Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zestaw telefoniczny Siemens


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od niedawna wlascicielem "czarnej perły"poruszałem ten jusz temat na forum ale ktos prosił abym zrobil i wrzucił fotki mego telefonu który znajduje się w podłokietnku-z powodu pewnych komplikacji nie zrobilem tego,ale na dniach to zrobię!Mam natomiast inną prośbę,gdzie mam szukć modułu ,jezeli wogóle go mam?Telefon jest dziwny,brak klawiszy wybierania,tylko pokrętło do pogłośnienia.Chciałbym wiedzieć gdzie mam szukać ten moduł jeżeli wogóle go mam.Sam telefon wyglada jak atrapa,nie wiem co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori centralka Bluetooth znajduje się pod fotelem pasażera. Ale w B5 to nie sądzę, że masz BT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRazny ma telefon na uchwycie mocowanym przy schowku pasażera na konsoli środkowej.

Zestaw jest podłączony z radiem i zestawem głośnomówiącym jak i z BT ale czy to oznacza że można zmienić język w telefonie - może to jakiś dokładany zestaw?

Przy łączeniu VAGiem z telefonem nie znajduje sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdzie się ktoś życzliwy żeby nas upewnić że w dokładanym (fabrycznym) Siemens'ie - NIE RNSE - plus Bluetooth pod fotelem można zmienić HEIDI na DIANĘ (czyt. niemiecki na angielski)

Już na trzech kablach nie mogę się dostać w 77-telephone i pomyśleliśmy sobie że może po prostu nie mam tego modułu...

Pracowaliśmy na VAG-COM Version: Release 311.2-N

a zestaw wygląda tradycyjnie:

6c44ea137f2d9564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-COMem 311.2 raczej się nie dostaniesz do telefonu.

Próbowałem kiedyś i się nie dało. Kabelkiem CAN podłączysz się bez problemu i zmienisz język na angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz Bluetootha poza tym, ułatwi ci zadanie :rolleyes:

Wyszukaj w telefonie urządzenia Bluetooth (po odpaleniu auta, masz czas kilkadziesiąt sekund, hasło : 1234)

Dokladnie, w 2004 r. bardzo czesto wystepowal.

Wtrace sie troszke w temacik...

Jak rozumiem zeby wykryc BT trzeba zaraz po uruchomieniu autka wlaczyc w telefonie wyszukiwanie urzadzen BT i jak jest to bez zadnych dodatkowych operacji powinien wykryc polaczenia BT ? Stałe podłaczenie pod BT bedzie skutkowało ze za kazdym razem telefonik sam znajdzie i podlaczy sie pod zestaw glosnomowiacy [jesli bedzie BT wlaczony w telefonie] ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko dokładnie tak jak napisałeś... trzeba przyznać że działa to cudownie... (oczywiście gdyby nie ten niemiecki) :>

wsiadasz sobie później do autka... telefon w torbie w bagażniku... odpalasz stacyjkę i słychać ti di di... telefon załączony... jakość rozmów powalająca... gdybym ktoś nie miał to namawiam do rezania - naprawdę warto (pomijając problemy z niektórymi symbianami ale ja akurat mam Windows Mobile 6 w telefonie a na zwykłych telefonach również bez problemów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spradzałem... Z przykrością musze stwierdzic iż niemiecki producent najlepszych samochodów zapomniał włożyc u mnie BT :slina::confused4:

Telefon po przekreceniu kluczyka nic nie wykrył :/ :/[br]Dopisany: 04 Listopad 2008, 07:27_________________________________________________

Wczoraj spradzałem... Z przykrością musze stwierdzic iż niemiecki producent najlepszych samochodów zapomniał włożyc u mnie BT :slina::confused4:

Telefon po przekreceniu kluczyka nic nie wykrył :/ :/

Nie tylko u Ciebie zapomniano o BT :sick3:

Mam jednak inne pytanko...

Jak dobrac sie -tzn gdzie jest umieszczona- do skrzynki, w której wpięty jest koniec przewodu od podstawki telefonu (u mnie jeszcze pod siemensa) :/??

Wczoraj wkladałem reke za scianke tunelu srodkowego i chyba mam zaaa krotka reke bo nie mogłem siegnac konca przewodu od telefonu.

Pytam o to bo nosze sie z zamiarem zakupu zestawu cullmanna pod N6310i i nie wiem czy da sie tak w jakiś sposób łatwo podłączyc-mam nadzieje ze jedna wtyczke sie wyciaga a druga wklada...ale czy to prawda?? nie wiem...bo nie wiem gdzie szukac "skrzynki" z podłaczeniem obecnego zestawu.

Zna ktoś odp na moje pytanie????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, wiem stary kotlet ale nikt nie odpowiadał na moje zapytania odnośnie telefonu. Znalazłem jednak ten wątek, który ze względu na tematykę mnie interesującą może być rozwojowy. Czy modu pod telefon komórkowy do naszych audi to coś takiego jak na przykładowej aukcji ? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=929116216

Oprócz tego potrzebny jest oczywiście adaptor pod konkretny telefon oraz ew. uchwyt na tunel. Ktoś wie coś więcej na temat tych instalacji? ciężko mi jest coś konkretnego wyniuchać. WIem że bt jest uniwersalne ale bez sterowania z kiery i tak nie będę miał jak odebrać połączenia więc telefon i tak na wierzchu być musi a te adaptory zazwyczaj mają duży klawisz odbioru połączenia a ponadto jest chyba zasilanie telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... niby jestem mądrzejszy po 2 latach ale trochę mnie zbiłeś tym pytaniem :mysli:

po co Ci to skoro możesz sobie załadowac blutooth który działa z każdym telefonem bo to leci w standardzie blutooth...

nie kupujesz żadnego modułu... stojaka pod konkretny telefon... i nie musisz się męczyć z wstawianiem do niego telefonu... a co jak zmienisz telefon na inny model??

poczytaj...http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html;msg1268127;boardseen

za kilka stów problem z głowy...[br]Dopisany: 28 Luty 2010, 17:21_________________________________________________jak nie będziesz miał kierownicy Multi to wystarczy A

http://allegro.pl/item924477997_modul_bluetooth_8p0_862_335_a_audi_skoda_vw_seat.html

w przypadku kierownicy Multi potrzebujesz wyższy model - tu chyba kolega Czaki22 z naszego forum http://allegro.pl/item905757848_audi_a4_b6_b7_bluetooth_8p0862335_e_rns_bns.html

a jak planujesz RNS-E to koniecznie szukaj Q

i tyle w temacie...[br]Dopisany: 28 Luty 2010, 17:25_________________________________________________a tu masz z anteną i okablowaniem

http://allegro.pl/item933453795_sterownik_bluetooth_audi_a3_a4_8p0_862_335d.html

za 250zł... (tylko najpierw zadzwoń bo nie ma o tym w aukcji tylko na zdjęciu więc może sprzedawać sam sterownik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz w vag-comi :

1) zakładkę "Electronics I"

2) wybierasz sterownik telefonu, czyli 77-Telephone

3) wybierasz kodowanie, funkcja 07 : 07-Coding

4) w okienku kod zmieniasz ciąg cyfr :

00xxx11

na

00xxx22

te x'y oznaczają jakieś cyfry w twoim kodowaniu, nie zmieniaj ich (ja ich nie znam, bo zależą od rodzaju auta)

Najważniejsze są dwie ostatnie cyfry, zmieniasz to na dwie dwójki

Potem trzeba jeszcze raz połączyć się telefonem do zestawu samochodowego.

Skoro wątek został odgrzany, a ja właśnie jestem świeżo po zmianie niem -> ang , to może dopiszę, co oznaczają poszczególne cyferki w okienku "Software Coding":

00?xxxx: Functions

0 = Basic (for RNS-E basic/Radio)

1 = Comfort (for RNS-E high/RNS-Low)

00x?xxx: Steering Wheel

0 = No Multi-Function OR Standard Steering Wheel (Old Style without Menu Thumb Wheels)

1 = Modular Steering Wheel (New Style with Menu Thumb Wheels)

00xx?xx: Installation List

1 = Diagnostics via CAN / 2 = Multi-Function Steering Wheel

3 = Head Unit (e.g. RNS-E)

4 = Multi-Function Steering Wheel

5 = Diagnostics via K-Line / 6 = Multi-Function Steering Wheel

7 = Head Unit (e.g. RNS-E)

8 = Multi-Function Steering Wheel

00xxx?x: Language (Voice Control)

0 = Voice Control OFF OR via external Device (e.g. RNS-E)

1 = German / 2 = English (UK) / 3 = French / 4 = Italian / 5 = Spanish / 7 = English (US)

9 = Speaker dependent (Voice Commands inactive)

00xxxx?: Language (Display)

0 = No Display / 1 = German / 2 = English (UK) / 3 = French

4 = Italian / 5 = Spanish / 7 = English (US)

Po zmianie ostatnich dwóch cyferek na 22 wreszcie komunikaty na FIS-ie mam po angielsku.

No i pani w głośniku też mówi wreszcie po angielsku :>

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pewnie już gdzieś pisałem ale dodam że po zmianie FISa na angielski górną jego część (tam gdzie w kolorowym są informacje o spalonych żarówkach) jest po niemiecku a dolna po angielsku

efekt jest taki że u góry na żółto mam napis: BREMSE LICHT

a na dole po naciśnięciu check pojawia się: Right stop light (czy coś w tym sensie ale po angielsku) :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRazny, RNSa to raczej nie planuję więc moduł np D mi wystarczy, multikiery też raczej nie będzie w najbliższym czasie. Jedyne co jeszcze bym chciał wiedzieć to czy faktycznie będę mógł odebrać połączenie tylko z telefonu czy może da się odebrać naciskając jakiś klawisz na concercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na concercie się nie spotkałem... zostaje telefon bo ja odbieram poprzez nieużywany stojak do siemensa s55... z kiery nie mogę bo mam moduł z końcówką A

w telefonie ustawiasz opcję że po 3 sygnałach odbiera i heja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pewnie już gdzieś pisałem ale dodam że po zmianie FISa na angielski górną jego część (tam gdzie w kolorowym są informacje o spalonych żarówkach) jest po niemiecku a dolna po angielsku

efekt jest taki że u góry na żółto mam napis: BREMSE LICHT

a na dole po naciśnięciu check pojawia się: Right stop light (czy coś w tym sensie ale po angielsku) :polew:

Po zastosowaniu się do tego przepisu:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=22544.msg264627#msg264627

u mnie było to samo co u Ciebie, czyli po naciśnięciu przycisku "Check" pokazywało się u góry "BREMS LICHT", a na dole reszta komunikatów po angielsku (czyli bez sensu :disgust: ).

Spróbowałem wtedy tego:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6841.msg86843#msg86843

Ustawiłem u siebie 7 (Australia). Można by też wybrać 3 (Kanada).

Świadomie nie wybierałem 1, bo nadal wyświetlane jest to nieszczęsne "BREMS LICHT", ani 2 lub 4, bo wtedy zamiast spalania w "l/100km" było "MPG".

Wszystkie możliwe kombinacje dokładnie pokazał kolega staniek:

0e7cebde6793365fm.jpg

Po tej operacji zamiast "BREMS LICHT" mam ikonę przekreślonej żarówki, oraz pozostałe komunikaty po angielsku :dance:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...