Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana reduktora ,parametry i ustawienia czy jest ok ?


maxus24

Rekomendowane odpowiedzi

Z dyszami nic strasznego,kliknij na linię między kropkami jak zrobi się czerwona podnieś całość do góry tak żeby pierwsza kropka była gdzieś koło mnożnika 1,4 potem pierwszą kropkę opuść tak na mnożnik 1,2 a drugą na 1,3 przejedziesz sie kawałek i zobaczysz jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobiona kalibracja

Dlaczego masz inne ciśnienie w programie (1,10) a inne z parownika (1,30)

Ustaw to i dopiero zrób kalibrację, mnożnik sporo poniżej 1 więc trochę lipa na małych czasach bedzie zalewać gazem, ale gaz bardzo ubogo wiec trzeba podnieść mnożnik na całym wykresie

Jak po kalibracji dalej bedzie że dysze za duże to trzeba zmniejszyć ciśnienie w parowniku i programie

Na wolnych obrotach widać że auto wydłuża czasy wtrysku

przełączasz na PB i obserwujesz czas benzyny u Ciebie około 3ms, przełączasz na gaz i ma być tyle samo , a nie jak tu 4,8, wiec mnożnik do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takie cisnienie mi po kalibracji zrobilo i czasy wtryskow jutro bede robil nowe mapy i podnosil mnoznik i pokzaze co ustawie xd i pokrece w reduktoze moze uda sie obnizyc cisnienie do 1,2 bara

a co do czasow benzyni i gazu to nigdy niemialem takich samych nawet jak od gazownika auto wyjechalo to bylo na benzynie 3,7 a na lpg 4,6 ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @maxus24 rozgrzej auto na maxa 90* zobacz jakie masz ciśnienie na reduktorze i w tedy ustaw ciśnienie robocze w programie ,potem przeprowadz autokalibracje zbierz mapę PB np na 4 biegu w różnych zakresach obrotów potem to samo na LPG jak się wyrysują dwie linie to w tedy korygujesz mnożnikiem ( tymi kropkami ) linia zielona ma się pokrywać z niebieską ( trzeba pamiętać żeby w miarę możliwości zachować te same warunki jazdy ) Linia zielona pod niebieską oznacza ubogo ( po wyżej bogato ) w tedy w danym miejscu kropką podnosisz do góry np o kilka kliknięć np (4) ,jeździsz dalej ( kilka km ) i obserwujesz czy linie zaczynają się przybliżać itd.. najlepiej poczytaj trochę instrukcję lub LPG-forum bo metod ustawiania jest kilka ALT na biegu jałowym to około 4ms .

a co do czasow benzyni i gazu to nigdy niemialem takich samych nawet jak od gazownika auto wyjechalo to bylo na benzynie 3,7 a na lpg 4,6 ms

Źle patrzysz !!

Przełącz auto na PB zapamiętaj jaki masz czas wtrysku np ( 4ms ) i teraz przełączasz na LPG i patrzysz znowu na czas PB jak masz 3,5 to bogato a jak 4,5ms to ubogo , a jak 4ms to masz dobrze !!

i zasadniczo każdy czas powinien się tak zgadzać w tedy jest dobrze ustawiony mnożnik LPG

Na te czasy LPG to możesz w ogóle nie patrzyć one są do niczego nie potrzebne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przestawie mnoznik to kasuje sie ta mape gazowa ? przed ponowna jazda

Bywa i tak że jak poprzestawiasz mnożnik to mapa słabo się zmienia lub w ogóle w tedy spokojnie możesz skasować mapę LPG ona wyrysuje się od nowa .

Ja np bardzo często kasuje mapę LPG przy naszym silniku bo jakoś słabo się po korekcji mnożnika zmienia musisz sam to spr. ja mam Automata to może być inaczej.

np 2.0 ALT coś w tym stylu

4134300ec42dbd80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zbierać jak pusta droga lub masz blisko autostradę lub jakąś S-kę wskakujesz na nią zapinasz 4 bieg i jedziesz tylko na nim od np 60km/h do odcinki i tak sobie kilka razy jedziesz od 60km/h do odcinki ( mapka PB wyrysuję sie bardzo szybko ) w tedy przełączasz na LPG i jedziesz tak samo 60km/h do odcinki i tak kilka -kilkanaście razy .

Zaznaczam nie ma to być jazda typu 60km/h i pedał w podłogę !!! jedziesz normalnie przyspieszając bez szaleństw .

Jak ci się wyrysuje mapka LPG to w tedy widzisz gdzie musisz podnieść a gdzie obniżyć jak ci brakuje żółtych punktów to możesz je dodać klikając na linie mnożnika prawym myszki

Ułatwione zadanie masz przy ustawieniu mnożnika na biegu jałowym ( wolne obroty ) w tedy sprawdzając czasy wtrysku możesz to bardzo dokładnie ustawić .

Ja czasem robię tak że włączam bieg zapinam ręczny i puszczam powoli sprzęgło żeby obciążyć silnik ( tylko sprzęgła nie spal hehe ) co by zwiększyć czas wtrysku i w tedy też sobie to dokładnie ustawiam ( do jakiś 8ms jest to jakaś metoda )

Ustawianie na mapki ( linie ) jest dosyć prymitywnym rozwiązaniem dla laików.

Najlepiej ustawić na czas wtrysku lub korekty ale to już samemu ci będzie ciężko musisz mieć kierowcę .

ps

Tą mapką u góry całkowicie się nie sugeruj bo ona nie jest do końca dobrze zebrana ( chodzi o to żeby linie się pokrywały )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uris a jak ty zbierasz mapy mozesz to opisac jakie maxymalne obroty masz i predkosc i jaki odcinek drogi ile kilometrow ?

no a moja mapa to jakas tak aplaska wyszl a ,wiesz moze dlaczego ? dlatego ze masz automata ?

Poczytaj tu:

STAG - AUTOGAZ, STAG 200 300 KME SILVER GOLD SEC VALTEK MAGIC JET LPGTECH PROBLEMY BLAD SILNIKA

i czy czytałeś to:

http://www.ac.com.pl/public/pubonline/cms/files/Programy-i-instrukcje-obslugi/ver_2_8_7/ver_2_8_7PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobiona kalibracja

Dlaczego masz inne ciśnienie w programie (1,10) a inne z parownika (1,30)

Ustaw to i dopiero zrób kalibrację, mnożnik sporo poniżej 1 więc trochę lipa na małych czasach bedzie zalewać gazem, ale gaz bardzo ubogo wiec trzeba podnieść mnożnik na całym wykresie

Jak po kalibracji dalej bedzie że dysze za duże to trzeba zmniejszyć ciśnienie w parowniku i programie

Na wolnych obrotach widać że auto wydłuża czasy wtrysku

przełączasz na PB i obserwujesz czas benzyny u Ciebie około 3ms, przełączasz na gaz i ma być tyle samo , a nie jak tu 4,8, wiec mnożnik do góry

Ty chyba jesteś wróżką skąd wiesz że czas na wolnych to 3ms ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ( zwracam honor ) przy autokalibracji wszystkie urządzenia w aucie OFF w tedy czas spada ,normalnie jest koło 4ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uris a jak ty zbierasz mapy mozesz to opisac jakie maxymalne obroty masz i predkosc i jaki odcinek drogi ile kilometrow ?

no a moja mapa to jakas tak aplaska wyszl a ,wiesz moze dlaczego ? dlatego ze masz automata ?

Poczytaj tu:

STAG - AUTOGAZ, STAG 200 300 KME SILVER GOLD SEC VALTEK MAGIC JET LPGTECH PROBLEMY BLAD SILNIKA

i czy czytałeś to:

http://www.ac.com.pl/public/pubonline/cms/files/Programy-i-instrukcje-obslugi/ver_2_8_7/ver_2_8_7PL.pdf

tak czytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ISA2 to lepszego zebrania map, włacz autoadaptację , laptop na siedzenie i w drogę

zaznacz - asystent adaptacji

Będziesz informowany czy podnieść obroty lub zmniejszyć.

Jak zbierze mapy to potem wyłącz, bo robi cały czas korektę

Podnieś cały mnożnik (cały wykres) - myślę że 8-10 kliknięć

Fakt ( zwracam honor ) przy autokalibracji wszystkie urządzenia w aucie OFF w tedy czas spada ,normalnie jest koło 4ms

Raczej 2,5ms do 3ms zobacz na wykresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobiona kalibracja

Dlaczego masz inne ciśnienie w programie (1,10) a inne z parownika (1,30)

Ustaw to i dopiero zrób kalibrację, mnożnik sporo poniżej 1 więc trochę lipa na małych czasach bedzie zalewać gazem, ale gaz bardzo ubogo wiec trzeba podnieść mnożnik na całym wykresie

Jak po kalibracji dalej bedzie że dysze za duże to trzeba zmniejszyć ciśnienie w parowniku i programie

Na wolnych obrotach widać że auto wydłuża czasy wtrysku

przełączasz na PB i obserwujesz czas benzyny u Ciebie około 3ms, przełączasz na gaz i ma być tyle samo , a nie jak tu 4,8, wiec mnożnik do góry

uris a jak ty zbierasz mapy mozesz to opisac jakie maxymalne obroty masz i predkosc i jaki odcinek drogi ile kilometrow ?

no a moja mapa to jakas tak aplaska wyszl a ,wiesz moze dlaczego ? dlatego ze masz automata ?

Poczytaj tu:

STAG - AUTOGAZ, STAG 200 300 KME SILVER GOLD SEC VALTEK MAGIC JET LPGTECH PROBLEMY BLAD SILNIKA

i czy czytałeś to:

http://www.ac.com.pl/public/pubonline/cms/files/Programy-i-instrukcje-obslugi/ver_2_8_7/ver_2_8_7PL.pdf

Masz ISA2 to lepszego zebrania map, włacz autoadaptację , laptop na siedzenie i w drogę

zaznacz - asystent adaptacji

Będziesz informowany czy podnieść obroty lub zmniejszyć.

Jak zbierze mapy to potem wyłącz, bo robi cały czas korektę

Podnieś cały mnożnik (cały wykres) - myślę że 8-10 kliknięć

Fakt ( zwracam honor ) przy autokalibracji wszystkie urządzenia w aucie OFF w tedy czas spada ,normalnie jest koło 4ms

Raczej 2,5ms do 3ms zobacz na wykresie

.

Mam ten silnik wiem jaki ma czas wtrysku ,u mnie jest 3ms jak widać wyżej z tym że ten czas wtrysku nigdy nie bierze sie pod uwagę bo on praktycznie nigdy nie jest wykorzystywany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Czekamy na wieści od autora tematu

tak jutro beda nowe wiesci :)

---------- Post dopisany at 09:28 ---------- Poprzedni post napisany at 00:41 ----------

a wiec zrobilem : prosze o pomoc co dalej zrobic wyregulowac

-pokrecilem przy zavoli ale niewiem czy to cos dalo sruba juz sie krecila dosc lekko wiec dalej niekrecilem (poszlo w dol chyba o jakies 0,3 bar)

-nastepnie zrobilem kalibracje (o dyszach juz nic nie pisalo ze sa za duze)

-zrobilem mape benzyny (skasowalem ta stara )

-podnioslem mnoznik o okolo 9-10 na kazdym z punktow

- nastepnie skasowalem ( stara mape lpg ) zrobilem na tym samym odcinku nowa mape lpg i juz sie rysowala na tej benzynowej

plik z oscyloskopu juz po wszystkim jak jechalem do domu jazda do domu.osc pobierz za darmo - Hosting plików

i oto screny :

ostatni_scren.jpg

<br /><br />

ustawienia_po_zbieraniu_map.jpg

<br /><br />

po_zebraniu_map.jpg

<br /><br />

odchylka_po_zebraniu_map.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...