Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze o analize logów, problem z tubina i trybem awaryjnym


Radekst

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o analizę logów.

Podczas mrozów turbina się odłącza i auto przechodzi w tryb awaryjny.

Podczas robienia logów wszystko było w porządku, turbina dmuchała a auto nie przechodziło w tryb awaryjny, może trochę był przymulony, poza tym wszystko OK.

Niestety nie zawsze udało mi się osiągnąć na 4 biegu 4.2krpm ponieważ nie było gdzie.

Autko to A4 B5 1998r. AHU 90KM 1.9TDI

w aucie nie ma żadnych chipów itd, przynajmniej z tego co mi wiadomo :decayed:

Log (0 - 000,001,003)

Log (1 - 004)

Log (2 - 003)

Log (3 - 000)

Log (4 - 011,011)

Log (5 - 004,008,010)

Dziękuję i pozdrawiam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co widze to to ze przeplywka slabo juz mierzy. Obcina Ci znacznie powietrze. Sprobuj podminic z kims a ta do czyszczenia badz wymiana na nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy blad to blad immo

drugi blad to blad przekroczonego cisnienia doladowania. Tak jak kolega spanky napisal potrzeba logi z awaryjnym trybem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie, zapomnialem o jeszcze jednej bolączce - na 3,4,5 biegu w pewnych zakresach obrotow go tak zatrzymuje i po chwili puszcza.

wyczytalem w necie ze moze to byc wina wlasnie zasyfialego przeplywomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem Ci na spocie N75 wymień to nie są duże koszta lub przepływomierz od kogoś na spocie przełóż na chwile i sie zobaczy :wink: bo to juz troche większa kaska

---------- Post dopisany at 10:48 ---------- Poprzedni post napisany at 10:47 ----------

ja w B5 miałem dziurawe węże podciśnienia ,N75 był dobry, węzyki nowe kupiłem oczywiście nie w ASO i jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :thumbup1:

to pokombinujemy na spocie, jak sie ktos zgodzi to przeloze na chwile do siebie przeplywke bo to 5 minut roboty i jak pomoze to kupie nowa, a jak dalej bedzie to samo to wymienie N75 z wezykami bo to moze tez wlasnie od tego. Dzieki Panowie za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie przepływka to 5 minut z N75 troche gorzej bo cięzko tam włożyć ręke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to co mowil kolega wyzej to nieprawda?

jedyne co widze to to ze przeplywka slabo juz mierzy. Obcina Ci znacznie powietrze. Sprobuj podminic z kims a ta do czyszczenia badz wymiana na nowa :)

Troche bez sensu, jeden mowi ze przeplywka niedomaga a drugi zeby ją zostawic w spokoju :co:

Tak czy siak ją sprawdze, tak jak to Mauros tutaj zasugerowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek miałem to samo nie mogłem z Warszawy do domu wrucić .Po jakiś 150 km auto odrzyło samo... Wyciągnełem N75 i wylałem z niego wodę ....prawdopodobnie zaworek przyłapał mróz... teraz już wszystko ok...sprawdz N75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

Troche bez sensu, jeden mowi ze przeplywka niedomaga a drugi zeby ją zostawic w spokoju :co:

Tak czy siak ją sprawdze, tak jak to Mauros tutaj zasugerowal.

przeplywomierz nie jest odpowiedzialny za odcinke mocy w Twoim przypadku - terazj uz widzisz sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przepływka jest walnięta to od dołu nie ma mocy, u Ciebie wyraźnie wpada w notlaufa przy przeładowaniu, też bym stawiał na N75 to bardzo częsta dolegliwość B5 tek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek miałem to samo nie mogłem z Warszawy do domu wrucić .Po jakiś 150 km auto odrzyło samo... Wyciągnełem N75 i wylałem z niego wodę ....prawdopodobnie zaworek przyłapał mróz... teraz już wszystko ok...sprawdz N75

w niedziele jechalem do kielc i przez cala droge nie mialem turbiny i wlaczony tryb awaryjny :doh:

dzisiaj wracalem do krk i to samo - tryb awaryjny+brak turba, jak juz bylem w krakowie to zlapaly mnie swiatla i postanowilem zgasic i odpalic auto zeby sprawdzic czy mu to pomoze, no i tak zrobilem, po czym auto odżyło :wallbash:

a jak jechalem w tamta strone to zatrzymalem sie na zajezdzie, zgasilem auto, odczekalem z 10min, odpalilem i d*pa, nie pomoglo :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najlepiej kolego teraz logi zrob jak wpadlo ci auto w tryb awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podłącze się pod temat bo mam podobne problemy... Pisaliście aby podmienić N75, a czy nie jest tak że w przypadku uszkodzonego N75 powinien wyskoczyć nie wiem jakiś błąd czy coś co będzie mówić o tym że n75 uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...