Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania tylnej szyby SEDAN


michalb1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich borykam się z problemem tylnej szyby.

Mianowicie nie chce mi ogrzewać i powiem że odkąd pamiętam tego nie było, do tej pory udało mi się ustalić że napięcie wychodzi z klimatronika i nawet dochodzi do tylnej szyby. Dzisiaj rozebrałem tylny słupek po stronie kierowcy i zmierzyłem napięcie okazuje się że jakklimatronik jest włączony na ogrzewanie to pokazuje 12,2V jak jest wyłączony to ma jakieś 5.6V no i nie wiem czy to jest ok. Do tych pasków na szybie dochodzi tylko jeden kabel a nie wiem gdzie była masa bo masę przy pomiarze dobierałem z anteny radia.

Może ktoś z was spotkał się z takim problemem bo ja już nie wiem co sprawdzać? chyba że jakiś schemacik ktoś podrzuci do tego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić masę z drugiej strony i zmierzyć napięcie , jeżeli jest to możesz mieć przerwane paski grzewcze . Często się tak dzieje po zerwaniu folii przyciemniającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja dopiero niedawno przyciemniałem szyby chyba że poprzedni właściciel zrywał. Jeżeli tak to jak sie domyslam że mam do wymiany tylna szybę?

Czyli mam rozumieć że z strony kierowcy jest masa podłączona do pasków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie do szyby masz z jednej i z drugiej strony (czyt. z prawej i z lewej) gdzieś masz przerwe na drutach grzejnych, naprawisz to dostępnym lakierem do tego przystosowanym do kupienia w każdym motoryzacyjnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do pomiaru napięcia na szybie nie musisz nic rozbierasz , dotknij miernikiem z jednej i z drugiej na tych szerokich pasach i będzie wiadomo, co do naprawy tego g---a to musiał byś zrywać folie a jeżeli wszystkie paski po przerywane (zapewne w kilku miejscach każdy) i w tak nie wygodnej pozycji to sobie odpuść, szkoda kasy (kilka opakowań kleju), czasu i zdrowia a i efekt może być marny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzić znajdując w nadwoziu pewną masę żeby wykluczyć brak PLUSA lub MINUSA....

bo mógł ktoś majstrować przy przewodach i napięcie może się wracać z czegoś innego

dla pewności weź zaróweczkę np. C5W.

c5w.jpg

JEŚLI jest tak jak mówisz że napięcie dochodzi to żarówka powinna ci oświecić, wskazywało by to na brak masy. w tym momencie możesz podać z jakiegokolwiek miejsca i szyba powinna zadziałać... chociaż jeśli jej nie ma to może szyba ma zwarcie??

przewód plusowy to ten który pokaże ci napięcie na mierniku

tutaj nie ma za wiele co pokazać, bo przewód idzie z klimatronika prosto do szyby poprzez różne kostki po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie nie masz minusa (nie myl minusa z masą), co do zwarcia to lekko naciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakieś klejenie tych pasków to szkoda zachodu bo bym musiał zerwać folie z szyby a to nie wchodzi w rachube :)

Wydaje mi sie ze żarówka nie bedzie potrzebna bo sprawdzałem miernikiem jak załączyłem ogrzewanie to pokazało ponad 12V jak wyłączyłem to było 5V (nie wiem dlaczego nie 0?) tylko masę wziąłem z anteny radia bo nie wiem gdzie jest masa ogrzewania szyby? bo do szyby idzie tylko jeden przewód przynajmniej od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie do szyby masz z jednej i z drugiej strony (czyt. z prawej i z lewej)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj sie paskom, czy nie sa przerwane, jak beda to albo to miej gdzies, albo nowa szyba, albo klej je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na te paski o powiem szczerze że nie wydaje mi się żeby były przerwane bo to by było widać, ale na wszelki wypadek jeszcze jutro sie przyjże. Jakoś strasznie mi to nie przeszkadza że w zime nie będę miał ogrzewania tylnej szyby ale wkurza mnie to że COŚ nie działa :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak michalb1987, w jednym "słupku" masz masę a w drugim "słupku" masz plus, może wypiął się konektor od masy?? (uszkodzenia możesz nie zauważyć- potrafią być mikropęknięcia i w tedy jest największy problem). Jak + Tobie dochodzi zawszę możesz sprawdzić i spróbować dać mu masę z innego punktu i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem czy wypiął się konektor bo demontowałem tylko jeden słupek (myślałem że wszystko jest po jednej stronie)

Co do połączenie na krótko to nie wiedziałem czy mogę połączyć bezpośrednio do plusowego kabla czy nic sie nie stanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie nie masz minusa (nie myl minusa z masą), co do zwarcia to lekko naciągnięte.
nie ma minusa ale dla wielu to nie ma znaczenia bo wiedzą, że akumulator ma dwa znaki plus i minus... a skoro plus przychodzi z akumulatora więc drugim biegunem jest minus...

tutaj mój błąd, że za bardzo uprościłem. ale ci co mają pojęcie o elektryce wiedzą o co chodzi...ważne aby kolega wiedział jak sprawdzić brak plusa i ....masy

jeśli auto miało już domorosłego elektryka mogę się wszystkiego spodziewać...łącznie ze zwarciem....chociaż przyznam tutaj mnie trochę poniosło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio do + nie dawaj. Tak jak rozebrałeś jedną stronę, zrób to samo z 2 i ujrzysz to czego potrzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz najpierw czy wychodzi napięcie z klimatronika, musisz wyjąć klimatronik mocno ciągnąć do siebie od spodu i z tyłu masz dwa kable jako jedyne nie osłonięte przynajmniej tak bylo u mnie jak dobrze pamiętam, bo może masz wsadzony klimatronik z b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie do tematu... mam ten sam problem

tyle ze u mnie nie pokazuje wogole dopływu prądu... moze to przekaznik ? czy nie ma przekaznika od ogrzewania tylnej szyby ?

sprawdź czy DOCHODZI prąd....bezpiecznik nr.26- 30A...

edit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...