Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Akumulator BOSCH

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam taki akumulator jak widać na zdjęciu

http://img15.imageshack.us/img15/5791/dsc00253ks.jpg

problem taki że nie moge otworzyć w żaden sposób tej pokrywki gdzie są korki bo chciałbym dolać wody.

Jak to otworzyć? bo w każdy możliwy sposób robiłem nawet wyjąłem aku i nic ;/:facepalm:

Opublikowano

jeśli dobrze widzę to akuto to bosh s4 więc pewnie bezobsługowy.

Opublikowano

Akumulatory Bosha z serii s3 s4 s5 są bezobsługowe. Sam mam u siebie S4 i nie ma opcji i potrzeby aby dolewać elektrolitu.

Opublikowano
  • Autor
Akumulatory Bosha z serii s3 s4 s5 są bezobsługowe. Sam mam u siebie S4 i nie ma opcji i potrzeby aby dolewać elektrolitu.

czyli akumulator wystarczy podładować ? czy jak ?

---------- Post dopisany at 17:19 ---------- Poprzedni post napisany at 17:18 ----------

jeśli dobrze widzę to akuto to bosh s4 więc pewnie bezobsługowy.

pewnie to s4

---------- Post dopisany at 18:01 ---------- Poprzedni post napisany at 17:19 ----------

a mam jeszcze jedno pytanie. Jak odłączę akumulator to będą błędy w komputerze ?

Opublikowano

Często taka bezobsługowość kończy się uszkodzeniem akumulatora

Przerabiałem to u siebie Centra Futura.Akumulator zaczął padać zaraz po gwarancji.

Wyrwałem tą zaślepkę i brakowało 0,8l wody, dolałem ale to już nie pomogło

Gdyby miał korki pewnie zajrzał bym wcześniej i być może jeszcze by działał

Teraz kupiłem akumulator z korkami

Opublikowano

Po odłączeniu akumulatora nie będziesz miał błędów. Odłącz aku i go podładuj. Nie wiem jaki masz prostownik, jeśli jakiś prosty to uważaj żeby takiego akumulatora nie doprowadzić do gazowania.

Opublikowano

W bezobsługowych bateriach jest tak że jak już jest słaba to wymiana, zwykły można zawsze uzupełnić wodą demineralizowaną i podładować na małym prądzie, ale spróbuj podładować może po prostu jest niedoładowany teraz zimowa pora i spada gęstość elektrolitu.

A ile lat ma ta bateria?

Opublikowano
  • Autor
W bezobsługowych bateriach jest tak że jak już jest słaba to wymiana, zwykły można zawsze uzupełnić wodą demineralizowaną i podładować na małym prądzie, ale spróbuj podładować może po prostu jest niedoładowany teraz zimowa pora i spada gęstość elektrolitu.

A ile lat ma ta bateria?

szczerze jak go kupiłem to taki był już... tamtą zime wytrzymał a teraz widać jakby przy odpaleniu męczył się.

Opublikowano

Nie licz na to, że przy ujemnych temperaturach rozrusznik będzie tak samo kręcił jak przy dodatnich. Jeśli w miarę normalnie kręci to możesz podładować akumulator i ewentualnie sprawdzić napięcie ładowania (warto to zrobić przed okresem zimowym). Jak aku nie będzie trzymał i będą poważne problemy z odpalaniem mimo dobrego ładowania i nie zbyt dużego poboru prądu podczas garażowania to wtedy wymień akumulator.

Opublikowano
  • Autor
Nie licz na to, że przy ujemnych temperaturach rozrusznik będzie tak samo kręcił jak przy dodatnich. Jeśli w miarę normalnie kręci to możesz podładować akumulator i ewentualnie sprawdzić napięcie ładowania (warto to zrobić przed okresem zimowym). Jak aku nie będzie trzymał i będą poważne problemy z odpalaniem mimo dobrego ładowania i nie zbyt dużego poboru prądu podczas garażowania to wtedy wymień akumulator.

no ok czaje

---------- Post dopisany at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany at 18:25 ----------

Często taka bezobsługowość kończy się uszkodzeniem akumulatora

Przerabiałem to u siebie Centra Futura.Akumulator zaczął padać zaraz po gwarancji.

Wyrwałem tą zaślepkę i brakowało 0,8l wody, dolałem ale to już nie pomogło

Gdyby miał korki pewnie zajrzał bym wcześniej i być może jeszcze by działał

Teraz kupiłem akumulator z korkami

a ja tej zaślepki w ogóle nie mogę oderwać ani odczepić

Opublikowano

Dużo akumulatorów jest właśnie tak robionych, że nie można oderwać tej zaślepki lub w ogóle jej nie ma. Ja jak kupowałem trzy lata temu akumulator to wolałem kupić taki który jednak będzie miał korki i kupiłem Varte Silver 85Ah i 800A rozruchu. Lepiej mieć możliwość dolania ewentualnie wody destylowanej. Niektórzy wiercą otworki jak nie mają korków przez które dolewają wody destylowanej jak zajdzie taka potrzeba po czym je zaślepiają.

Opublikowano
  • Autor
Dużo akumulatorów jest właśnie tak robionych, że nie można oderwać tej zaślepki lub w ogóle jej nie ma. Ja jak kupowałem trzy lata temu akumulator to wolałem kupić taki który jednak będzie miał korki i kupiłem Varte Silver 85Ah i 800A rozruchu. Lepiej mieć możliwość dolania ewentualnie wody destylowanej. Niektórzy wiercą otworki jak nie mają korków przez które dolewają wody destylowanej jak zajdzie taka potrzeba po czym je zaślepiają.

no jak ja kupiłem samochód to taki był aku i nawet go nie wymieniałem. Ale jak padnie aku to wtedy kupie z korkami :)

Opublikowano

u mnie siedzi fabryczny a auto mam z 2004 :grin: , faktem jest że w zimie po nocnym mrozie ledwo dycha ale chłopina ma już 8 lat :naughty:

Opublikowano
  • Autor
u mnie siedzi fabryczny a auto mam z 2004 :grin: , faktem jest że w zimie po nocnym mrozie ledwo dycha ale chłopina ma już 8 lat :naughty:

no to ciągnie Ci nieźle :decayed::decayed::decayed:

Opublikowano

jeszcze tak ale pewno wkrótce dostanie nowe serduszko z Boscha :decayed:

Opublikowano
  • Autor
jeszcze tak ale pewno wkrótce dostanie nowe serduszko z Boscha :decayed:

ale masz też taki że nie masz możliwości dolewania wody ? czy jaki masz? :)

u mnie też chyba będzie trzeba :naughty:

Opublikowano

"Akumulatory bezobsługowe" - kocham to określenie :decayed:

Ja zawsze dwa razy w roku (przed zimą i po zimie) robię mały przegląd baterii (czyszczenie, woda destylowana, ładowarka impulsowa i wazelina techniczna na bieguny i klemy) co wystarcza żeby nie mieć problemów nawet z tymi "niemarkowymi" akumulatorami... I nie ważne jest czy bateria jest obsługowa czy nie, to tylko takie bzdury marketingowe żeby częściej kupować nowe...

Opublikowano
  • Autor
"Akumulatory bezobsługowe" - kocham to określenie :decayed:

Ja zawsze dwa razy w roku (przed zimą i po zimie) robię mały przegląd baterii (czyszczenie, woda destylowana, ładowarka impulsowa i wazelina techniczna na bieguny i klemy) co wystarcza żeby nie mieć problemów nawet z tymi "niemarkowymi" akumulatorami... I nie ważne jest czy bateria jest obsługowa czy nie, to tylko takie bzdury marketingowe żeby częściej kupować nowe...

no po części masz rację podłącze go do prostownika :-)

Opublikowano

wiadomo że zanim wydam 500 na nowy - spróbuję go podładować i sprawdzę czy da się coś w nim uzupełnić , w końcu nie spię na pieniądzach :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.