Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie włącza się klima


EmilAudi_LLE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 2 dni zrobiło się zimni jest w okolicach 0 mam problem z klimatyzacją.. Zawsze ustawiałem np 21 i wciskałem gwiazdke na klimie(KLIMATRONIC) wtedy klima chodzi i szyby nie parowały.. a teraz naciskam i nie chce się włączać.. zaświeca się i od razu gaśnie.. ;/ Wie ktoś dlaczego tak jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W granicach ok +5 stopni jak się wyświetla śnieżynka przy zegarze z temperaturą-klimatyzacja Ci się nie załączy.Chyba że nie masz termometru,ale i tak przy tej temperaturze co teraz jest to klimy nie załączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopiero jak zejdzie do bodajże 2 stopni to się wyłącza :eusathink: No ale tak musi być :wink: No chyba że nie musi i da się w tym coś zrobić? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to jest zabezpieczenie sprezarki gdyby w tych temperaturach chlodzila to chlodnica od klimy zaczela by zamarzac a po za tym przy 5 stopniach klima juz raczej nie potrzebna tylko ogrzewanie, a parownik i osuszacz w trybie auto i tak dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a parownik i osuszacz w trybie auto i tak dzialaja.

Serio? :eusathink: Bo u mnie właśnie jak mam nagrzane (z klimą bo zawsze mam auto) i temp spadnie poniżej 2 stopni i klima się wyłączy to od razu to widzę bo zaczynają szybki parować :eusathink: Fakt faktem osuszacz miałem teraz wymieniać podczas okresowego serwisu klimy ale odłożyłem to na wiosnę... Czyżby osuszacz niedomagał skoro mówisz że to i tak powinno działać bez klimy :eusathink:

Aaaaa i jeszcze co zauważyłem teraz... Jak temperatura spada zewnętrzna (ta na wyświetlaczu pomiędzy zegarami) to klima wyłącza się dopiero poniżej 2 stopni ale gdy rośnie np od 1 stopnia to załączy się dopiero przy 3... Chyba że to jest z czujnika temp. przy sprężarce (bo coś mi się obiło o uszy że tam też jest - w ogóle sporo ich jest) a nie tego pomiędzy chłodnicą a zderzakiem albo sam już nie wiem :naughty:

Właśnie to parowanie szyb jak się klima wyłączy mnie denerwuje :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybki paruja to znaczy ze gdzeis masz nagromadzona wilgoc. Posprawdzaj pod dywanikami czy nie masz mokro Nie powinny parowac od razy szyby bez klimy. Serio osuszacz i parownik dzialaja bez kompresora w trybie auto? Pierwsze slysze szczeze mowiac. Moze to ktos jeszcze potwierdzic???:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej osuszacz i parownik nie działają bo co może wymusić obieg czynnika skoro kompresor nie jest załączony.Tak na chłopski rozum jak coś może działać jak jest wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez mi sie tak wydaje ze nie pracuje ani parownik ani osuszacz bo jak skoro kompresor nie tloczy czynnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...