Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyświetla się SENSOR od oleju na FIS


Kuneff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem z moją niunią: jakiś czas temu po wypraniu tapicerki samochodowej (cały środek) musiałem na noc zamknąc szyby w aucie, gdyż w nocy padało i rano miałem problem bo wyskakiwały mi na FIS-ie, kontrolki SENSOR i od ciśnienia oleju itd. Następnie wysuszyłem całe auto i problem zniknął. Po dwóch może trzech miesiącach problem znowu się pojawił, (i też przy deszczowej pogodzie, było wilgotno) znowu kontrolka SENSOR hmm:/ po jednym dniu czy dwóch zgasła sama, ale udałem się do serwisu i kupiłem czujnik ciśnienia, ale kolo w serwisie powiedział, że jak wyświetla się SENSOR to czujnik pozimu oleju może byc uszkodzony. Nowy w serwisie jak dobrze pamiętam 420 zł, więc kupiłem tylko od ciśnienia a w innym sklepie kupiłem czujnik poziomu oleju za 155 zł z firmy Febi. Zamontowałem nowe czujniki, i cieszyłem się, że mam już problem z głowy:) ale wczoraj znowu kontrolka SENSOR dała o sobie znac, po 3-4 minutach zgasła sama, jeszcze od razu dodam, że jest poziom oleju i zawsze był;) a czujnik jest nowy bo ponad miesiąc temu go założyłem (wczoraj również padało i zimno wilgotno) Wykluczam czujnik, tylko nie wiem co to może byc. Ale zauważyłem, że jak się wyświetla to w czasie deszczu albo po deszczu jak jest wilgotno i pochmurno, czy to może byc wina zalewania jakiegoś serownika??? czy może wilgoć się dostaje do sterownika czy kompa?? czy może znajduje się coś w podszybiu??? komputer?? macie może namiary na dobrego elektryka samochodowego, ze Śląska który ogarnia temat AUDI? chciałbym miec sprawne to autko bo nie lubię jak coś nie jest zrobione do końca.

Proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie wyświetla się na FISie ??? Jeśli można to wiązać z wilgocią i deszczem to radzę zaglądnąć do obudowy ECU pod szybą. A może masz normalnie jak to w tych 1.8T przytkany smok pompy olejowej i wyświetla się czerwona oliwiarka i napis ÓLDRUCK :whistling: - jak tak to miska w dół i czyszczenie smoka lub wymiana pompy olejowej wraz za smokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz albo dwa razy wyświetliła mi się czerwona kontrolka od ciśnienia oleju, później zgasła. Zrobiony pomiar ciśnienia i ciśnienie jest, czujnik wymieniony i od ciśnienia się nie zapala. Jednak pomarańczowa kontrolka oliwierka z napisem SENSOR sie zapala w deszczowe dni. Myślisz, że miche trzeba ściągnąć i czyścic? Ma to wpływ na działanie czujnika poziomu oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij po deszczowych dniach do obudowy ecu. Przeglądnij wiązkę która idzie do czujnika poziomu w misce i przepłucz środkiem do czyszczenia styków samą wtykę.

Co do tego komunikatu od ciśnienia oleju to jak się nie pojawia to jeździj ale jak by się powtórzyło to znaczy że trzeba jak najszybciej zdjąć miskę i wyczyścić smok pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor oznacza ze czujnik poziomu oleju jest uszkodzony tak pisze ksiazka audi

Ale skoro piszesz ze występuje w deszczowe dni to jw przejrzyj cala instalacje, możliwe ze kupiłeś czujnik febi na darmo który i tak nie cieszy się zbytnio prawidłowym działaniem. Ori Hella to ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja dziś odebrałem samochód po praniu tapicerki i mam podobny problem. Na czerwono świeci się Oldruckl ;/ Czy możliwe ze zostały zalane jakieś bezpieczniki w środku samochodu ? Silnik nie był myty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mi także doskwiera ten problem w 1.8T, wczoraj wracałem z DE i dwa razy zaświeciła mi się kontrolka z dolaniem oleju, poziom na bagnecie jest a pisze aby wyłączyć motor i sprawdzić stan oleju, jest to dużo roboty z tą miską?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...