Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dzienne okrągłe 4 LED w halogeny


laguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wrzuciłem swoje LEDy w obudowę zostawiając szkło, jak wyżej już to zostało pokazane.

Wypolerowałem szkło i widać wyraźnie homologację DRL na szkiełku wewnątrz, wewnątrz obudowy halogena....

Zobaczymy jak podejdą do tego gliniarze...zresztą mam zrobione tak, że mam i dzienne i przeciwmgielne. A przy okazji, działa CLH tak jak chciałem.

W sierpniu mam przegląd, też jestem ciekaw co powie diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, tylko klosz.

Homologacje (i inne oznaczenia) widać bo nie chciało mi się tak długo polerować...

Ale jak na przeglądzie mi powie że będę musiał, to się pobawię na jesień. Chyba że wcześniej mnie zatrzymają na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać co Ty masz zrobione, bo nie czaję.

Masz DLR 4led, które wrzuciłeś w obudowę halogenów?

Do DLR nie ma prawa nikt się dowalić, ale do nich jako przciwmgielnych - oczywiście - i ew. do sposobu załączania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRL świeci mi ze stacyjki, po przekręceniu włącznika gasną, zapalają się KSENONY. tak samo przy AUTO.

gdy włączę przednie p/mgielne również. ale to można odłączyć dodatkowym włącznikiem żaden problem. na razie zostawiłem zobaczymy jak diagnosta na przeglądzie podejdzie do sprawy.

no i oczywiście CLH bo to była podstawa całej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden diagnosta nie będzie Ci sprawdzał przeciwmgielnych, ale używanie DLR jako przeciwmgielnych jest trochę SŁABY pomysł - o ile znamy zasadę i sens działania światła przeciwmgielnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Hiszpania rządzi się swoimi prawami, jeszcze nie wiem co i jak, ale są skrupulatni w sprawdzaniu auta.

co do p/mgielnych masz rację, ale brak podłączenia skutkowałby brakiem działania CLH, więc żeby mieć to, MUSIAŁEM tak pokombinować żeby mieć napięcie z MCE w momencie wysiadania...a że działają p/mgielne, cóż tylko się pochwaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będę potrzebował do montażu/podłączenia oprócz takiego zestawu w miejsce halogenów?

Czy kabelki trzeba przedłużać jakieś?

Kupię w końcu chyba zwykły zestaw okragłych ledów w halogeny.

Okrągłe - LED DRL

Które okrągłe lepiej świecą: 4LED czy 9LED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy co chcesz osiągnąć.

jeśli tylko DRL, wpinasz się odpowiednio przewodami, jak podali koledzy wyżej.

jeśli chcesz zlikwidować błąd żarówki to rezystory...

przeczytaj jeszcze raz dokładnie wątek tu wszystko jest wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika błędu żarówek, więc jedno odpada.

Chcę tylko wkomponować takie DRL w obudowe halogenu.

Czy przy zakupie muszę na coś zwrócić uwagę, czy wystarczą takie zwykłe 4LED z homologacja 70mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było abyś kupił lampy z 3 przewodami

1.stałe napięcie po stacyjce (można znaleźć w komorze silnika)

2.sterowanie światłem pozycyjnym można wziąć z wiązki świateł mijania

3.masa

dwu przewodowe można też podłączyć, ale trzeba więcej roboty.(przekaźnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że zwrócić uwagę:

czy nie zakłócają CB i nie są totalnym g....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że tak.

Ale co ty chcesz osiągnąć czymś takim?

Podłączyć jako przeciwmgielne?

To nie może świecić jako DLR, bo z nimi nie mogą świecić inne światła, poza tym brak homologacji - to już najmniej istotny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zrobić tak by świeciły same halogeny :wink: a wówczas czym się różnią od dziennych :kox: jedynie brakiem nadruku na kloszu :wink:

no chyba ze ktoś wrzuci 8000K :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy byłem czy za tak niską cenę żarówki będzie wywalać błąd. Wiem, że to dziadostwo, bo kto by wydawał stówę jeżeli dobre by były za dwie dychy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby błąd zniknął, MUSI BYĆ minimum 21 watowa żarówka lub 6 ♎rezystor 20W...

więc pomyślcie sobie jaki duży musiałby być radiator aby żarówki spełniały wymogi MCE

co ciekawe....do likwidacji błędu kontroli żarówek przy sprawdzaniu układu w momencie rozruchu samochodu, wystarczy nawet żaróweczka 10W jako ciągłość obwodu.

ale zapalenie jej jako światło przeciwmgielne już nie....

zastanawiam, się bo nie próbowałem, czy odłączenie zasilania świateł P/M z włącznika lub zmiana kodowania MCE

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-252/dzienne-okragle-4led-halogeny-250972/index4.html#post3154758

właśnie....niech ktoś sprawdzi bo ja mam już przerobione, i nie chce mi się grzebać w zderzaku.

zmienić kodowanie w MCE 09, zmieniając POKAZANĄ wartość na czerwono. jak przyjmie, odpiąć żarówkę i zobaczyć czy wyrzuci błąd.

w jednej z tych możliwości odłącza nam światła przeciwmgielne, PRZÓD i TYŁ (nie można włączyć włącznikiem świateł)

Coding

  • 0?xxx: Light Sensor
    • 0 = Light Sensor not installed
    • 1 = Light Sensor installed

    [*]0x?xx: Trailer Hitch

    • 0 = Trailer Hitch not installed
    • 1 = Trailer Hitch installed

    [*]0xx?x: Headlights

    • 0 = Halogen Headlights
    • 1 = Xenon Headlights

    [*]0xxx?: Country

    • 1 = Rest of World
    • 2 = Northern Countries (Finland, Sweden, Norway, Denmark)
    • 3 = USA
    • 4 = Canada
    • lub
    • 8 =

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie może świecić jako DLR, bo z nimi nie mogą świecić inne światła, poza tym brak homologacji - to już najmniej istotny temat

Sprostowanie.... z DRL mogą świecić inne światła np.pozycyjne jesli auto było zarejestrowane pierwszy raz przed 31grudnia 2009.... a z homologacją to sie zgodze bo "pieski" strasznie szybko sie nauczyli to sprawdzac( rzucają sie na kolana przed autem i patrzą):grin: .... ale juz nie potrafią lub zapominają jak one powinny sie wlączać, czy samoczynnie po przekreceniu kluczyka czy nie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zamówiłem coś takiego w aluminiowej obudowie z wbudowanym automatem.

DRL 5 ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNE-J 2x4 LED OKRĄGŁE (3177499606) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jest tam tylko + i - do podłączenia. + mam podpiąć gdzieś przy lampie do kabla, który ma prąd przed przekręceniem kluczyka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...