Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o radio chorus


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy, mam zamiar się zabrać za podgrzanie procesora w chorusie, ostatnio widziałem gdzieś na forum do tego tematu nawet fotostory i dzisiaj próbowałem odnaleźć ten temat, ale ni cholery nie mogę go znaleźć, może komuś z was ten temat rzucił się w oczy, albo wiecie jak to zrobić tak zeby chodziło jak na leży radio wymieniłbym na concert plus ale na razie mam inne ważniejsze wydatki, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bawiłem się z tym radiem. Podgrzewanie rzeczywiście pomaga. Problem w tym, że, gdy procesor wystygnie, to problem dalej się pojawia- Przynajmniej u mnie. Podsumowując w moim egzemplarzu chorusa niestety podgrzanie nie pomoże. I jeszcze jedno, czytałem w którymś miejscu, że przy podgrzewaniu chodzi o to, by wyeliminować zimne luty- Nie prawda. Układ przelutowałem, by się upewnić, czy o to chodzi, niestetynie pomogło. Tu chodzi o to, że dzieje się coś w strukturze samego procesora podczas podgrzewania, ale... Nic nie pomaga. Niektórzy jeszcze kombinują z montowaniem jakichś rezystorów, żarówek na tym procesorze, by był ciągle ciepły. Ja chyba to oleję i kupię inne radio, ale to znowu głupio wygląda w A4:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie na allegro adaptera do procka w chorusie i concercie - dolutowujesz dwa kabelki w radiu, nakładasz na procka adapter i śmiga, koszt ok 70zł z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem ten problem w radio chuors i wymieniłem całą konsole na 2 din teraz mam ładne radio z normalną regulacja głośności. dałem za komplet 500zl konsole 1 din sprzedałem za 250zł i mam symphony w cenie concert plus :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łee, concert plus i znowu bawić się ze zmieniarkami, transmitterami. Ja mam na oku Sony CDX-GT40U...

Jeśli chodzi o symphony to pewnie byłoby najciekawsze rozwiązanie. Jak za 500zł za cały zestaw, to pewnie sam bym wziął. Z tego, co się orientowałem, to nie tylko konsola, ale chyba też popielniczka(choć tu nie mam pewności), część montowana przy gałce zmiany biegów. Pewnie dużo roboty było ze zmianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa czyli wymiana procesora bo eeprom się w nim uszkodził albo moduł "nakładka" który załatwia tą sprawę. Koszt w obu przypadkach około 100,00 - 150,00 zł z usługą. To że można wymienić na inne radio to każdy wie ale kolega pytał o coś innego zaznaczając że nie chce wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...