Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi B8-Esp fault, Tpms,Parking Brake Malfunktion


radkii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem chyba z ESP/Abs.

Zaczęło się od chwili kiedy jadąc nagle poczułem delikatne szarpnięcie-myślałem,że może noga mi z gazu spadła.Przejechałem jeszcze 1kilometr i pojawiła mi się Esp Fault, i zaraz potem Tpms, Parking Brake Mulfunktion oraz migająca kontrolka świec żarowych.

Pojechałem na diagnozę do ASO.

Stwierdzili" błąd transmisji między sterownikami"-podejrzewają winny sterownik abs/esp.

Skasowali błąd-przejechałem 300km i znów mi się pojawiły powyższe kontrolki.

Czy miał ktoś podobny problem?

Czy jak się pojawi kontrolka Parking Brake Mulfunktion-dalsza jazda powinna być zakończona od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim sterowniku go wykryli bo tu widze ze bład jest ale hamulca elektrycznego :wink:

Podaj numer błedy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, odgrzebuję temat, bo mam podobną sytuację: błędy TPMS, ESP, hamulca postojowego, układu poziomowania świateł i (dzisiaj dodatkowo) czujników parkowania i kamery cofania. Ktoś miał coś podobnego? Jadę jutro na diagnostykę, podejrzewam czujnik ABS albo wiązka, bo te układy z pozoru nie związane ze sobą, ale pewnie wszystkie korzystają z czujnika ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cytryn napisał:

Hej, odgrzebuję temat, bo mam podobną sytuację: błędy TPMS, ESP, hamulca postojowego, układu poziomowania świateł i (dzisiaj dodatkowo) czujników parkowania i kamery cofania. Ktoś miał coś podobnego? Jadę jutro na diagnostykę, podejrzewam czujnik ABS albo wiązka, bo te układy z pozoru nie związane ze sobą, ale pewnie wszystkie korzystają z czujnika ABS.

Bez autoscanu nie ma sensu polemizować. Wrzuć tu pełny autoscan to zobaczymy co się tam dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: okazało się, że to czujnik ABS, tak jak podejrzewałem, nie mam skanu z komputera, ale nie było sygnału z czujnika. Zostawiam dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...