Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana reduktora ,parametry i ustawienia czy jest ok ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No teraz wygląda przyzwoicie:banan:

Zmniejsz ciśnienie min na 0,60 bar aby ci na rezerwie nie przełączało na PB

Możesz jeszcze dopracować mapę czyli tam gdzie jest zielona poniżej niebieskiej - mnożnik do góry jakieś dwa kliknięcia

Pojeździj trochę i sprawdź co pokazuje vag-com w kanale 32

U mnie trzeba było wykres gazu podnieść bo korekta była na +7

Pewnie teraz auto lepiej jedzie na LPG?

Opublikowano
  • Autor

tak mi sie wydaje ze lepiej sie zbiera na lpg :)

tak sprawdze na vagu ten blok 32

a co to znaczy " U mnie trzeba było wykres gazu podnieść bo korekta była na +7 " mzesz to objasnic ?

Opublikowano

korekta w bloku 32 w drugim okienku "partial load"

A tak swoja drogą zauważyłem że im bardziej jest bogato na lpg czyli powyższe korekty -10 do -5 nie wyrzuca mi błędu katalizatora, tyle że znów jest jakby słabszy i troche nierówno pracuje po odpaleniu. Znów przy dodatnich 10% katalizator wyskakuje częściej.

Opublikowano
  • Autor

ok mam te odczyty z vag zrobione na lpg

a co to za temp 570 stopni w bloku 34 ?

lambda_lpg.jpg

<br /><br />

Opublikowano

Jeszcze 2,3% i wyskoczy błąd sondy lambda że poza zakresem:naughty: Masz bardzo ubogo na lpg i komp wprowadził poprawkę 22,7%.

Moim zdanie mapy pb trzeba zbierać po usunięciu błędów, nawet jak ich nie ma aby zresetować ustawienia. Prawdopodobnie robiłeś na takich korektach więc się pokrywają ale te pb są nieprawidłowe.

Ta temperatura to temp pierwszej sondy lambda

Opublikowano
  • Autor

no skasowalem bledy chociaz niebylo zadnego i teraz w bloku 32 sa same zera ,czyli trzeba chyba pojezdzic troche i sie cos pokaze ?

Opublikowano

tak, na samym pb. skasuj też mapy pb i wtedy porównasz. Chodzi o to aby tak skalibrować lpg aby nie rozjeżdzały się mapy pb w komputerze samochodu

Opublikowano
  • Autor
tak, na samym pb. skasuj też mapy pb i wtedy porównasz. Chodzi o to aby tak skalibrować lpg aby nie rozjeżdzały się mapy pb w komputerze samochodu

czyli mam na samym pb teraz jezdzic i znowu sprawdzic blok 32 i jak bedzie ok to wtedy robic nowe mapy ?

Opublikowano

Od razu możesz zrobić nowe mapy ale możesz też pojeżdzić na samym pb i zobaczyć blok 32. Póżniej do takiej samej wartości trzeba dążyć jak będziesz jeździł na lpg. U mnie to to było -0,8%

Opublikowano
  • Autor
Od razu możesz zrobić nowe mapy ale możesz też pojeżdzić na samym pb i zobaczyć blok 32. Póżniej do takiej samej wartości trzeba dążyć jak będziesz jeździł na lpg. U mnie to to było -0,8%

no zrobilem jakies 5 km i mi juz pokazalo 0,0 %

teraz tylko znowu zebrac mape benzyny niejezdzac jeszcze na lpg zeby znowu ta lambda nienamieszala nic i znowu mape lpg zebrac i skorygowac mnoznikiem czy moze jeszcze cos inaczej zrobic ?

lambda_tylko_benzyna_po_skasowaniu_bledow.jpg

<br /><br />

Opublikowano
ok mam te odczyty z vag zrobione na lpg

a co to za temp 570 stopni w bloku 34 ?

http://s10.postimage.org/67f2hmmol/lambda_lpg.jpg

<br /><br />

Temperatura sondy powinna być właśnie około 450st, a u ciebie jest 570 czyli uboga mieszanka - wyższa tempetaura

no zrobilem jakies 5 km i mi juz pokazalo 0,0 %

teraz tylko znowu zebrac mape benzyny niejezdzac jeszcze na lpg zeby znowu ta lambda nienamieszala nic i znowu mape lpg zebrac i skorygowac mnoznikiem czy moze jeszcze cos inaczej zrobic ?

Jak zrobiłeś 5km to mapa benzyny powinna się zebrać, ale pewnie nie skasowałeś starej to trochę lipa.

Jak już bedzie pewna mapa PB jeździj na LPG i obserwuj jak się mapa gazowa rysuje ewentualnie korekta zapewne w górę mnożnik

Gdy bedziesz miał juz dwie mapy pokryte zobacz co pokaże kanał 32, gdy bedzie tak jak u mnie +7% więc znowu mnożnik w górę.

Vag jest bardziej wiarygodny niż stag.

W audi vag to super program i interfejs kosztuje grosze, oprócz B7 i wyższych

Mój szwagier ma peugeota 307 i ustawialiśmy mapy staga, ale brak interfejsu do samochodu i trochę lipa, po około 500km pali mu się check - nie wiadomo dlaczego, oczywiście jazda na LPG

Opublikowano
  • Autor
ok mam te odczyty z vag zrobione na lpg

a co to za temp 570 stopni w bloku 34 ?

http://s10.postimage.org/67f2hmmol/lambda_lpg.jpg

<br /><br />

Temperatura sondy powinna być właśnie około 450st, a u ciebie jest 570 czyli uboga mieszanka - wyższa tempetaura

no zrobilem jakies 5 km i mi juz pokazalo 0,0 %

teraz tylko znowu zebrac mape benzyny niejezdzac jeszcze na lpg zeby znowu ta lambda nienamieszala nic i znowu mape lpg zebrac i skorygowac mnoznikiem czy moze jeszcze cos inaczej zrobic ?

Jak zrobiłeś 5km to mapa benzyny powinna się zebrać, ale pewnie nie skasowałeś starej to trochę lipa.

Jak już bedzie pewna mapa PB jeździj na LPG i obserwuj jak się mapa gazowa rysuje ewentualnie korekta zapewne w górę mnożnik

Gdy bedziesz miał juz dwie mapy pokryte zobacz co pokaże kanał 32, gdy bedzie tak jak u mnie +7% więc znowu mnożnik w górę.

Vag jest bardziej wiarygodny niż stag.

W audi vag to super program i interfejs kosztuje grosze, oprócz B7 i wyższych

Mój szwagier ma peugeota 307 i ustawialiśmy mapy staga, ale brak interfejsu do samochodu i trochę lipa, po około 500km pali mu się check - nie wiadomo dlaczego, oczywiście jazda na LPG

jeszcze mapy benzyny niekasowalem ale skasuje ja wlasnie jak bede robil nowa mape benzyny to zobacze gdzie sie wyrysuje i zrobie screna i skasuje mape lpg i zrobie tez nowa mape lpg na tej samej trasie oczywiscie, no i potem bede obserwowal blok 32 xd :)

mam tylko jeszcze jeden dylemat a mianowicie czy przed robieniem jutro nowych map znowu skasowac vagiem bledy ? i gdzies pisalo cos o odpieciu akumulatora ze niby ecu samochodu sie resetuje czy cos ?

Opublikowano

zamiast odpinać akumulator własnie robi się to przez resetowanie błędów, raczej wygodniej

myślę że mapa benzyny powinna się trochę zmienić od wcześniejszej, ale jak wykasujesz ją i zrobisz jeszcze raz to będzie pewniejsze.

W starszej wersji staga 300 była obcja zablokuj mapę benzyny wtedy była zapisana ta właściwa gdy w k.32 - 0.0%

Pisałem wcześniej spróbuj zebrać mapy na Autoadaptacji po to masz ISA2, ale przydaje się druga osoba.

Widać na wykresie gdzie podnieść obroty a gdzie opuścić

Parę dni na forum i będziesz wiedział więcej niż gazownicy:grin:

Opublikowano
  • Autor

dziwi mnie jedno ze nikt niezrobil tutoriala na youtube ja to wszystko przebiega od kalibracji po zbieranie map i na regulacji konczac

Opublikowano
dziwi mnie jedno ze nikt niezrobil tutoriala na youtube ja to wszystko przebiega od kalibracji po zbieranie map i na regulacji konczac

Możesz być pierwszy:wink:

Opublikowano
  • Autor

dlaczego w acgs 9,1,0,0 ju zniema tej opcji blokuj mape ?

---------- Post dopisany 20-10-2012 at 10:28 ---------- Poprzedni post napisany 19-10-2012 at 21:45 ----------

dzis zrobilem nowa mape i sprawdzilem vag blok 32 i dalej chyba jest uboga mieszanka mimo ze po zmianie mnoznika zilelona kreska jest nad benzynowa bo lambda pokazuje 6,3 % na lpg

lambda_lpg_6_3.jpg

<br /><br />

po_ust_mnoznika.jpg

<br /><br />

20_pazdz.jpg

<br /><br />

Opublikowano

pierwsze 4 kropki podnieś mnożnik

I tak już masz lepiej niż było

auto na wolnych obrotach sprawdź czas PB na benzynie - pewnie 3ms, potem przełącz na gaz i zobacz ile bedzie, pewnie 3,1ms

Czyli auto podnosi czas wtrysku bo ubogo, podnieś w tym miejscu mnożnik aby były takie same czasy

Która mapa aktualna?

Opublikowano
  • Autor

aktualna ta co jest zielona nad niebieska

Opublikowano

PW

Opublikowano
  • Autor

witam ponownie ,mam pytanie ustawiac te mapy czy moze lepszym wyjsciem jest ustawienie tego przy pomocy AFR ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.