Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie LPG Silnik 1.8 ADR


ja74687

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Mam wielką prośbę mógł by mi ktoś napisać dokładnie co i jak ustawić i jak to ustawić (bo planuje zaktualizować sterownik) najlepiej jak by ktoś jeszcze zdjęcia dołączył. Chodzi mi tu o ustawienie od podstaw czyli co na pierwszej stronie w programie ustalić i w różnych zakładkach, jak autokalibrację zrobić, ustawienie mnożnika i map. Czytałem tą instrukcję od AC ale nie zabardzo kapuję oco chodzi. :) Jestem zielony :) U mnie gazownik bierze za kompleksowe ustawienie 60 zł i jeszcze nie wiadomo jak ustawi :) Wolę się sam pomęczyć. Z góry dziękuję bardzo za poradnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie wysiliłeś się nawet napisać jaką masz instalkę... więc nie ma nawet od czego zacząć.... Poza tym poczytaj sobie LPG FORUM, INSTALACJA LPG - AUTOGAZ, STAG 200 300 KME SILVER GOLD SEC VALTEK MAGIC JET LPGTECH PROBLEMY BLAD SILNIKA tam jest skarbnica wiedzy.... co do poradnika... Instrukcja AC jest bardzo strawna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie napisałem :) Sterownik Stag 200, listwa wtryskowa Valtek czerwone 3om, reduktor tomasetto alaska plus, butla walcowa 58 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 100 000 na lpg ale wymieniłem już redutkor i tez będę wymieniał wtryski i dlatego chce wykonać dodatkowo aktualizację sterownika i ustawić wszystko na nowo:) najlepiej jak by ktoś mógł wstawić swoje ustawienia z programu to już jakoś dojdę jak to ustwić tylko nie wiem jak ustawić na tej pierwszej stronie programu te parametry bo podejrzewam się jak zaktualizuję sterownik to będę musiał wszystko ustawić na nowo, a objawy to po odłączeniu aku instalacja zaczyna szaleć obroty skaczą brak mocy po przejechaniu kilku kilometrów i nie wyciąganiu aku wszystko jest dobrze podejrzewam że mapy się kasuja i dlatego doradzono mi aktualizację sterownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 100 000 na lpg ale wymieniłem już redutkor i tez będę wymieniał wtryski i dlatego chce wykonać dodatkowo aktualizację sterownika i ustawić wszystko na nowo:) najlepiej jak by ktoś mógł wstawić swoje ustawienia z programu to już jakoś dojdę jak to ustwić tylko nie wiem jak ustawić na tej pierwszej stronie programu te parametry bo podejrzewam się jak zaktualizuję sterownik to będę musiał wszystko ustawić na nowo, a objawy to po odłączeniu aku instalacja zaczyna szaleć obroty skaczą brak mocy po przejechaniu kilku kilometrów i nie wyciąganiu aku wszystko jest dobrze podejrzewam że mapy się kasuja i dlatego doradzono mi aktualizację sterownika :)

Zmien wtryski

Po aktualizacji ustawienia zostają stare - program się zapyta

co do ustawień to tak z glowy

silnik - standard

sygnał obrotów - 5v

ilość cyl na cewke - cewka podwója ( tu nie wiem na pewno jaka jest cewka w tym silniku taką mam w A3 1.8)

reszta ustawień wiadomo

albo sobie zapisz jak się obawiasz że się skasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) a jeszcze mam pytanie te mapy benzyny i lpg to robić na rozgrzanym silniku czy nie koniecznie. Bo w instrukcji jest napisane jak sonda zacznie pracować ale niektórzy radzą czekać aż będzie miał 90 stopni :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizować sterownik i zrobić kalibrację na rozgrzanym silniku

parametry silnika

4 cylindry

cewka podwójna

sygnał i sinik jak wyżej kolega napisał

Ustawienia sterownika gazu;

Przełączanie na gaz

temp.30

próg przełączania 600 obr niech się przełączy na wolnych obrotach

Przełączanie na benzynę;

można podnieść max.obroty na gazie,żeby sie nie przełączał na pb po przekroczeniu 6000

czas błędu ciśn.-Ja ustawiłbym na 400ms

odhacz -wyłącz przy pierwszym

Parametry kalibracji;

ciśn.robocze ustawi się po kalibracji

minimalne -ustawiłbym na 0,50

Typ wtryskiwaczy i czujniki wybrać z listy.

Przejechać się trochę na pb i trochę na gazie w możliwie jednakowych warunkach i zobaczyc co z mapkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie wszystkim za pomoc jak już to zrobię to napiszę jak mi poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...