Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Co ile km zmienia się rozrząd ?


bynionr1

Rekomendowane odpowiedzi

jak w twoim był wymieniony to musiało to być nie dawno i są świeże naklejki niemiec wymienia rozrząd pierwszy raz w serwisie, w okolicach 100tyś.wystarczy zajżeć nowy pasek zawsze poznasz. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100% pewnośc, że auto ma 110 tyś przebiegu? Po kupnie auta pasuje zmienic takie rzeczy jak rozrząd, olej, filtry i mozna spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z twoim silnikiem.Ja jak szukalem info na temat mojego silnika to dzwonilem do jakis 20 warsztatow w polsce i szwecji.i w polsce mi mowili 90tys-120tys a u mnie w szwecji mowia 180tys.rozmawialem z jednym mechanikiem z gdanska i mi mowil ze jak samochod idzie na polske to ma miec wymieniony co jakies 100tys a jak niemcy i inne jakies tam kraje to 180tys.dziwne ale prawdziwe.moze polski klimat to zly klimat dla paska :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana co 90 tyś i jak nie jesteś pewien czy był rozrząd robiony to lepiej to zrobić :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze polski klimat to zly klimat dla paska

To nie klimat ale większość naszych rodaków chce jeździć nie dokładać i jeszcze dobrze sprzedać. Ostatnio robiłem rozrząd i spotkałem się ze sporym niezrozumieniem gdy szukałem dobrej jakości części ponieważ jak stwierdził jeden ze sprzedawców to przede wszystkim sprzedają się tanie części.

Moje auto było serwisowane w Niemczech w ASO i pierwsza wymiana rozrządu została wykonana przy 90 tys. km a kolejna była planowana przy 180 tys. km. Jeżeli twoje auto było serwisowane w ASO to u nas w serwisie audi uzyskasz pełną informację co było robione i jakie części były użyte. Miałem taki sam dylemat ale w serwisie uzyskałem pełną informację na temat terminu wymiany rozrządu która potwierdziła się z informacjami z naklejki i książki serwisowej. W moim przypadku było to 90 tys. przebiegu lub 5 lat okresu eksploatacji od chwili wymiany. Na rozrządzie przejeździłem jeszcze 20 tys. km po wcześniejszej kontroli stanu paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja znam dokladnie moj samochod i znam jego przeszlosc serwisowa itd i wlasnie dostalem taka informacje w serwisie ze przy 180tys wymienia sie rozrzad.aktualnie mam ponad 130tys ale jakos moze przy 140tys wymienie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek.[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2008, 20:10 _________________________________________________wlasnie zajrzalem w moja ksiazke serwisowa i tam jest nawet napisane ze 180tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji 4-cyl diesel PD co 120 tys., 180 tys. to w benzynie 1.8 i 2.0

* to wątek o dieslach [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji 4-cyl diesel PD co 120 tys., 180 tys. to w benzynie 1.8 i 2.0

benzyna to 1.8T 180 tys a 2.0 to chyba mniej

* to wątek o dieslach prosze nie robić OT [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...