Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy rano


ja74687

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam taki problem a mianowicie samochód opali z zaraz zgaśnie drugi raz to samo dopiero o dodaniu gazu samochód zaczyna działać normalnie, Czy może to powodować nieszczelny wtrysk LPG ?? Bo rakudtor już wymieniłem i na pewno jest szczelny. Z odpalaniem nie ma problemu rozrusznik zakręci i samochód juz zaskoczy tylko że zgaśnie na VAGu czysto teperatura prawidłowa i na VAG i na zegarach czyli czujnik sprawny. Świece i przeody nowe pompka tak samo, sonda wymieniona przepływka podmieniana i to samo, przepustnica wyczyszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przed rannym odpaleniem popuść jakąś opaskę na wężu łączącym reduktor z listwą i spróbuj ściągnąć wąż,jak będzie ciśnienie to znaczy,że listwa trzyma i problemu należy szukać gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a spalanie LPG masz normalne czy podwyższone? Ja miałem prawie identyczny objaw jak Ty, tylko że do tego bardzo dużo LPG palił. Poradził sobie z tym gazownik - stwierdził, ze silnik był zalewany gazem, który przy wyłączaniu silnika się nie zdążył spalić. W efekcie, przy odpalaniu miał zbyt bogatą mieszankę: LPG + benzyna, bo przecież odpala na benzynie... Po ustawieniu map gazowych problem znikł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZN. Spalanie gazu w normie mapy były ustawiane przy wymianie Reduktora :) Dzisiaj zakręciłem gaz i jutro się zobaczy napisze czy pomogło :)

---------- Post dopisany 30-10-2012 at 11:52 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 21:10 ----------

Zamknięcie gazu i wypalenie nie pomoglo, ale zauważyłem że na początku nie załącza się ssanie bo jak zapale go drugi raz to obroty ma ok 1000. więc na taką pogodę za mało powinien miec ok 1200. Proszę o pomoc czy można jakoś to Vagiem ustawić, albo zresetować ustawienia. Już nie wiem co mam robić wszystko szczelne samochód ładnie chodzi tylko rano z pierwszym odpaleniem jest problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku też na początek wymieniony został czujnik temperatury, ale to nie pomogło - chociaż te niskie obroty rzeczywiście wskazują na jego uszkodzenie... Napisz czy wymiana czujnika pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to zabrzmi śmieśnie ale ja miałem identyczny problem i rozwiązałem tankując auto benzynką

też kombinowałem wszystkie możliwe czujniki itd, gdzieś na forum wyczytałem że ten typ tak ma jak paliwko jest blisko rezerwy

teraz mam wachy na pół zbiornika i przy odpalaniu nie gaśnie, od razu wchodzi ładnie na obrotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem czujnik i paliwa mam pół baku troche się poprawiło, zrobiłem dodatkowo ponowną adaptację przepustnicy, teraz pojeźdżę na samej pb i zobaczę co się będzie działo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...