Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięty pasek rozrządu


iiyama.44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem podobny temat z tym, że pod inny silnik http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-12/b5-avg-pekniety-pasek-rozrzadu-123406/. Czy ktoś się orientuje czy w silnikach ADR sytuacja wygląda podobnie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ADR-e wygląda jeszcze gorzej bo masz 20 zaworów

każdy z nich może byc zgięty plus uszkodzone prowadnice

głowica do kompletnej rozbiórki i regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kolega wyżej pisze ADR to niestety silnik kolizyjny ale zależy też przy jakich obrotach pasek pękł nie kiedy zdaża się że wystaczy tylko założyć nowy rozrząd i odpalić. Ale głowica musowo do ściągnięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba taniej wyjdzie wymiana silnika, chociaż jeszcze sprawdzę wcześniej czy rzeczywiście jest wymagana. Jeśli chodzi o sprawdzenie silnika domyślam się, że trzeba wymienić rozrząd - kupować z pompą czy wymiana jej nie jest potrzebna? Mówimy już o przyszłym silniku gdyby jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ADR-e pompa nie jest na pasku rozrzadu

ale zawsze mozna ją wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej szukac dobrej głowicy i ja doprowadzic do porządku

tutaj masz przykłady:

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie, czy taki zestaw jest warty swojej ceny? Czy coś podejrzanego?

!ZESTAW ROZRZĄD AUDI VW 1.8T 2.0 20V A4 A6 PASSAT! (2734309750) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to jest jakaś mega promocja albo wielki przekręt bo ja za swoje części nie orginalne płaciłem 340 zł i do tego kupiłem napinacz jeszcze za 250 zł więc coś tu śmierdzi popytaj jeszcze w sklepach motoryzacyjnych u siebie wtedy będziesz orientacyjnie wiedział co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz? to jest normalna cena . za taka kase to nawet w sklepie kupisz. ostatnio jak wymienialem u siebie rozrzad to tez zaplacilem w sklepie 320 zł za to samo co jest w tym linku. czyli standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze jedno pytanie, mam na oku silnik, który pracował na automacie, czy będzie pasował do auta z ręczną skrzynią biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350zł za oryginalny rozrząd do 1.8T?!...

Taaa... jasne :facepalm: Tak jak i są nastawniki wałka do 1.8T z elektrozaworem za 550zł. na allegro :whistling: a normalnie w sklepie lub w ASO 1600zł.

Takie szukanie oszczędności często się źle kończy :whistling: allegro aż puchnie od podrubek lub odpadów poprodukcyjnych :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik z automatu będzie pasował pod manual, jedynie problem jest w odwrotną stronę :wink:

w odwrotną stronę też nie ma żadnego problemu, silnik od manuala podchodzi do automatu, wystarczy usunąć łożysko igiełkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam na oku silnik tyle tylko, że z doładowaniem. Kodu jeszcze nie znam, ale czy istnieje możliwość bez większych problemów zamienić takie silniki? Chodzi o mocowanie, komputer, instalacja gazowa. Czy jeszcze coś pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...