Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walnięta cewka, szukam nowej


rysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mechanicy zdiagnozowali, że muszę wymienić cewkę, kable, kopułkę i palec. Autem telepie, szarpie przy przyspieszaniu, iskra lata po całej budzie. W sklepach za tę cewkę wołają sobie po 450zł, na allegro używki ~120-150zł, a tu nówka CEWKA ZAPŁONOWA AUDI A2 A3 A4 B5 1.4 1.6 1.8 NOWA (2724771743) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. za 128zł. Co o tym sądzicie, można to kupić? Nie chcę ładować pół tysiąca na część do auta, w którym mógłbym już co drugą część wymienić... :)

Edit: Aha, no i te kable... KABLE PRZEWODY ZAPŁONOWE BOSCH AUDI A4 B5 B6 1.6 (2671101520) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Cena znośna ~140zł, ale tak patrzę na to zdjęcie i widzę cztery osobne. Mechanik powiedział, że jeden pękł. Przezornie nie wyrzuciłem starych kabli, które niepotrzebnie kiedyś wymieniałem. Mogę jeden podmienić i tak jeździć? Ten wydatek jest konieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu w aukcji podają, że do ADP? Czyli muszę szukać używki, eh ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jest trochę taniej, ale to nie jednak dalej nie ta cena: CEWKA ZAPŁONOWA AUDI A2 A3 A4 B5 1.4 1.6 1.8 NOWA (2724771743) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kolega Baraka napisał, że to nie jest cewka do ADP, a w aukcji napisali co innego. Proszę o potwierdzenie jego opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aukcji na 100% to nie jest oryginał z ASO, nie ma nawet fotek oznaczeń, ja bym wziął tą z e-autoparts, ori BERU czyli taka sama jak na 1 montaż, na raty też bez problemu rozłożą jak coś :) często biorę od nich części i jest to jeden z najtańszych sklepów on-line z bardzo dużym asortymentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam kiepskich zamienników cewek... To się po prostu mija z celem... Owszem, może się okazać że ta cewka będzie się trzymała dzielnie przez kilka lat, może nawet będzie trzymała stabilnie dobre parametry... Ale zdarza się to na tyle rzadko że najprawdopodobniej kupisz takiego chinola a po miesiącu i tak kupisz oryginał albo używkę... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko używka kolego jeżeli nie chcesz wydawać sporej kasy. Nie warto inwestować w jakiegoś chinola. Dzwoń po okolicznych szrotach itp. ja w tamtym roku dostałem za stówkę gratis kable i śmiga do dzisiaj bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuję za odpowiedzi. W takim razie poszukam jednak używki, bo na wydatek ~350-450 na razie nie mam ochoty :).

---------- Post dopisany 28-10-2012 at 18:15 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2012 at 21:20 ----------

Kolejne pytanie, brać do wymiany cewkę z modułem czy cewkę bez modułu? Ten moduł się w ogóle psuje? Trzeba to wymieniać, mechanik nic mi na ten temat nie wspominał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem ze starej 80 B4 cewkę, kierując się wyglądem (różnice były delikatne). Zapłaciłem 80 zł i od kilku lat mam spokój. Nie pamiętam na 100 %, ale moduł został mój chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...