Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

W B7 to chyba był standard. Musisz wymacać od spodu zderzaka czy jest antena i kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakbyś jeszcze nr części podrzucił,to przyznam ze jestes mistrzem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośbę mam do kogoś kto ma antenę dachową GPS :decayed: Jakby wybierał się do samochodu po coś to mógłby zmierzyć odległość od końca dachu (nie lotki) do tylnej części anteny? Nie wiem czy od spodu Audi ma zaznaczony ten punkt a nie chcę się zdziwić jak zdejmę podsufitkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że teraz ciężko znaleźć cały napęd. NaviService już od dawna nie ma. Też bym wolał taką opcję bo jest o wiele prostsza.

Zainteresowałem się tematem i możliwe że będę miał takie całe napędy po 350zł :whistling:

A kiedy będziesz coś wiedział? :cool::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany bo u mnie coś ten alser nie domaga... raz działa, raz nie... Jak się nagrzeje to czytać płyt już nie chce. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie wymieniłem sam laser i działa jak złoto :banan: :banan: :banan:

Nie ma dużo roboty- można spokojnie w 30 min ogarnąć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też laser szaleje, najczęściej po ok 2 godzinach jazdy problemy z napędem są i gdy grzeje w samochodzie, jak ostatnio było ciepło i nie grzałem, to cały czas działał.

wymienił bym chętnie albo napęd, albo sam laser, byleby działało, chociaż sam się do tego nie dogrzebie pewnie, chociaż też zastanawiałem się nad sprzedażą i kupnem ledowej.

dziwne, że w b5 jak miałem rns-e z a6, to takich problemów nie było, a sporo starszy sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo- na samym początku problemy jak się rozgrzała, później od święta odczytywała, ostatnio w ogóle.

Jeśli chodzi o wymianę- można to ogarnąć bez problemu (nawet dolnych śrubek wyświetlacza nie trzeba odkręcać bo można to zrobić inaczej).

Panowie prośbę mam do kogoś kto ma antenę dachową GPS :decayed: Jakby wybierał się do samochodu po coś to mógłby zmierzyć odległość od końca dachu (nie lotki) do tylnej części anteny? Nie wiem czy od spodu Audi ma zaznaczony ten punkt a nie chcę się zdziwić jak zdejmę podsufitkę :wink:

Zaraz Ci to zmierzę:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo- na samym początku problemy jak się rozgrzała, później od święta odczytywała, ostatnio w ogóle.

Jeśli chodzi o wymianę- można to ogarnąć bez problemu (nawet dolnych śrubek wyświetlacza nie trzeba odkręcać bo można to zrobić inaczej).

Panowie prośbę mam do kogoś kto ma antenę dachową GPS :decayed: Jakby wybierał się do samochodu po coś to mógłby zmierzyć odległość od końca dachu (nie lotki) do tylnej części anteny? Nie wiem czy od spodu Audi ma zaznaczony ten punkt a nie chcę się zdziwić jak zdejmę podsufitkę :wink:

Zaraz Ci to zmierzę:naughty:

Lux malina :banan: już myślałem że nikt metra w domu nie ma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bez auta, więc nie mam jak Ci tego sprawdzić :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko H4mm3r, nie mam do nikogo żalu ani też pretensji :wink4: bo niby o co?! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam metra- mierzyłem liniałem :grin:

16 - 16,5 cm- tylna krawędź antenki jest zaokrąglona, krawędź nadwozia trochę też :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Najważniejsze, że zmierzone :good: Wiszę dobrego browara :beer: Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo- na samym początku problemy jak się rozgrzała, później od święta odczytywała, ostatnio w ogóle.

Jeśli chodzi o wymianę- można to ogarnąć bez problemu (nawet dolnych śrubek wyświetlacza nie trzeba odkręcać bo można to zrobić inaczej).

Może kupię sam laser i wymienię? Czy raczej czekać na cały napęd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo- na samym początku problemy jak się rozgrzała, później od święta odczytywała, ostatnio w ogóle.

Jeśli chodzi o wymianę- można to ogarnąć bez problemu (nawet dolnych śrubek wyświetlacza nie trzeba odkręcać bo można to zrobić inaczej).

Może kupię sam laser i wymienię? Czy raczej czekać na cały napęd?

Jak uważasz- generalnie pewne kroki są wspólne:

- odkręcenie górnej pokrywki

- odkręcenie panelu przedniego i odpięcie przewodu

- Odkręcenie ekranu żeby odkręcić napęd od jednostki (ja tego nie zrobiłem- nie mogłem ruszyć śrubek- da radę to zrobić małym śrubokrętem przez otwór na płyty)

- Odkręcenie napędu i odpięcie taśmy

Jak masz napęd - to wrzucasz nowy i składasz w odwrotnej kolejności.

Jak wymieniasz laser to dochodzi jeszcze (płyta musi być w napędzie):

- odpięcie i odlutowanie taśmy lasera (2 luty),

- odkręcenie 2 śrubek (1 prowadnicy lasera po szynie i 2 szyna lasera)

- wyciągnięcie szyny, wyciągnięcie lasera

Składasz w odwrotnej kolejności (dochodzi tylko odlutowanie 2 dodatkowych pkt. nowego lasera zabezpieczających przed napięciem statycznym)

Sprawa jest prosta i do ogarnięcia (za pierwszym razem) w 30-40 minut.

Tu jest instrukcja, którą dostałem od sprzedawcy:

http://www.mediafire.com/?tl8lqi30kqxkp78

Tylko jedno ale- w instrukcji jest, że nie może być płyty w napędzie. Ale płyta musi tam być!

Teraz jeżdżę cały czas z navi włączoną (mapa) i testuję. Nic się nie krzaczy, szybko się ładuje, jest :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymiana napędu jest "prostsza", przynajmniej dla mnie bo za lutowanie to się w tym sprzęcie nie wezmę. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...