Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak możliwości regulacji kąta wtrysku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, moze ktoś doradzi bo pomysły na rozwiązanie problemu sie skończyły.

Po uszczelnieniu i kalibracji pompy wtryskowej w profesjonalnym zakładzie + wymiana rozrządu z kolegą mechanikiem nie ma możliwości regulacji kąta wtrysku - objawia się to wartościami w przedziale 55-64 w polu 2 grupy 000 basic settings VAG. Dodam ze regulowałem kilkakrotnie już kąt wtrysku i nigdy nie było z tym problemów, w tej chwili niezależnie od przestawiania pompy wtryskowej kąt się nie zmienia i trzyma zakres 55-64. Pomiary wykonywane przy w pełni nagrzanym silniku oczywiście, na VAGu brak błedów jakichkolwiek ....a przed całą akcją wszystko było gitara.

Odrzucam :

- zle zmontowany rozrząd - sprawdzony 3x po instalacji

- pompa uszczelniona w najlepszym zakładzie w okolicy

Robi sie chłodno .....no i jest problem z porannym rozruchem, wiec temat robi sie pilny ....

Opublikowano

kolego ale co ty chcesz tu jeszcze przestawiać wartość 55-64 jest jak najbardziej oki powinien palić bez problemu na takich ustawieniach chyba że chcesz mieć książkowe wartości 48-51 ale ja bym tego nie ruszał

Opublikowano
  • Autor

obawiam sie ze podawana przez VAG wartosc nie jest prawidłowa .... przy skrajnych odchyleniach pompy praktycznie nie słychac różnicy w pracy silnika - wiec cos tu nie gra

Opublikowano

Czy aby napewno ustawiasz w nastawach podstawowych??, a nie w bloku wartości...., albo po prostu pompa zrypana

Opublikowano
  • Autor

basic settings

Opublikowano

no to jeśli nie ma różnicy przy przekręcaniu pompą to masz pompę do roboty. Podjedz do tego zakładu i im to pokaż, niech poprawiają bo coś zepsuli. jak dla mnie nie ma innej możliwości

Opublikowano
  • Autor

to tez jest opcja, ale pompa przeszła przez stanowisko testowe ....

Opublikowano

Jeśli kręcisz pompa to musi się kąt zmieniać.

Opublikowano

A może dostałeś inną pompę? w 1z kąt reguluje się całą pompą (koło stoi w miejscu), w nowszych konstrukcjach przestawia się wałkiem pompy (koło i pompa stoi w miejscu)

Może koło masz od innej pompy, a pompę inną?

Opublikowano
  • Autor

N108 reguluje dynamiczny kąt wtrysku - popraw mnie jak sie myle /wartości kąta po podniesieniu obrotów w moim przypadku sie zmieniają/. U mnie jest problem z ustawieniem statycznego ....

Opublikowano
  • Autor

sądzisz ze jakby był uwalony to pompa nie reagowałaby na obrót?

Opublikowano

N108 nie ma nic do statycznego kąta! N108 upuszcza paliwo w pompie żeby opóźnić wtrysk. Kręcąc pompą/wałkiem ustawia się MOMENT tłoczenia. Jak dla mnie jest tylko jedna możliwość, albo źle przestawiasz kąt (nie poluzowałeś jednej śruby, są 4 albo 5, nie pamiętam już) albo jest nie to koło założone co trzeba, spisz numer pompy i napisz na forum jaką masz. Na fasolkach luzujesz 3 nakrętki przy kole i kręcisz środkową śrubą.

Opublikowano
  • Autor

dzis jeszcze raz przejrze auto.... koło pompy napewno jest OK - założyłem to które zdemontowałem.

Opublikowano

A w pompie u samej góry na godzinie 12, nie było takiego otworu średnicy około 5mm ? Jak nie to pewnie źle pompa jest złożona.

Opublikowano
  • Autor

dziś jeszcze raz przejrzałem wszystko: rozrząd OK, otwór blokady koła pompy tez OK. Wartości statycznego kąta wtrysku zmieniają się przy poruszaniu pompą w zakresie fasolek od 78 - 58 /skrajne wartości/, wiec ciągle nie można dotrzeć do książkowych 49-51. W przeszłości regulowałem kąt wtrysku kilka razy - wystarczyło obrócić pompą o milimetr lub dwa żeby zmienić drastycznie wartości kąta wtrysku. Teraz to chyba tez obstawiam pompę .....

Opublikowano

nie przesadzaj z dokładnością książki ustawisz 58 i też będzie dobrze to nie chodzi o różnice jednego czy czterech stopni

Opublikowano
  • Autor

problem w tym ze wszystko sprawdzalem z kumplem który jest mechanikiem .... rozrząd + koło pompy idealnie w blokadach. Auto jezdzi ale jest zamulone ....cos musi byc nie tak skoro cały zakres fasolek daje tylko takie małe zmiany.

Opublikowano

kat wtrysku 55-64 jest ok

Opublikowano

Moim zdaniem pompa do pompiarza jeszcze raz, coś jest nie tak z tą pompą.

Opublikowano
  • Autor

tez mi sie tak wydaje ....ze tu temat z pompą bedzie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.