Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z odpaleniem +kontrolki od ABS/ESP/EPC


Szakal

Rekomendowane odpowiedzi

Przekaźnik zamówiony ,rzeczywiście w ASO kosztuje 64zł a nie jak mi mówili w sklepie - setki złotych:facepalm: Ma być na sobote więc przekonamy się czy będzie ok :)

Tak się jeszcze tylko zastanawiam czy wcześniejsze problemy z odpaleniem auta i choinka ,jak również błędy

18265 - Load Signal: Error Message from ECU

P1857 - 35-10 - - - Intermittent

18256 - Please check DTC Memory of Engine Controller

P1848 - 35-10 - - - Intermittent

mogą być spowodowane przez ten właśnie przekaźnik czy i tak będzie mnie czekało szukanie usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

U mnie bylo troszke podobnie, najpierw palily sie ABS i ESP. Wymienilem czyjnik pod pedalem hamulca i problem ustal na jakies 2 tygodnie. Teraz pojawily sie ponownie kontrolki ABS i ESP oraz po 2 dniach zapalila sie kontrolka silnika i nie dziala predkosciomierz. Czasami gasna same z siebie i predkosciomierz dziala. Pod kompem wyszlo kilka bledow ( zapomnialem spisac numery i opisy ) ale pamietam ze bylo 2 bledy w ABS:

1- cos z katem

2- czujnik w lewym kole, blad statyczny

Co do kontrolki silnika nie pamietam ale dalo sie usunac, pomoglo na kilka godzin i znow sie zapalila.

Czy problem z ABS moze rzutowac na kontrolke silnika?? Samochod odpala bez problemu ale jak kontrolki ABS i ESP sie swieca to samochod reaguje inaczej w trakcie jazdy, przy zmianie biegow i puszczaniu pedalu gazu delikatnie szarpie.

Czy zmiana czujnika ABS pomoze ?? Jade go zaraz kupic/zamowic a w poniedzialek do warsztatu na zmiane i znowu podlaczenie pod kompa. Z gory dzieki za wszelka pomoc i wskazowki. Pozdrawiem wszystkich :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie że miałem też choinkę na zegarach ABS,ESP itp wprawdzie auto odpalało.Winny był przepływomierz.Sprawdzałem już abs itd.Po wymianie przepływki wszystko zgasło i jest ok

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem kompa jeszcze raz i nadal ten sam blad pomimo ze czujnik jest nowy.

Nie wiem jakie oprogramowanie ma mechanik ale wyskakuje mi blad : 011B - czujnik obrotow lewy przod przerwa.

Czasami wszytstko dziala jak nazlezy ale w wiekszosci przypadkow jest problem z ABS, ESP i czasami zapala sie kontrolka silnika.

Teraz to juz czarna magia dla mnie.

---------- Post dopisany 20-05-2013 at 12:35 ---------- Poprzedni post napisany 25-04-2013 at 20:36 ----------

kupilem drugi czujnik, wymienilem i nadal to samo....nadal swieci i nadal ten sam blad. Mechanik juz nie wie co to moze byc, ma teraz posprawdzac reszte kabli, moze sie ktorys przerwal albo przetarl.

Nawiasem mowiac to co moze miec wspolnego przeplywka z pokazujacymi sie kontrolkami ABS, ESP i silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mowiac to co moze miec wspolnego przeplywka z pokazujacymi sie kontrolkami ABS, ESP i silnika??

No właśnie, a ma na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie a w sumie to 3.

1. Czy pokazywal ci predkosc, bo u mnie nie pokazuje.

2. Czy sprawdzales pod kompem i jaki byl blad? U mnie pokazuje ze jest przerwa.

3. Czy szarpalo ci przy zmianie biegow i spuszczaniu nogi z pedalu gazu? U mnie tak jest.

Dzieki za szybka odpowiedz i chyba lece zamowic przeplywke.

---------- Post dopisany 31-05-2013 at 18:30 ---------- Poprzedni post napisany 21-05-2013 at 15:37 ----------

Witam. Problem rozwiazany. Problemem byl sterownik na pompie ABS.

Dzieki za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś komputer ? Czy woda się nie zbiera w podszybiu ? Podaj numer tego błędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trafiłem z przyczyną ;) Ważne, że udało się zlokalizować problem... a o tych gazownikach - no comment :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...