Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co znaczy ta kontrolka


Kamillo5

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, od kilku dni dokucza mi pewna kwestia. Otóż przy włączeniu zapłonu pojawia się napis "BREMSE" zaraz gaśnie. Gasną wszystkie kontrolki a po uruchomieniu silnika świeci się żółty trójkąt z wykrzyknikiem w kółku.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Kontrolka "BREMSE" może znaczyć że klocki hamulcowe są do wymiany, gdy ściągnałem jedno z przednich kół zobaczyłem że klocki są w bardzo dobrym stanie., płyn hamulcowy uzupełniony...

a żółty trójkąt w kółku to prawdopodobnie ESP, naciskając przycisk od ESP kontrolka nie znika. Awaria jakiegoś czujnika?

Czekam na rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł Ci się urwać przewód od czujnika zużycia okładziny i stąd ten komunikat. Sprawdź, czy przewody dochodzą do klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się urwał przewód to klocki już prawie nie mają okładziny. Czujniki masz z przodu przy klockach od strony wewnętrznej czyli za tarczą. Zdejmij koło i odkręć zacisk. No i szykuj kase na nowe klocki ewentualnie tarcze też:wink:

---------- Post dopisany at 16:20 ---------- Poprzedni post napisany at 16:20 ----------

Bo z hamulcami nie ma żartów jak ich zabraknie to może być nie ciekawie:kwasny:

---------- Post dopisany at 16:22 ---------- Poprzedni post napisany at 16:20 ----------

Najlepiej wrzuć fotke komunikatu i jak kolega pisze podłącz Vaga to bedziesz doklądniej wiedział co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kończą się klocki i żaden napis się nie wyświetla. tylko na FIS mam wyświetlaną przez cały czas ikonkę zużytych okładzin i po każdym przekręceniu zapłonu jeden sygnał dźwiękowy. :wink:

Coś takiego:

images.jpg

Wyświetla się sam napis BREMSE ?

Tak jak koledzy pisali zrób fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kończą się klocki i żaden napis się nie wyświetla. tylko na FIS mam wyświetlaną przez cały czas ikonkę zużytych okładzin i po każdym przekręceniu zapłonu jeden sygnał dźwiękowy. :wink:

Coś takiego:

http://s9.postimage.org/thr7lpujv/images.jpg

U mnie pojawiała się sama kontrolka z pojedynczym sygnałem dźwiękowym kiedy właśnie miał uszkodzony kabelek od klocków hamulcowych. Sam klocek był jeszcze zdrowy, po zlutowaniu kabelka wszystko było ok:wink:

Co do kontrolki ESP najlepiej, tak jaka koledzy radzą, podpiąć vaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi klockami nie ma co przesadzać u mnie świeci już kilka miechów i dalej jeżdze, wymienie po zimie. Klocka jeszcze sporo zostało. A kiedyś świeciło mi ESP jak przerwał się kabelek od czujnika, ale to raczej co innego. Podpiąć vaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi klockami nie ma co przesadzać u mnie świeci już kilka miechów i dalej jeżdze, wymienie po zimie. Klocka jeszcze sporo zostało. A kiedyś świeciło mi ESP jak przerwał się kabelek od czujnika, ale to raczej co innego. Podpiąć vaga.

No ja też tak jak Ty jeździłem parę miechów, klocki zewnętrzne były ok ale w wewnętrznych okładzina była tak zjechana że wyrwało w niej dziurę:facepalm: Więc Good Luck:whistling: zwłaszcza gdy w zimie sprawne hamulce są jeszcze bardziej potrzebne:wink: U mnie prawie w ogóle nie było hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi klockami nie ma co przesadzać u mnie świeci już kilka miechów i dalej jeżdze, wymienie po zimie. Klocka jeszcze sporo zostało. A kiedyś świeciło mi ESP jak przerwał się kabelek od czujnika, ale to raczej co innego. Podpiąć vaga.

No ja też tak jak Ty jeździłem parę miechów, klocki zewnętrzne były ok ale w wewnętrznych okładzina była tak zjechana że wyrwało w niej dziurę:facepalm: Więc Good Luck:whistling: zwłaszcza gdy w zimie sprawne hamulce są jeszcze bardziej potrzebne:wink: U mnie prawie w ogóle nie było hamowania

na lodzie dobry hamulec i dobra zimowka nie pomorze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie zaśmiecać wątek. Kolega najprawdopodobniej nie ma problemu ze zużytymi klockami, wtedy na FIS jest inny komunikat. Jeśli zapala się na stałe kontrolka od ESP to jest błąd stały i najpewniej ESP nie działa podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego możliwe że AKUMULATOR ci się kończy...

Podładuj ale pewnie napięcie będzie trzymał ale prądu rozruchowego to z połowę nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, czasem mi przy odpalaniu sieci sie napis brems i esp. po chwili wszystko znika :whistling: i to na pewno nie sa klocki do wymiany, w dodatku raz na jakiś czas aku wyładowuje sie do zera i nie wiem dlaczego tak sie dzieje :facepalm: co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...