Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI spalanie rzeczywiste a spalanie wg FIS - FIS zaniza o 2 litry :/


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może zacznę o przedstawienia wyników spalania... na 934 km poszło 68 litrów paliwa, co daje średnie spalanie 7,3litra.

W tych 934 km było jakieś 560 w trasie (w tym 350 z prędkością 120-140, reszta jakieś 80-100), reszta to miasto, bez korków, głównie 6km do pracy, bez żadnego pałowania, bo silnik zimny:)

Czy takie spalanie jak mi wyszło jest sensowne?

Druga sprawa to spalanie pokazywane przez FIS, na tym odcinku 934km średnio wyszło 5,4 litra, czyli prawie 2 litry różnicy:/ Pytałem paru osób i im FIS pokazuje w miarę oki, a u mnie to jakaś masakra.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, miałem Passata b6 z tym silnikiem i też mi tyle spalał w granicach 7,5 ale miałem go po programie na około 170kucy Co do FIS jest na forum jak go skalibrować za pomocą kabelka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że FIS można skalibrować, i to zrobię, tylko od kilku osób słyszałem że powinien pokazywać w miarę dobrze, a u mnie chyba nie jest w miarę dobrze:) Z tą kalibracją to też nie jest do końca tak, że ustawię sobie żeby mi dobrze pokazywało, bo można ustawić wartość w przedziale 85 - 115%, teraz mam 100%, i nawet jak ustawię 115, to FIS pokaże 6,2 litra, ale nie 7,3:/

edit:

Czy to prawda że Avant ma zbiornik 63l? Ostatnio jak tankowałem do pełna zaraz po zapaleniu się rezerwy to weszło 60l, więc na rezerwie zostało mi tylko 3 litry? Dziwne, bo FIS pokazywał jeszcze ponad 100km do przejechania:/ Sugeruje to chyba to, że mam źle skalibrowane. Przyznam że przyglądałem się tylko kalibracji spalania, i tam w tej chwili mam wartość 100%, a czytałem że skaluje się jeszcze ilość paliwa po zatankowaniu do pełna. Mógłby ktoś napisać jak to zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instruments 17 adaptacja 10 kanał 003 mozliwosc ustawiania 85 100 i 115%. Mi spalanie na fisie pokazywalo za dużo miałem ustawione na 100% zmieniłem na 85 % i pokazuje dokładnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tak można, ale już napisałem że nawet te 115% u mnie będzie za mało :( Czy tylko to ma wpływ na to co pokazuje FIS? Bo czytałem jeszcze o kalibracji ilości paliwa, ale nie wiem jak to zrobić i czy to ma znaczenie. I jaki w końcu jest zbiornik w avancie? :) Bo znalazłem drugą informację że 70l, więc jak rezerwa zapalała by się przy 10l w zbiorniku, to chyba całkiem normalnie.

Pablo, masz taki sam silnik, może coś podpowiesz czy to spalanie wyszło za duże, czy może tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , u mnie 2.0 Tdi 2007 rok 140km, ostatnie tankowanie 60,00 litrów , po przejechani 1029km więc spalanie 5,83 a na Fisie pokazywał 5,8l/100km. Juz takich sprawdzanych tankowań robiłem wiele, bo choć auta mam niedługo (sierpień tego roku) to już prawie 10000km nahulałem. generalnie moje tankowania i średnie spalanie waha sie w przedziale pomiędzy 5,65 a najwięcej miałem jak jechałem w Bieszczady, autostrada i 150 prawie cały czas wtedy mi wyszło 6,38 na dystansie ok 680km w jedną stronę. Pozdrawiam. aha skrzynia 6gang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 5,5 litra to nawet rowerzysta cie wyprzedza hahaha a na gaz to chyba piórko kladziez. Te silniki przy normalnej jeździe palą koło 6,5 7 litrów on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Czy to prawda że Avant ma zbiornik 63l? Ostatnio jak tankowałem do pełna zaraz po zapaleniu się rezerwy to weszło 60l, więc na rezerwie zostało mi tylko 3 litry? Dziwne, bo FIS pokazywał jeszcze ponad 100km do przejechania:/ Sugeruje to chyba to, że mam źle skalibrowane. Przyznam że przyglądałem się tylko kalibracji spalania, i tam w tej chwili mam wartość 100%, a czytałem że skaluje się jeszcze ilość paliwa po zatankowaniu do pełna. Mógłby ktoś napisać jak to zrobić?

Pozdrawiam

Ja zatankowałem kiedyś 70 litrów... :kox::cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to dlaczego FIS pokazuje takie małe wartości? Różnica jest tak duża, że nawet kalibracja tego nie załatwi:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 5,5 litra to nawet rowerzysta cie wyprzedza hahaha a na gaz to chyba piórko kladziez. Te silniki przy normalnej jeździe palą koło 6,5 7 litrów on.

rowerzysta to na bank mnie nie wyprzedza, a na poważnie to żeby osiągnąć wynik poniżej 6 litrów to nie powinno sie przekraczać 110-120km/h bo w zasadzie to i po co sie spieszyć. Drugi temat to podstawowa wiedza na temat EkoDrive , ja tak sie składa że za darmoch uczestniczyłem kiedys w tym projekcie, nauczyłem sie wielu mądrych rzeczy i stosuje je do teraz podczas codziennej jazdy, jak widac skutki są nie małe. Wcześniej miałem A6 C5 1.8T 150km w sedanie 5gang , i możesz nie wieżyc ale liczone z tankowań, średnie spalnie z 10000km (wyszytko obliczane i wpisywane z dokładnością do ,00 i każdy kilometr i to ona www.mojestacjebeznowe czy jakoś tak) wychodziło mi spalanie 9,6 GAZU :) czyli . Można.

Gadanie typu :"te silniki palą 6,5-7,5litra " to fałsz. Da się jeździć by palił 5.7 i tak by palił 9.0, /Wszystko zależy od kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się chyba zgadzało że jest zbiornik 70 litrów :)

Koledzy z 2.0, jaki dystans pokazuje Wam FIS po zatankowaniu do pełna?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się chyba zgadzało że jest zbiornik 70 litrów :)

Koledzy z 2.0, jaki dystans pokazuje Wam FIS po zatankowaniu do pełna?

Pozdrawiam

każdemu bedzie inaczej pokazywac bo komputer oblicza średnia z ostatnich 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w. Jak będziesz jeździł bardzo oszczędnie ostatnia setkę km przed zatankowaniem do pełna to pokaże Ci o wiele więcej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, pytałem o to, bo chodzi mi po głowie jeszcze kalibracja wskaźnika paliwa, ale nie wiem czy to ma znaczenie za spalanie pokazywane na FISie, no i nigdzie nie znalazłem szczegółów jak to zrobić.

Za kilka dni będzie kolejne tankowanie, teraz na trasie tylko ok 180 km, zobaczymy co wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 5,5 litra to nawet rowerzysta cie wyprzedza hahaha a na gaz to chyba piórko kladziez. Te silniki przy normalnej jeździe palą koło 6,5 7 litrów on.

Gadanie typu :"te silniki palą 6,5-7,5litra " to fałsz. Da się jeździć by palił 5.7 i tak by palił 9.0, /Wszystko zależy od kierowcy :)

Prawda, ale pod warunkiem, że:

- jeździsz tylko po to aby jechać;

- jeździsz nocą lub na mało uczęszczanych trasach;

- jeździsz 200 km za ciężarówką;

- zawsze masz nadmiar czasu;

- lubisz dusić turbodiesla;

- klimatyzacja to dla ciebie zbędny element;

- hamujesz silnikiem kilometr przed światłami;

- jeździsz tylko w ciepłe dni i długie trasy;

Potwierdzam że da się zrobić wynik w okolicach 5,7 l/100km (kiedyś sam to sprawdziłem). Kosztem ubocznym było pół paczki fajek więcej i masa zmarnowanego czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, doszliśmy do wniosku że wynik uzyskany przeze mnie jest oki :) Tylko co zrobić z FISem? Przyzwyczaić się że zaniża? To jeszcze jestem w stanie zrobić, ale chciałbym wiedzieć dlaczego u mnie strasznie zaniża, gdy tymczasem u innych troszkę zawyża :)

---------- Post dopisany 06-12-2012 at 11:39 ---------- Poprzedni post napisany 07-11-2012 at 14:57 ----------

Odświeżam temat, bo problem nadal nie rozwiązany :/ Czy przepływomierz ma coś wspólnego ze wskazaniami FISa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaniża o 0,8-1,0L. Przyzwyczaiłem się do tego już w sumie;) Zastanawiam się tylko jakim cudem udaje się komuś uzyskać spalanie rzędu 5,5L?:shock3: Mi normalnie pali jakieś 7,5L a na trasie ok. 6,5L jadąc normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...