Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzechocze przy ruszaniu


marooa4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam A4 B5 z 1995r 1.9tdi 1z- mój problem polega na tym że: kiedy ruszam spokojnie coś mi drga, grzechocze w prawym kole za chiny ludowe nie wiem co to może być, czytałem że może być to jakiś wahacz ale przy szybkim skręcaniu lewo prawo nic nie słychać, jak jadę po dziurach tez nic mi nie bije, jest cichutko. Dzieje się to tylko przy spokojnym ruszaniu i przy wysokich obrotach, jak mu np depnę i pociągnę go tak do ok 3tys, to zaczyna coś mi tam grzechotać praktycznie na każdym biegu, najbardziej słychać to na 3jce,

Nie wiem czy to ma coś do tego ale jest jeszcze jeden szczegół, tak mniej więcej od 2,4 do 2,6 jest jakiś przymuł nie zawsze ale często i to od 3 biegu, dziwne jest właśnie to że nie jest to ciągle tylko zależnie od humorku auta, więc coś jest nie tak, Sprawdzałem vag'iem turbinę na wykresie chodzi tak jak powinna więc raczej to nie to, wymieniłem filtr paliwa i powietrza, odkręciłem koło i próbowałem ruszać wahaczami uderzać ręką też nic, jedyne co mnie dziwiło to cały zacisk hamulca po lewej i po prawej jest trochę luźny, może być to ta przyczyna ?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na pełnym skręcie czy coś się dzieje. Może to po prostu przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak radzisz i niestety nie stuka tak cały czas. praktycznie gruchocze właśnie tak od 3tyś i coraz mocniej, a na wstecznym i pełnym skręcie coś strzela z przodu..... pomozcie bo nie chce zeby jakas pierdolka narobila mi szkod za 2000zl

zawieszenie z przodu wymieniane było ok rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że będzie to któryś z przegubów.

Uszkodzony przegub zewnętrzny terkocze podczas jazdy na skręconych kołach. Przy skręcie w lewo terkocze uszkodzony przegub prawy, a przy skręcie w prawo - lewy przegub. Podczas jazdy na wprost zazwyczaj uszkodzone przeguby siedzą cicho i nie dają żadnych objawów.

Za to jak są rytmiczne stuki podczas jazdy na wprost i stukają szybciej wraz z większą prędkością to może być któryś z przegubów wewnętrznych.

W każdym razie ja bym sprawdził przeguby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko go już nie butuj bo jeśli to przegub to może się okazać że do mechanika nie dojedziesz... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie mniej więcej tak coś zgrzyta i dziwny dzwięk wydaje ta skrzynia jak jade to slychac takie lekkie chrobotanie prawie nie slyszalne ze skrzyni jak dotknę lewarka biegów to praktycznie jego wibracje sa takie same jak te leciutkie chrobotanie a jak puszcze sprzęgło na neutralnym to coś dziwnie klepie musze bardzo powoli puścic zeby nie klepało a było wymieniane sprzęgło rok temu może nie być oleju ?? biegi fajnie wchodzą ale na postoju słychać takie klikanie jak zmieniam biegi ;/ może to nic nie jest w kole ajednak w skrzyni ? mam jeszcze luźne te plastiki nadkola może to one tak mi chroboczą a chrobocze to tylko podczas jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a lepiej zrobić to teraz czy mogę poczekać aż padnie i w tedy zrobić ? i jaki koszt orientalnie ?

---------- Post dopisany 15-11-2012 at 23:03 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2012 at 06:41 ----------

dobra chłopaki problem rozwiązany. Niestety nikt z was nie trafił. A były to poduszki pod silnikiem i pod skrzynią, były już tak rozwalone że praktycznie ich nie było, po wymianie nic nie grzechocze przy ruszaniu ani przy więkrzym deptaniu i nie muli go już jak depnę mu gaz do końca, odżył trochę wszystko teraz w najlepszym porządku ale dzięki że staraliście się mi pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...