Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po jakim czasie 2,8 V6 powinien się przełączyć na lpg?


crasul

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Pytanie do uzytkowników 2,8 V6 193KM. Mam instalację Zenit Pro OBD, w programie ustawione 35st C na parowniku, a ostatnio zdarzyło mi się, że na gaz przełączył się dopiero gdy na climatroniku było już 90st przy temperaturze zewnętrznej około 0stC (sprawdzam na kodzie 51 climatronika temp, bo zegary szaleją i pokazują głupoty). Zanim się przełączył przejechałem ok 5-6km. To normalne, czy powinien się przełączać wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik gazowy odczytuje temp.z czujnika temperatury auta a przez to,że twoje zegary szaleją najprawdopodobniej to jest przyczyna późnego przełączania się na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, sterownik gazowy odczytuje tem z czujnika temp reduktora umieszczonego w reduktorze..

Zegary szaleją, bo to jaeger ze scalakiem magneti marelli i to ponoć norma, że wskazania woltomierza, temp i paliwa pokazują głupoty po kilku latach. Temp wyświetlana z kodu klimatronika 51 jest wiarygodna i tej wartości korzysta ecu..

No więc czekam dalej na odpowiedzi, jak to jest u Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jak duży silnik, powinien złapać 30*C po max 1km przy obecnych temperaturach.

Ja mam ustawione przełączanie na 20*C i nawet przy silnym mrozie przełącza się po max 1km. Jak jest powyżej 0*C to nawet po ok. 300m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione 35 lub 40 nie pamiętam dokładnie ale zdążę wyjechać z garażu i już się przełącza. Garaż co prawda ogrzewany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak wpięty jest reduktor w obieg i jak długie są do niego węże, żonie zakładałem sekwencję do 2.6 V6 i węże do reduktora mają może 40cm,ustawione na 25stopni i przełącza się praktycznie zaraz po odpaleniu auta, nic nie szarpie,jedzie bardzo płynnie.(przy aktualnych temp ok 5 stopni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez dość szybko , wskaźnik temperatury na zegarach jeszcze nie drgnie, ustawione mam na 35 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ustawione mam 30st C temperaturę przełączania na LPG. Dziś przy +7st C na zewnątrz przełączył się po 6min i przejechaniu 1,8km. Tak ma być?

Tak bedzie , pisałem już o tym ,zrób kilka fotek instalacji to będzie można coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj u siebie sprawdzilem dokladnie, zanim odpalilem auto to kanal 49 climatronica wlaczylem. Na dworze bylo +6oC (godzina 5:45), jechalem 3 minuty, na climatronicu bylo 46oC i sie przelaczyl na gazior :-) a ustawione mam na 30oC przelaczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie na kanale 49 Climatronika na gaz przełącza się przy 51st (jak jest w miarę ciepło), jak chłodniej to czasem i 60-65st C. Może termostat do wymiany? (Sprawdzałem na postoju po nocy, uruchomiłem silnik - góra i dół chłodnicy zimne, w miarę nagrzewania silnika najpierw zagrzał się parownik a dużo później górny wąż chłodnicy. Czy to daje mi gwarancję, że termostat jest ok? W normalnej eksploatacji przy obecnych temperaturach mam około 78-79st, w mieście po długiej jeździe czasem złapie 85-90st) Od uruchomienia do 90st zajęło mi dzisiaj przejechanie około 14km prz temp na zewnątrz 7stC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie na kanale 49 Climatronika na gaz przełącza się przy 51st (jak jest w miarę ciepło), jak chłodniej to czasem i 60-65st C. Może termostat do wymiany? (Sprawdzałem na postoju po nocy, uruchomiłem silnik - góra i dół chłodnicy zimne, w miarę nagrzewania silnika najpierw zagrzał się parownik a dużo później górny wąż chłodnicy. Czy to daje mi gwarancję, że termostat jest ok? W normalnej eksploatacji przy obecnych temperaturach mam około 78-79st, w mieście po długiej jeździe czasem złapie 85-90st) Od uruchomienia do 90st zajęło mi dzisiaj przejechanie około 14km prz temp na zewnątrz 7stC...

to marnie, jak dopiero 'czasem' zlapie 85-90, ja po wymianie termostatu mam w aktualnych warunkach pogodowych (6oC) 96-99oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ustawione mam 25 stopni i w sumie przelancza sie od razu czujni jest nowy wiec jesli dlugo musisz czekac na przelaczenie sie an gaz wystarczy wymienic czujnik znajdujacy sie przy reduktorze a jesli nie masz funduszy choc u gazownika koszt to jakies 20 zeta z wymiana to mozesz odlaczyc czujnik spiac kable razem i po problemie mozesz wsiadac i przezucac od razu na gaz.Niebawcie sie w wymiane termostatow lub cos takiego wine ma czujnik znajdujacy sie przy reduktorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie nie chodziło o czujnik (zresztą wymienili go w ramach gwarancji). Po wielu odwiedzinach u montera (nie wiem ilu, przynajmniej 10 razy byłem) w końcu szef warsztatu zauważył, że w programie jest ustawiony zły typ czujnika. Był chyba 10k a powinien być 1k bodajże. Po zmianie w programie wszystko wróciło do normy. Przełącza się szybciutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze raz wysterować tem. przełączania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...