Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi ociężale się wkręca na obroty. Prośba o pomoc


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

przeczyść jeszcze tą przepływkę powietrza i przepustnicę (po czyszczeniu adaptacja) powinno pomóc może jest coś brudne i dlatego. A filtr powietrza i paliwa wymieniałeś jak masz lgp to też powymieniaj. Bo jak to będzie brudne to VAG błędu nie pokaże :)

Nie posiadam instalacji LPG. Filtr powietrza wymieniany przy 212 980 km (rok temu), świece przy 218 120 km, a filtr paliwa wymieniony przy 202 194 km. Obecnie mam przejechane ponad 222 tyś km. Wszystko okaże się we wtorek.

Przy przebiegu 185 000 km wymienione sprzęgło i koło dwumasowe LUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stawiam na nieszczelną odmę silnika. U mnie był urwany gumowy wąż zaraz przed przepustnicą na dole ( czasem też potrafią pękać te palstikowe kolanka przy bloku silnika 058 103 213 ). Silnik pobierał lewe powietrze i nie reagował na gaz. Vag pokazywał błąd mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pozycja 27.

http://htmlimg1.scribdassets.com/27q7gdrb9cm5a3y/images/24-c9c7141490.jpg

Czujnik jest pod plastikową osłoną paska rozrządu , wystarczy że odepniesz metalowe zatrzaski z przodu i z tył , zobaczysz go w przednim górnym rogu głowicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie kolego czujnik obok paska rozrządu obok koła zembateko taka muszelka jak będziesz chciał nagrałem ci jak zbiera się mój adr na 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że raz dobrze przyspiesza, a raz przerywa między 3-5 tys obr/min... To pewnie będzie wina tego czujnika... Kupię dobry zamiennik? Czy tylko ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki do sprzedania ale trzymam dla brata na podmiankę bo też ma problemy z zamulaniem oprzty przyspieszaniu kup używkę... dróga sprawa jak ja miałem kiedytś takie zamulenie to powodem był filtr paliwa latał sobie w środku wkład wymieniłem zalałem do pełna paliwa plus środek do czyszczenia wtryskó i ogień więc zwróć na to uwagę bo mi filtr wytzrymał 8 tys km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz samo A4 Halla . W opisie musi być podany jego nr 058 905 161B albo 0 232 101 024.

A z ciekawości to VAG jaki błąd Ci pokazał konkretnie , że chcesz go wymienić ?

Jeśli na 100% masz Halla do wymiany to nie dawał bym używki tylko nowy oryginał.

Te czujniki często źle działają w zależności od temperatury i jak kupisz używkę, a objawy nadal pozostaną, to może być że masz pecha i trafiłeś na takiego co pozornie działa ale faktycznie to np. raz działa a raz nie albo działa ale daje nieprawidłowe impulsy ( a to można stwierdzić tylko dobrym oscyloskopem lub diagnoskopem i trzeba jeszcze wiedzieć jakie są impulsy nominalnie wymagane).

Wybór oczywiście należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczył błąd czujnika Halla G40

---------- Post dopisany 18-12-2012 at 15:50 ---------- Poprzedni post napisany 24-10-2012 at 16:24 ----------

Czy ten czujnik Halla G40 ma coś wspólnego z czujnikiem położenia wału? Czy to dwa odmienne czujniki?

2811070416

To jest ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...