Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmierdzi gazem w środku gdy zimny


dropsik84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, śmierdzi mi gazem w kabinie na postoju teraz w niskich temperaturach po przełączeniu na gaz aż się nie zagrzeje gdy jest już ciepły to wszystko okey. Otwierałem maske i próbowałem niuchać skąd i jedynie skąd czuje to z okolic wtryskiwaczy. Miał może ktoś coś podobnego? Moja instalka to Landi renzo Omegaz instalowany e DE jakieś 6 lat temu. reduktor po regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy czuc gaz, na pracującym silniku spryskaj płynem do mycia szyb wszystkie połączenia, również reduktor. Wszędzie, gdzie jest gaz. Tam, gdzie będą bąbelki, tam jest wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz za niska temperature przełanczania na gaz stad zapach reduktor musi dostac temperatury by mieszanka gazu byla pelnowartosciowa jesli gaz jest zbyt zimny moze sie tak dziac .Poza tym mozesz sprawdzic czy wszystkie opaski na wtryskach sa szczelne i czy zadna srobka sie niepoluzowala pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor mam Landi renzo IG1, temperatura przełaczania raczej nie jest za niska gdyż wynosi 60 stopni (niżej się nie da w omegasie). pozostaje mi sprawdzać samemu na zimnym, gdyż jak zajade do jakiegoś gaziarza to autko jest już ciepłe i nic nie wania:facepalm: Najlepsze jest to że gdy było +15 na dworze wszystko było okej. Choć moze już pora wymienić wszystkie węże na nowe gdyż te mają już ponad 5 lat i ktoś mi mówił że powinno się już wsadzić nowe, co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski MED i reduktor IG1 to dobre komponenty. Raczej same z siebie się nie rozszczelniają. Jeśli jesteś pewien że to z okolić wtrysków to zdejmij osłonę i spryskaj jak kolega radzi czymś co będzie tworzyć bąbelki, piane. Zapewne zimniej się zrobiło i niewielka nieszczelność na którymś węzyku przy wtrysku się zrobiła. Dociągnąć lekko opaski i sprawdzić ponownie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręce osłone i po dokręcam wężyki przy wtryskach, jak nic się nie zmieni to trzeba będzie psiukać i szukać, bo troszke mnie to drażni jak wania tym gazem jak w polonezie:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...