Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wtryskowa


spoon_xyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem ostatnio u mechanika na wymianie rozrządu i powiedział mi że nie mam pompy od silnika tdi tylko jakąś inną już nie pamiętam co dokładnie powiedział sdi czy zwykłe td. Czy to może mieć jakieś znaczenie jeżeli chodzi o osiągi auta? zmniejszona moc czy też inne. Sam mechanik powiedział że oni też takie rzeczy robią że je wymieniają. Moze mi ktoś przybliżyć ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zdjęcie numerów na pompie wtryskowej i będzie wiadomo czy twój mechanik mówi prawdę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDI maja wiekszy tłoko-rodzielacz tzw 11. rarytas. takze sie nie stresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDI maja wiekszy tłoko-rodzielacz tzw 11. rarytas. takze sie nie stresuje.

mam pompe z sdi poważnie ma ona tloczek 11mm ? wygląd jak pompa z 1z,afn ,to nie wiedzialem ze to ma 11mm :)

napisz numer pompy to Ci powiem czy ma tłoczek 10 czy 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDI ma sekcję AFN'a a przynajmniej falę. Jak nie zapomnę to na dniach rozbiorę dla Was pompę z SDI i porównam tłoczek z tym z AFN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDI ma sekcję AFN'a a przynajmniej falę. Jak nie zapomnę to na dniach rozbiorę dla Was pompę z SDI i porównam tłoczek z tym z AFN.

nie trzeba rozbierac, przeciez w numerze pompy jest podana srednica tłoczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica tłoczka to nie wszystko ;-) Zarówno 1Z jak i AFN to 10mm a budowa tłokorozdzielacza, głębokość i kształt otworu tłoczącego, jego umiejscowienie na tłokorozdzielaczu, umiejscowienie pierścieni itp są diametralnie różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe ciśnienie wewnętrzne, nieco inne elementy przesuwające koszyk z rolkami, fala z AFN, lepszy tłoczek niż w 1Z:wink:

Nie wiem jak sterownik będzie ogarniał pompę z SDI ale możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe ciśnienie wewnętrzne, nieco inne elementy przesuwające koszyk z rolkami, fala z AFN, lepszy tłoczek niż w 1Z:wink:

Nie wiem jak sterownik będzie ogarniał pompę z SDI ale możesz spróbować.

To wszystko idzie wyczytać z numeru pompy? :naughty:

A tak w ogóle to mowa jest o tej konkretnej pompie czy ogólnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz spisze nr pompy, jak jest to lepsza pompa (wydajniejsza) a ma przebieg okolo 150tys km ( moja 300tys ) to chyba ja założe.

numery na pompie : 046 040 49 87 , 028 130 110 k , 503045

---------- Post dopisany at 18:24 ---------- Poprzedni post napisany at 17:31 ----------

no wiec kto coś napisze ? o niej ... warta jest założenia ? pociągnie nowe 216 boscha ?

0460404987 - ta pompa ma tłoczek 10mm, gdyby miała tłoczek 11mm zamiast 0 była by cyfra 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe ciśnienie wewnętrzne, nieco inne elementy przesuwające koszyk z rolkami, fala z AFN, lepszy tłoczek niż w 1Z:wink:

Nie wiem jak sterownik będzie ogarniał pompę z SDI ale możesz spróbować.

To wszystko idzie wyczytać z numeru pompy? :naughty:

A tak w ogóle to mowa jest o tej konkretnej pompie czy ogólnie?

Też:wink: A tak to rozebrałem kilka pomp i porównywałem środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0460404987 - ta pompa ma tłoczek 10mm, gdyby miała tłoczek 11mm zamiast 0 była by cyfra 1

A co oznaczają różnice w ostatniej dwójce cyfr?

11mm 0 460 414 987

SDI 0 460 404 987

AQM 0 460 404 972

AEY 0 460 404 964

1Z 0 460 404 985

AFN 0 460 404 969

ASV 0 460 404 977

AVG 0 460 404 968

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda cyfra w pompie ma znaczenie. Ostatnia dwójka mówi z jakiego modelu. Środki się różnią między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to, to ja wiem, ale chodzi mi właśnie o to w jaki sposób to odczytać ;)

dla przykładu 1z ma 85, AFN który był nowszy i miał dłuższą falę ma 69, nowszy ASV ma 77 jak to rozumieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekładaj tylko złóż jedną z dwóch.Wybierz cieńszą podkładkę pod tłokorozdzielaczem,tłokorozdzielacz z mniejszym otworkiem a większymi nacięciami.Fala najlepiej gdyby była pod model kompa,chyba,że chcesz program robić to weź wyższą.Norniki z większym przelotem.A ciśnienie w pompie to możesz sobie sam ustawić.

Tylko zastanawia mnie bo w temacie napisałeś AHH jeśli jednak masz pompke od tego modelu to ludzie się o nią zabijają bo to 11mm na wysokiej fali i wcale bym się nie zdziwił gdyby mechanik chciał ją przygarnąć bo ostatnio na allegro za 700zł poszła taka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie. Mogą być jakieś problemy przy wyższych obrotach ale niekoniecznie. Może nieco poddymiać albo np. N108 może nie nadążać za ciśnieniem w pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...