Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nawigacja audi b6


Rekomendowane odpowiedzi

to ma moze ktos taka mape pl i instrukcje jak ja wypalic bo mialem link z mapa do chomika i wypalilem i nie dziala nic pozdro

Ja otworzyłem pierwszą lepszą mapę PL/CZ z chomika która była kompletna czyli mapa program cloneCD i profil do wypalenia.

Mapę wypaliłem na swoim laptopie, używając płyty z reala za grosze.

Owszem nie udało się za pierwszym razem ale druga już działała, po pierwszej nie udanej próbie szukałem starej nagrywarki LG, nawet znalazłem ale też nie działała pierwsza nagrana płyta.

Poniżej masz instrukcje.

Instrukcja jak wypalić

1. Uruchom SlyFox_AIO_v122.107.65.35 i zainstaluj CloneCD

(podczas instalacji nie zmieniaj nazwy urzytkownika)

2. Profil SafeDisc 3.x.ccp należy skopiowac do folderu "Profiles"

w miejscu gdzie mamy zainstalowanego CloneCD.

3. Po wyborze pliku do nagrania zaznaczamy profil SafeDisc 3.x. i ustawiamy prędkośc na 1x.

PS. Obraz dobrze jest nagrać na płycie lepszej klasy, ale to nie jest koniecznośc.

ja nagrałem na taniej i zadziałało;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i aby każdemu tak szło, to by nie było rozległych wątków w tym temacie na forach.

Małe sprostowanie,

ad. 1 nie slyfox, a SLYSOFT (no ale wszech-mądrość internautów nie zna granic, mógł ktoś tak nazwać clona), gdzie po zainstalowaniu clonecd program ten utworzy folder w folderze Program Files właśnie o nazwie slysoft w zawartości którego będzie clonecd.

ad. 2 profil nie koniecznie musi nazywać się SafeDisc...ccp, jeśli w ściągniętym teleatlasie znajduje się plik z rozszerzeniem ".ccp" to jest to z pewnością profil do clona, nigdzie tego pliku nie ma potrzeby kopiować, po włożeniu czystej płyty, do nagrywarki, uruchomieniu clonecd, w kolejnym kroku - po odnalezieniu folderu z mapami DX w wyszukiwarce i tak pokaże się tylko plik ccp, podwójne kliknięcie, bądź też 1 klik i opcja OTWÓRZ sprawią że właśnie w tym profilu zacznie nagrywać clon, pozostaje zaznaczyć tylko prędkość i pewnie 1x będzie rozsądna.

nagrałem około 10 płyt, raz nawet proces zakończył się niepowodzeniem, wszystkie te płyty (łącznie z tą źle nagraną) po wypróbowaniu w moim BNS 4.2 działają dobrze. Niestety okazuje się, że kiedy użyczyłem płyty kolegom z tego forum to u nich nie działały, ponoć nie widzi płyty, bądź widzi, a nie startuje.

To, co dla mnie i dla Ciebie KLACZEK84 jest proste, może być niewykonalne dla innych, ja nie znam powodów tych kłopotów, ale na peb.pl ten problem jest szeroko opisywany

aaa zapomniałem dodać, nagrywałem na pierwszych lepszych nagrywarkach, w sumie 4 szt nie znam nazw w laptopach, i na stacjonarnych, płyty najtańsze bo nie chciałem tracić kasy w razie niepowodzenia:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A REGULACJA głośności nic nie daje??

możesz w menu nawigacji pogłośnić komendy...zresztą, w momencie gdy na wyświetlaczu masz ikonę manewru...rondo, skręt to lektor czyta i w tym momencie działa głośność z pokrętła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie jestem pewien...ale skoro działa ci mapa...a regulacja głośności pokazuje się na zegarach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sprawdzilem ma glosnosc na maxa jako przez radio i jako przez tel,tylko podkresla ze nie mam orginalnego radia w audi

w trakcie zwiększania lub zmniejszania głośności navi/tel, oczywiście przez menu nawigacji, powoduje, że słyszysz komunikat głosowy pomagający ci dopasować głośność, jeśli tego nie słyszysz to jest coś nie halo, ja mam oryginał radio i nawet przy wyłączonym radiu słyszę komunikaty nawigacji,

ponadto przyciśnięcie potencjometru, bądź przycisku nav - pod ręcznym wywołuje komunikat

zmień może język

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jeśli byłby ktoś zainteresowany kupnem mapki ,Mapa Polski i Czech 2011-2012

LEKTOR PL - Teleatlas DX < TO PROSZĘ O KONTAKT mój numer 724 849 465 PŁYTY SA ORYGINALNE KUPIONE W SALONIE .

Tylko po co wydawać kupę kasy jak można samemu to zrobić.

Ja jako laik i posiadacz od kilku dni A4 B6 z navi BNS 4.2 sam wgrałem z chomika mapkę,a do tego jeszcze spolszczyłem całe menu.

Dwie stówy mam w kieszeni a szukanie wszystkiego zajęło góra 1,5 godz. na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co wolą mieć wszystko na oryginalnej płytce :wink:. Ja się do nich nie zaliczam, byle dobrze działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ten glos lektora skad sie wydobywa jak nie przez radio osobny glosnik do tego jest?

no na pewno z głośników, najprawdopodobniej oryginalne radio nawet wyłączone przepuszcza i pewnie wzmacnia sygnał lektora z navi, swoją drogą powinieneś się cieszyć, że nie masz głosu lektora, bo okrutnie nudny i drażniący. Wskaźnik- taki graficzny potencjometr z prawej strony, na fisie pokaże ci kiedy masz wykonać manewr pokaże również ładne skrzyżowanie i w którą ulicę skręcić:wink:,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektor działa przy wyłączonym radiu. Co do głosu lektora to fakt, głos straszny. To jest lektor czasami spotykany w filmach lub na youtube, lektor T1000. Głos lektora jest jak na tym filmiku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...