Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła przeciwmgłowe, czy tak ma być?


KAT666

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam B5-tkę po lifcie z fabrycznymi reflektorami przeciwmgłowymi z przodu. Na konsoli są osobne przyciski do zapalania świateł z przodu i z tyłu, problem polega na tym że nie mogę zapalić samego tylnego światła. Jeżeli wcisnę wyłącznik od tylnego światła, automatycznie załączają się halogeny.

Natomiast halogeny mogę zapalić same, bez tylnego światła.

Czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma byc

A wynika to z przepisów i logiki, gdyż tylnych świateł używa się w "gorszych" warunkach niż przednich. Więc jeśli są na tyle kiepskie warunki, że należy zapalić tylne przeciwmgłowe, to dlaczego nie chcieć załączyć przednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta logika nie działa u Panów którzy raz na rok podbijają dowód rejestracyjny. Musiałem się nieźle natłumaczyć, że tak jest fabrycznie. Pan technik twierdził, że tył musi być zapalany sam a nie z przednimi i że to nie przepisowo i że muszę to zmienić. Skończy się na zmianie diagnosty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgłowe tylne:

* może włączać się tylko wówczas, gdy włączone są światła drogowe, mijania lub przeciwmgłowe przednie

* powinno dać sie wyłączyć niezależnie od tych świateł

Tyle z przepisów... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mialem(fabrycznie).. ale gdzies na forum byl opis jak zrobic zeby mozna bylo wlaczac swiatla tylne i przednie osobno.. w sumie to jeden kabel chyba trzeba rozlaczyc(przeciąć)... ja sobie zrobilem osobno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgłowe przednie nie świecą po zadkach, a mówimy o sytuacji, gdy widoczność z powodu mgły jest niższa niz 50 metrów, bo tylko wtedy mozna używać tylnych przeciwmgłowych, co pewnie mało kto w ogóle wie.

Dziś wieczorem jechałem kilkadziesiąt km we mgle i przeciwmgłowe przednie jadących z przeciwka nic, a nic mi nie przeszkadzały, dzieki tej mgle właśnie.

Jednocześnie przeciwmgłowe tylne kilkakrotnie włączałem na odcinkach, gdzie widoczność drastycznie spadała i wyłaczałem natychmiast, gdy sie polepszała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak będę miał czas to jutro sprawdze u siebie. Z tego co teraz widzę na schematach to w fl też jest biało-żółty kabel wchodzący do sterownika świateł, tyle że zacisk ma nr 6 (a nie 4 jak w opisie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...