Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zestaw telefoniczny Siemens


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Używam szukaj'ki i jakoś niewiele zwraca sensownych odpowiedzi...

Mam w swojej niuni ładny zestawik...(oczywiście standardowy) niestety z 2004roku (podobnie jak autko) więc obsługuje stare telefony... chwytak zamocowany przy schowku...

Obsługuje to jakieś C45, M45, MT45, S45 i pochodne...

Ponieważ bardzo mi się podoba sposób obsługi głosowej telefonu (ładny głosik, ściszanie radia itp) chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zamocowania innego Siemensa... wiem już że mam gdzieś (kto to wie gdzie...) jakiś moduł Siemensa... owszem można go wymienić na Nokię ale nie widzę w tym sensu (bo też są stare)

i drugie pytanie... czy istnieje możliwość zmiany języka tej Pani na inny (angielski lub polski :> )

szkoda że te siemensy już tak przechodzone ale jeśli nic nie poradzicie to sobie służbówkę wymienię...[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2008, 21:23 _________________________________________________czy to za trudne pytania??

czy temat wałkowany 100 razy?? choć nie znalazłem...

czy nikt z tego nie korzysta??

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest po prostu prozaiczny... a i wałkowany kilka razy :

1) zmiana języka :

oczywiście, że jest możliwość - jednak nie na polski (angielski owszem)

2) zainstalowanie innego siemensa :

sam musisz spróbować, czy z tym mocowaniem nie da się zainstalować tego którego masz ?

Na allegro, ebay.de są w sprzedaży różne "trzymadła" dla przeróżnych telefonów

Sprawdź czy nie masz Bluetootha poza tym, ułatwi ci zadanie :rolleyes:

Wyszukaj w telefonie urządzenia Bluetooth (po odpaleniu auta, masz czas kilkadziesiąt sekund, hasło : 1234)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz Bluetootha poza tym, ułatwi ci zadanie :rolleyes:

Wyszukaj w telefonie urządzenia Bluetooth (po odpaleniu auta, masz czas kilkadziesiąt sekund, hasło : 1234)

Dokladnie, w 2004 r. bardzo czesto wystepowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie zaskoczyliście tym sinozębnym... dzięki Panowie...

jakby ktoś mi jeszcze dał info jak ten angielski ustawić to byłbym wdzięczny na maksa... :th:[br]Dopisany: 20 Czerwiec 2008, 12:22 _________________________________________________

Na allegro, ebay.de są w sprzedaży różne "trzymadła" dla przeróżnych telefonów

chwila chwila... ale przecież oprócz trzymadła jest jeszcze gdzieś moduł Siemensa... rozumiem że chodziło Ci tylko o RÓŻNE SIEMENSY ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka jest uniwersalna. Wystarczy, że dokupisz odpowiednie trzymadło Cullmanna (stanowiące jednocześnie interface) i inny telefon tez powinien zadziałać.

http://search.ebay.de/search/search.dll?sofocus=bs&sbrftog=1&dfsp=32&catref=C6&from=R40&satitle=audi+cullmann&sacat=-1%26catref%3DC6&sargn=-1%26saslc%3D3&sadis=200&fpos=Postleitzahl&sabfmts=1&saobfmts=insif&ga10244=10425&ftrt=1&ftrv=1&saprclo=&saprchi=&fsop=32%26fsoo%3D2&coaction=compare&copagenum=1&coentrypage=search&fgtp=

Jak widzisz dostępne są moduły do Nokii, Siemensa, Sony Ericssona, itp.

Zdecydowanie jednak polecam rozwiązanie bezprzewodowe takie jak fabryczny Audi Bluetooth (jeśli nie masz zainstalowanego juz w aucie).

Do kupienia na ebayu za około 160EUR a funkcjonalnośc nieporównywalnie większa. Tutaj masz mój poradnik na ten temat: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html

Z tego co wiem Adamoo ma też na sprzedaż kilka sztuk tego modułu w wersji Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Panowie... chylę czoła...

Moja niunia z marca 2004 posiada Blutooth i działa wyśmienicie... po powtórnym wejściu do samochodu telefon sam się łączy kilka sekund po włączeniu silnika...

Jedyne co mnie w tej chwili interesuje to zmiana języka bo z ciężko mi się z Panią konwersuje po szkopsku... przejrzę poradnik może coś będzie...

EDIT:

Nie wiem czy ktoś to sprawdzał więc napiszę dla potomności...

2 TELEFONY PODŁĄCZONE DO ZESTAWU:

Oczywiście się nie da ale ładnie się przełączają... w momencie włączenia silnika zostaje wykryty telefon na Blutooth i podłączony

Jeśli wsadzę do stojaka dedykowany telefon (u mnie Siemens MT50) to telefon na Blutooth zostaje wyłączony (oczywiście słyszymy dźwięk wyłączenia) i zostaje podłączony telefon wsadzony w stojak... działa...

Jeśli telefon wyciągnę ze stojaka to po chwili zostaje z powrotem wykryty i załączony telefon na Bluetooth...

ogólnie ładnie to działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie w tej chwili interesuje to zmiana języka bo z ciężko mi się z Panią konwersuje po szkopsku... przejrzę poradnik może coś będzie

ano :) zmienialiśmy ostatnio na spocie ;)

włazisz w 77-telephone i robisz nowe kodowanie i voila !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie w tej chwili interesuje to zmiana języka bo z ciężko mi się z Panią konwersuje po szkopsku... przejrzę poradnik może coś będzie

ano :) zmienialiśmy ostatnio na spocie ;)

włazisz w 77-telephone i robisz nowe kodowanie i voila !

kolego czy to będzie przesada jeśli poproszę o bardziej szczegółową wskazówkę?

Kabelek mam od jakiś 5lat ale dotychczas używałem wyłacznie do kasowania błędów w Skodzie... w kodowanie się nie bawiłem...

czytałem trochę tutejszy dział odnośnie VAGowania i może bym sobie poradził...

rozumiem że w grę wchodzi tylko VAG-COM bo innego nie używacie... i tam zrobić ADAPTATION i wybrać 77 ? i co tam wklepać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz w vag-comi :

1) zakładkę "Electronics I"

2) wybierasz sterownik telefonu, czyli 77-Telephone

3) wybierasz kodowanie, funkcja 07 : 07-Coding

4) w okienku kod zmieniasz ciąg cyfr :

00xxx11

na

00xxx22

te x'y oznaczają jakieś cyfry w twoim kodowaniu, nie zmieniaj ich (ja ich nie znam, bo zależą od rodzaju auta)

Najważniejsze są dwie ostatnie cyfry, zmieniasz to na dwie dwójki

Potem trzeba jeszcze raz połączyć się telefonem do zestawu samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne... nie idę na dwór tylko ze względu na połowicę... choć korci :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne... nie idę na dwór tylko ze względu na połowicę... choć korci :>

Poczekaj aż połowica pójdzie spać .... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może pociągne już tutaj temat...

komputer mam już angielski :> i za to serdecznie dziękuję... opis gdzieś tu znalazłem i poszło bez problemów...

natomiast połączenie z "77-Telephone" jest niestety niemożliwe "zbyt dużo błędów podczas połączenia"

kabelek mam >>ten<< podłączony do notebooka Della i ustawione na COM1 (próbowałem na COM4) choć nie wiem po co bo sporo modułów (choć nie wszystkie) z VAG-COM łączy mi się bez problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za słaby kabelek. Różnią się możliwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za słaby kabelek. Różnią się możliwościami.

możecie coś dzisiejszego doradzić?... bo jestem przed zakupem...pytałem w innym wątku ale nie mam odpowiedzi - zależy mi na czymś sprawdzonym na USB w rozsądnej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do użytkownika LukaszR. Na pewno dobrze doradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mogę użyczyć Ci kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki adadur... dopiero jak po raz drugi kupię jakiś szajs to skorzystam bo mi pewnie wtedy nerwy siądą...

a jaki masz kabelek? pewnie com...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś chiał kabelek działający po CANie to musielibyśmy ściągnąć alvaro na jakiś spocik w Elblągu. Obecnie chłopak jest pewnie mocno zajęty ale gorąco polecam przyjazd na zlot 29-31 sierpnia jeśli nie jako uczestnik to chociaż podczepić się w sobotę. Klimat jest naprawdę fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja już zaczynam niewiele z tego rozumieć...

zadałem pytanie Viaken'owi z allegro o treści:

"Witam

Chciałbym w Audi A4 avant 2004r. wejść w "instruments" i pozmieniać parę wartości (zmiana języka telefonu, wyłączenie czujnika zużycia klocków)

Czy muszę kupywać kabel CAN (a na to mnie nie stać) czy wystarczy jakiś inny kabel? jeśli tak to który?

Pozdrawiam"

dostałem odpowiedź:

"nie to auto nie ma CAN, mzoe byc kazdy vag lub scanner v-scan vag

Pozdrawiam"

to jak to w końcu jest????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chodzi o wersję vag-coma, a nie kabel... (choć kabelek może w jakimś stopniu mieć znaczenie, w końcu to samoróbka)

Ale, wersja vag-coma implikuje odpowiedni kabelek i kółeczko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...