Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Probelm ze światlami dlugimi


bolusss

Rekomendowane odpowiedzi

mianowicie koledzy u szwagra w audi a 4 b5 naporrtkolaismy nastepujacy problem gdy wlacza swiatla dlugi gasana wszystkie switala a jak da raczke do siebie to sie normalnie zapalaja a jak od siebie to wszystkie gasna co to moze byc styki w stacyjce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na styki ale nie w stacyjce, lecz w samym włączniku świateł. Lubią się one nieraz przepalić i mieć slaby styk w szczegówności, że audi NIE stosuje przekaźników na światła i całe napięcie idzie przez przełącznik świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mylicie się panowie,dziś zniknęły mi światła drogowe,mrugnięcie działało ale wajcha do przodu i zero reakcji.Przeryłem elektrykę i stwierdzam że w B5 z rocznika 96 przekażniki do świateł są:naughty: A naprawa okazała się banalna,wręcz na początku nie chciałem wierzyć że pomoże. Środek penetrujący z rurką,ja miałem pod ręką liqui moli ale może być zwykły wd40,napsikałem w przełącznik,powajchowałem i światła są :banan:Bolusss sprubuj,pewnie też ci pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stosować do tego żadnego wd40

kupić w elektronicznym "kontakt" do styków i będzie si :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Leoncio,do mrugnięcia idzie z manety ten sam przewód co do drogowych więc siłą rzeczy przez przekaźnik,wiem bo zaciekawił mnie twój post i sprawdziłem u siebie :decayed: Oczywiście nie można wykluczyć,że w kolejnych rocznikach coś zmienili,ale wątpię.

2 Ficior,masz rację,WD jest tłusty i z czasem może nałapać kurzu,oczywiście lepszy będzie preparat do styków.Ale ponieważ miałem,co miałem to psiknąłem sobie odrdzewiaczem i działa.Chodzi o pomysł.materiały to już inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

też posiadam problem w sowiej A4 '96 ze świtami. Otóż gdy włączam światła to podświetlenie zegarów i radia ledwo co się świeci, zauważyłem jeszcze że nieraz mi lewe światło mijania albo długie nie świeci, a czasami świeci. W czym jest problem ? Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem to samo. Użyłem 5ml nafty i strzykawki z igłą do aplikacji w przełącznik, poklikałem nim chwile i dosłownie w momencie światła wróciły i działają do dziś. Minusem jest nieprzyjemny zapach nafty, który chwile zostaje w kabinie.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że ta kontrolka od świateł przeciwmgielnych świeci się gdy lewa lampa przestaje i się zastanawiam czy to przypadkiem nie masa, bo się raz włączy na dołku potem wyłączy... hmm nafty nie posiadam, może być coś innego ? jakieś WD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...