Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temp silnika/ wolno się nagrzewa.


volium1990

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam prośbę o sprawdzenie logów bo silnik strasznie wolno się nagrzewa. Poniżej logi robione na zimnym silniku i na ciepłym (po 20min i 20km).

Zimny:

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Cieply:

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku robiąc auto-scan na zimnym silniku wyrzuciło mi błąd czujnika, który faktycznie wskazywał że jest uszkodzony (świrowanie wskazówki na blacie), więc spróbuj też. Natomiast kiedy robiłem auto-scan na rozgrzanym silniku to tego błędu mi nie wyrzuciło, mimo że czujnik był walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno sprawdzić czy duży obieg jest na zimnym silniku zamknięty i czy otwiera się w odpowiednim momencie? Wystarczy dotknąć. Dostałeś już odpowiedź że termostat do wymiany, kup i wymień:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro termostat jest swiezy to mozliwe ze jakis paproch pod niego podlazl powodujac ciagle jego otwarcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno tylko ciekawi, dlaczego jednym ori trzyma kilka lat, a zamiennik szybko pada a innym np. mi wahler juz dwa lata trzyma równo 87' na wagu i pion na zegarach, przeciez to nie zależy od tego jak eksploatujemy auta i po jakich drogach jeździmy. Czyżby chodziło o partię towaru lub niepoprawny montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro termostat jest swiezy to mozliwe ze jakis paproch pod niego podlazl powodujac ciagle jego otwarcie :)

ewentualnie nowy jest walnięty - ja tak miałem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...