Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akumulator BOSCH


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

"Akumulatory bezobsługowe" - kocham to określenie :decayed:

Ja zawsze dwa razy w roku (przed zimą i po zimie) robię mały przegląd baterii (czyszczenie, woda destylowana, ładowarka impulsowa i wazelina techniczna na bieguny i klemy) co wystarcza żeby nie mieć problemów nawet z tymi "niemarkowymi" akumulatorami... I nie ważne jest czy bateria jest obsługowa czy nie, to tylko takie bzdury marketingowe żeby częściej kupować nowe...

no po części masz rację podłącze go do prostownika :-)

A w której części nie mam racji? Uświadom mnie co robię źle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że zanim wydam 500 na nowy - spróbuję go podładować i sprawdzę czy da się coś w nim uzupełnić , w końcu nie spię na pieniądzach :decayed:

nowy s4 kosztuje u mnie 300 :)

---------- Post dopisany at 16:14 ---------- Poprzedni post napisany at 16:13 ----------

"Akumulatory bezobsługowe" - kocham to określenie :decayed:

Ja zawsze dwa razy w roku (przed zimą i po zimie) robię mały przegląd baterii (czyszczenie, woda destylowana, ładowarka impulsowa i wazelina techniczna na bieguny i klemy) co wystarcza żeby nie mieć problemów nawet z tymi "niemarkowymi" akumulatorami... I nie ważne jest czy bateria jest obsługowa czy nie, to tylko takie bzdury marketingowe żeby częściej kupować nowe...

no po części masz rację podłącze go do prostownika :-)

A w której części nie mam racji? Uświadom mnie co robię źle :wink:

no dobrze mówisz :D

---------- Post dopisany 19-12-2012 at 13:35 ---------- Poprzedni post napisany 08-12-2012 at 16:14 ----------

powiedzcie mi. Czy może być wina akumulatora żeby przepustnica co jakiś rozregulowała się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bosch Silver 74 Ah , kupiłem z nim auto w 2008 roku. Nigdy nie zawiódł . Aku z roku 2004 i jeszcze daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi fabryczny a auto mam z 2004 :grin: , faktem jest że w zimie po nocnym mrozie ledwo dycha ale chłopina ma już 8 lat :naughty:

Jakiej firmy jest ori akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bosch Silver 74 Ah , kupiłem z nim auto w 2008 roku. Nigdy nie zawiódł . Aku z roku 2004 i jeszcze daje rade.

MI elektryk powiedział że mam lekkie skoki napięcia w aku i trzeba go podładować :)

---------- Post dopisany at 23:16 ---------- Poprzedni post napisany at 01:18 ----------

A powiedzcie mi jest to możliwe że przez skoki napięcia w aku przepustnica wariuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakie skoki napięcia... Zawsze są jakieś skoki :wink: Sprawdź czy nie trzeba dolać wody destylowanej do akumulatora i go naładuj a potem sprawdź jakimś multimetrem jakie ma napięcia z obciążeniem / bez / w trakcie ładowania.

A przepustnice w B5 czasem wariują i czasem trzeba je wymienić :wink: Ale zawsze warto najpierw wyeliminować wszystkie inne możliwości, jest tego multum na forum więc nie ma sensu tutaj o przepustnicy pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakie skoki napięcia... Zawsze są jakieś skoki :wink: Sprawdź czy nie trzeba dolać wody destylowanej do akumulatora i go naładuj a potem sprawdź jakimś multimetrem jakie ma napięcia z obciążeniem / bez / w trakcie ładowania.

A przepustnice w B5 czasem wariują i czasem trzeba je wymienić :wink: Ale zawsze warto najpierw wyeliminować wszystkie inne możliwości, jest tego multum na forum więc nie ma sensu tutaj o przepustnicy pisać.

do tego aku nie doleje się wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...