Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik otwarcia tylnej klapy - avant


1977andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdzie znajduje sie czujnik otwarcia tylnej klapy?

Cos chyba szwankuje z nim bo po otwarciu klapy nie zaswieca sie lampka umieszczona w klapie.

A moze ten czujnik jest jakos zintegrowany z mikrowylacznikiem klapy? Przeczytalem pare watkow o jego czestych uszkodzeniach. Jednak u mnie ten mikrowylacznik dziala dobrze, klapa sie otwiera bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na FIS pokazuje otwarcie klapy oraz czy zapala się lampka sufitowa w bagażniku?

Bo jeśli pokazuje i lampka się zapala, to może po prostu żarówka w klapie jest spalona?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zarowka sprawdzona.

FIS nie pokazuje otwarcia klapy zatem problem lezy gdzies glebiej. Lampka na klapie sie nie zapala oraz nie zapala sie ostatnia lampka sufitowa wewnatrz kabiny...ta znajdujaca sie nad bagaznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zarowka sprawdzona.

FIS nie pokazuje otwarcia klapy ... Lampka na klapie sie nie zapala oraz nie zapala sie ostatnia lampka sufitowa wewnatrz kabiny...

Mikro-włącznik odpowiedzialny za zapalanie lampek i wyświetlanie info na FIS znajduje się wewnątrz zamka klapy.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest do wymiany zamek klapy /w ogłoszeniasz sprzedam jest jeszcze 1 szt/, a jak nie wymontować i można naprawić , ułamana jest zapewne jedna z nóżek idzie ja dolutować i zalac na stale z wtyczką mi tak już 2 rok chodz. Koszt 4 piwa dla kolegi za zabawę z lutownicą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro rozbieram klape, wyciagam zamek i moze dostane sie do tego mikrowlacznika. Dzieki za podpowiedz.

---------- Post dopisany 02-12-2012 at 16:33 ---------- Poprzedni post napisany 30-11-2012 at 19:12 ----------

Tak, to ten mikrowyłącznik nie działa. Przy pomiarze omomierzem styków złaczki w pozycji otwartej i zamkniętej klapy, obwód jest cały czas otwarty. Może wiesz jak się do niego dobrać. Na razie nie demontowalem mechanizmu zamka z klapy aby się mu bliżej przyjrzeć. Troszkę psiknąłem WD-40 ale pewnie to niewiele pomoże.

W razie czego trzeba będzie wymienić kompletny zamek.

Oczywiscie zarowka sprawdzona.

FIS nie pokazuje otwarcia klapy ... Lampka na klapie sie nie zapala oraz nie zapala sie ostatnia lampka sufitowa wewnatrz kabiny...

Mikro-włącznik odpowiedzialny za zapalanie lampek i wyświetlanie info na FIS znajduje się wewnątrz zamka klapy.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.

FIS sygnalizuje otwarta klapę, czy to wina mikrowłacznika w zamku ?

Za co odpowiada ten mikrostyk ? Przymocowany jest przy zamku bagaznika

ws4j92.jpg

Przepraszam za jakośc, telefon "nie radzi" sobie ze zdjęciami z bliska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS Ci sygnalizuje, ale co się dzieje? Coś też nie świeci?

Ogólnie zdjęcie bardzo wyraźne :decayed: Masz zamykaną klapę na klucz? To będzie włącznik blokady klapy, czyli jak przekręcisz kluczykiem po zamknięciu w pozycję blokady, to nie otworzysz w żaden sposób klapy bez odblokowania kluczykiem.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS Ci sygnalizuje, ale co się dzieje? Coś też nie świeci?

Ogólnie zdjęcie bardzo wyraźne :decayed: Masz zamykaną klapę na klucz? To będzie włącznik blokady klapy, czyli jak przekręcisz kluczykiem po zamknięciu w pozycję blokady, to nie otworzysz w żaden sposób klapy bez odblokowania kluczykiem.:wink:

sygnalizuje otwarta klape mimo ze jest zamknięta.

Czyli taki bajer ta blokada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to teraz już wiadomo kiedy sygnalizuje. Czyli może to być wina uszkodzonego mikro włącznika (stycznika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się da, bo to rzeczy nierozbieralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja troszkę odgrzeję kotleta...

Pany gdzie znajduje się w B7 avant czujnik otwarcia tylnej klapy???

Na fisie nie pokazuje otwarcia, lampki w podsufitce i klapie nie świecą, mikrostyk otwiera klapę tylko z pilota.

Kupiłem inny mikrostyk /całą blendę/ i nic nie pomogło.

Macie jakieś pomysły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pany gdzie znajduje się w B7 avant czujnik otwarcia tylnej klapy???

Post numer 4 do przeczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...