu 6 przewodów

może tu jest problem, nie mam ekranu i nie podłaczę go do masy radia f*ck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było słychać w głośnikach ciągły pisk i jak dodawałem gazu to tak jak obroty wzrastały to dźwięk ten zmieniał swoje brzmienie...do tego jak np. włączałem różne odbiorniki prądu np. światła czy kierunkowskazy to też to piszczenie zmieniało swoje natężenie.

Kolego a Ty dałeś wszystkie sygnały w tej nowej wiązce czy dołożyłeś tylko brakujące bo jeśli tak to stare sygnały co zostawiłeś te co dają sygnał do tylnych głośników w Twojej starej wiązce nie mają ekranu i to będzie robić te zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak dokładałem u siebie Bose, dałem kable sygnałowe bez ekranu i nic mi nie buczy. :wink:

Wątku o Bose napisałem, że z kabli sygnałowych zrobiłem skrętkę i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem nową wiązkę sygnałową

dałem nowe kabelki głośnikowe z przodu (lewe drzwi, prawe drzwi i centralny) tylne kabelki głośnikowe zostały stare

ale nie dałem ekranu z masa radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem nową wiązkę sygnałową

dałem nowe kabelki głośnikowe z przodu (lewe drzwi, prawe drzwi i centralny) tylne kabelki głośnikowe zostały stare

ale nie dałem ekranu z masa radia

No to raczej to będzie wina leży po stronie brakującego ekranu zmień kabel sygnałowy na ekranowany i podłącz ekran do masy radia i moim zdaniem powinno ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już sam zrobiłem ekran na kabelkach (sreberko - to już akt desperacji ;) )i jutro zobaczę jak podłacze go do masy radia

jak zadziała to jadę po nowy ekranowany przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ekran to jedno. Ale przy kładziemy wiązki pod car-audio kable sygnałowe zawsze układanie daleko od kabli zasilajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet jak puszczę wiązkę luzem czyli w środku samochodu to mam te objawy

kupiłem teraz kabel ekranowany - na próbę na dwa sygnały i podłączę masę radia do ekranu - zobaczymy co się będzie dziać

---------- Post dopisany at 11:06 ---------- Poprzedni post napisany at 09:28 ----------

no i niestety

dałem nowe dwa kabelki ekranowane na próbę , ekran do masy radia i dalej są zakłócenie

temat bose powoli umiera :( i wrócę chyba do poprzedniego audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie poddawaj się !! BOSE to za***isty mod, trzeba ogarnac ten temat buczenia, u mnie wystepuje to samo - jak włączam swiatła to buczy, jak naciskam hamulec to przestaje... wkur..ia mnie to strasznie, ale podobno da sie temat ogarnac mostkując odpowiednie piny w kostce wzmacniacza, siemian prawda to ?:)
mieszasz pojęcia bo kolega aborygen ma zrobione pełne bose :hi:

siemian, a czym się różni pełne bose od mojej instalacji? przód + tył gra ze wzmacniacza... fakt nie mam mikrofonu... ale czy w takim razie mój sposób na rozwiązanie problemu buczenia jest inny niż aborygena? z góry jestem wdzięczny za wskazówki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet jak puszczę wiązkę luzem czyli w środku samochodu to mam te objawy

kupiłem teraz kabel ekranowany - na próbę na dwa sygnały i podłączę masę radia do ekranu - zobaczymy co się będzie dziać

---------- Post dopisany at 11:06 ---------- Poprzedni post napisany at 09:28 ----------

no i niestety

dałem nowe dwa kabelki ekranowane na próbę , ekran do masy radia i dalej są zakłócenie

temat bose powoli umiera :( i wrócę chyba do poprzedniego audio

A podłączyłeś ten ekran z jednej strony do masy radia a z drugiej do masy z której korzysta wzmacniacz czy jak to podłączyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie przód gra z radia a tył na ori kablach do bose i :

przód bez zakłóceń a tył znowu zakłócenia po odpaleniu silnika (jakby mniejsze niż przedtem )

nie podłączałem tego osobiscie więc nie powiem Ci jak

ale jak mówisz że mam podłączyć ekran do masy radia i masy wzmaka to zapytam czy tak to zrobił - może podłączył tylko do masy radia i jest dalej bez efektu

panowie a jak mam rozumieć ten zapis (zaznaczam że z elektroniki i elektryki raczej u mnie kiepsko )

...Przy aktywnym tyle (nie Bose) nie ma jako takiego ekranu. Masa jest skręcona z żyłą sygnałową tak jak kabelki od szyny CAN. Jak przerabialiśmy audio u kolegi piter220v to zrobiliśmy tak samo z żyłami sygnałowymi przodu - skręciliśmy każdą żyłę sygnałową z masą i pociągnęliśmy tak kabelki przez środek (kanały kablowe pod tunelem i pod kanapą). Wszystko działa pięknie i nic nie buczy...

co autor tekstu miał na myśli pisząc że każda żyłę sygnałowa skręcił z masą - radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

teraz nie mam czasu :( ale w niedziele ostatnie podejście

kupiłem nowy przewód ekranowany w lince , nowa kostkę bose (poprzednią szlag trafił przez ciągłe modyfikacje)

połączę bezpośrednio sygnałowe z wiązki z pinami (teraz mam połączone z wypuszczonymi kabelkami z kostki)

i zobaczymy jak nie będzie poprawy to zostawię to: bo jak jedziesz to nic nie słychać - cały czas masz załączona muzę (przynajmniej ja tak mam ;) )

ale co udało mi się doczytać w necie to może to również być wina alternatora i przewodzików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam przewód od Pumy i jest nieekranowany

kupiłem teraz skrętkę ekranowaną 4x2x0,75 linka i zobaczymy co będzie

na próbę położę ją w samochodzie luzem polutuje przewodziki i zobaczymy

niedługo będę mógł pisać pracę dyplomową z pinów i kostek co gdzie powkładać he

a gdzie najlepiej dać do masy ekran - do radia czy do wzmaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam przewód od Pumy i jest nieekranowany

kupiłem teraz skrętkę ekranowaną 4x2x0,75 linka i zobaczymy co będzie

na próbę położę ją w samochodzie luzem polutuje przewodziki i zobaczymy

niedługo będę mógł pisać pracę dyplomową z pinów i kostek co gdzie powkładać he

a gdzie najlepiej dać do masy ekran - do radia czy do wzmaka ?

Ja u mnie ekran podłączyłem z jednej strony do masy radia a z drugiej do masy wzmacniacza i było ok, daj znać jaki będzie efekt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro będę poprawiał... zobaczymy co z tego wyniknie ;p - będę puszczał oddzielną wiązkę sygnałową... 5-żył + ekran....oby zadziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...