Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie


akita

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam 2.0l w automacie i ktos mnie moze uświadomić ile to ma palic bo po B7 z tym silnikiem jestem troche przerazona spalaniem!!! Na pelnym baku robie zaledwie 700km czy to standard???

Nie da sie w prosty sposob odpowiedzieć na Twoje pytanie. Zalezy jak jeżdzisz i gdzie jeżdzisz. Mozesz zatem miec spalanie na poziomie 5l jak i 10l na 100km. Jadąc moim autem ok 80 km dziennie potrafię mieć 5 litrów a jak tylko zechce to mogę mieć dużo więcej.⛽️⛽️⛽️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz styl jazdy mi sie nie zmienil od zmiany modelu jsk i trase pokonuje ta sama chodzi mi tylko o to czy rzeczywiscie jest taka roznica miedzy manualem a automatem . To moj pierwszy automat i stad to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz styl jazdy mi sie nie zmienil od zmiany modelu jsk i trase pokonuje ta sama chodzi mi tylko o to czy rzeczywiscie jest taka roznica miedzy manualem a automatem . To moj pierwszy automat i stad to pytanie

A ja mam 2.0l w automacie i ktos mnie moze uświadomić ile to ma palic bo po B7 z tym silnikiem jestem troche przerazona spalaniem!!! Na pelnym baku robie zaledwie 700km czy to standard???

Nie da sie w prosty sposob odpowiedzieć na Twoje pytanie. Zalezy jak jeżdzisz i gdzie jeżdzisz. Mozesz zatem miec spalanie na poziomie 5l jak i 10l na 100km. Jadąc moim autem ok 80 km dziennie potrafię mieć 5 litrów a jak tylko zechce to mogę mieć dużo więcej.⛽️⛽️⛽️

nie da sie zejsc na 5l manualu co Ty emeeryt 6.5l i 7l to podstawa w manualy, :wink: nie cisnij bajek automat bedzie palil w cyklu mieszanym minimum 10l :kwasny:

Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałeś chyba uważnie tego co napisałem. Jadąc do pracy rano w tym okresie nie spiesząc się bo po cóż do pracy się spieszyć to 5,5L mam z palcem w d... Jadąc do domu 6,5. Bywało też mniej i więcej. Zresztą ja bym w tym acie mógł siedzieć cały dzień a im szybciej jadę tym krócej siedzę. Może jak minie więcej czasu od zakupu coś się zmieni. Narazie poznaję wszystkie funkcje navi, telefonu, komendy glosowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałeś chyba uważnie tego co napisałem. Jadąc do pracy rano w tym okresie nie spiesząc się bo po cóż do pracy się spieszyć to 5,5L mam z palcem w d... Jadąc do domu 6,5. Bywało też mniej i więcej. Zresztą ja bym w tym acie mógł siedzieć cały dzień a im szybciej jadę tym krócej siedzę. Może jak minie więcej czasu od zakupu coś się zmieni. Narazie poznaję wszystkie funkcje navi, telefonu, komendy glosowe itp.

5.5l :kox:swietny winik

Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord z trasy ok. 110km w jedną stronę przy średniej prędkości 90km/h bez gwałtownych manewrów itp i bez tempomatu wyszło mi 4.6l/100km oczywiście z fis który mi przeważnie o 0.2l zaniża, oczywiście jazda tylko na piątce i bez używania 6 biegu oraz zmiany biegów przy 2100-2200 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,tak sobie mówcie :)Oby tak dalej.


Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten też sobie gadał o zużyciu paliwa w 4min 45sek filmu :

Jemu też pewnie nie uwierzysz że mu na autostradzie spalił 5,1 w złą pogodę a jechał między 80-120 km z cruise control. Nie neguję że można jechać szybko na wysokich obrotach i mieć spalanie takie jak piszesz. Niskie zużycie jest możliwe również jak widać.?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ci powiem duzo by gadac i pisac, jak skasuje fis podczas jazdy to tak bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toyotach miałem przekłamanie 0,5-1L, tzn o tyle paliły więcej w stosunku do wskazań kompa. Passat - przekłamanie do 0,5 L, a audi jeszcze nie wiem bo za krótko mam ale po czterech tankowaniach z którymi miałem problemy, chyba jest podobnie jak w pasku.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toyotach miałem przekłamanie 0,5-1L, tzn o tyle paliły więcej w stosunku do wskazań kompa. Passat - przekłamanie do 0,5 L, a audi jeszcze nie wiem bo za krótko mam ale po czterech tankowaniach z którymi miałem problemy, chyba jest podobnie jak w pasku.

Nie wiem jak jest w audi,ale w e90 mozna było takie przekłamania zredukować w ukrytym menu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój fis przekłamuje mnie max o 0.3l za mało a i zdarzy się że pokazuje tak jak wychodzi z wyliczeń, czyli ja od kupna auta zalewam tylko do pełna i za każdym razem zeruje licznik wyliczając sobie spalanie i zapisując je na odwrocie paragonu. Rekord najniższy na zbiorniku miałem 5.8l/100km a najwyższy 7.6/100km(nie było dnia że jak z wawy wyjechałem żebym nie miał co najmniej 180 na pace. Podsumowując to po programie jest taka różnica że jak chce ekonomicznie jechać to mniej spali niż w serii a jak chce zapierniczać to więcej wyjdzie niż seria. Szczerze nie rozumiem tych co piszą że mają średnie spalanie 8-9l i niby ekonomicznie jeżdżą, może powinni jechać np. na test przelewowy wtrysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka że te b8 palą dużo. Jak dla mnie to tu diesel nie jest ekonomiczny. Nawet jeśli rzeczywiście komp zaniża to i tak spalanie jest zbyt wysokie. Osobiście przejechałbym się z osoba która umie zejść tym autem do poziomu 5l czy nawet! 5.5l. Jazda musi być chyba z górki bez dotykania pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka że te b8 palą dużo. Jak dla mnie to tu diesel nie jest ekonomiczny. Nawet jeśli rzeczywiście komp zaniża to i tak spalanie jest zbyt wysokie. Osobiście przejechałbym się z osoba która umie zejść tym autem do poziomu 5l czy nawet! 5.5l. Jazda musi być chyba z górki bez dotykania pedału gazu.

dokaldnie kolego.no ale nie ma sie czemu dziwic. 143-170 km z 2 litrowki . to nie te 115km co kiedys byly i palily 5,5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do mnie też...
PS. pamiętaj mułowata jazda nie jest wcale ekonomiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu przyznaje Ci rację,gdyby się chciało "słuchać" podpowiadacza to dodatkowo można by sprzęgło zakatować,a nie wspomnę że i turbo wtedy jest niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...