Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tankowanie diesel.


Mitshi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Obiło mi się ostatnio o uszy, że Audi można tankować nawet gdy silnik pracuje, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę. Nie wydaje mi się, żeby tak było. Możesz jednak spróbować i potem podzielić się wrażeniami na forum:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje, to nie można tankować tylko takiego samochodu który ma zawór otwierany kluczykiem (dlaczego chyba wyjaśniać nie trzeba ;)). Oczywiście że można, tylko po co? Dla mnie temat bez sensu. Druga sprawa to przepisy, według których nie można tankować samochodu podczas pracy, ale jak się uprzesz to bez problemu zatankujesz kiedy silnik będzie pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego nie raz tankowalem, gdy silnik pracowal, wiec jesli mowa o AUDI to odpowiedz jest jedna - mozna tankowac AUDI, gdy silnik pracuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam tez tankowalem nie raz na odpalonym.. slyszalem ze diesla mozna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum 1 w tygodniu tankuję pełen kocioł od około roku i zawsze na klekoczącym silniku bo wtedy turbawka ma chwilkę na odetchnięcie :decayed: nigdy nie słyszałem żeby nie można było, ale w sumie może mało słyszałem :grin: jak non stop w aucie i to jeszcze samemu :facepalm::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego, jak "tym autem możesz tankować na odpalonym a tamtym nie... "

nie powinno się tankować auta na odpalonym silniku ze względów bezpieczeństwa - ludzi, nie samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz się dowiedziałem, że jednak można:wink:

co nie zmienia, że być może przepisy na stacjach mówią inaczej :wink: na tej na której tankuję nie słyszałem o czymś takim, ale jak będę u właściciela w przyszłym tygodniu to nie omieszkam spytać tak z ciekawości :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz się dowiedziałem, że jednak można:wink:

można,można i nie tylko :audi::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Obiło mi się ostatnio o uszy, że Audi można tankować nawet gdy silnik pracuje, to prawda?

A cóż to takiego dziwnego :eusathink: jak jechałem z Danii do domu trasa 1200km Kopenhaga-Flensburg-Hamburg-Koszalin bez pauzy i tankowałem się w Kołbaskowie na włączonym silniku podszedł do mnie gostek z obsługi to był tyko mój monolog :rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, żeby sobie turbo odpoczęło, a nie stać dodatkowych paru-parunastu minut na stacji, żeby zgasić auto jak jest się w dłuższej podróży. W Audi korek nie jest na kluczyk, da się tankować, a z tego co mówicie to i można. :decayed:

Miałem przypadek, że mama jechała autem z bratem i brat poszedł tankować, a ona nie zgasiła samochodu, ale efektu ubocznego jakoś widać nie było, więc pytałem po prostu z ciekawości. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie mówili, że wskazówka nie poszła w górę przez jakiś czas(nie tankowali wtedy do pełna). Możliwe, że by coś ze wskaźnikiem się działo wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższej trasie nie musisz chłodzić turbiny kilku ani kilkunastu minut :P starcza minuta w zupełności, zresztą jak widzisz stacje czy inny cel to wystarczy, że na luz wrzucisz i się dotoczysz na miejsce w tym czasie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ona nie zgasiła samochodu, ale efektu ubocznego jakoś widać nie było,

A jakie efekty uboczne masz na myśli :eusathink:

---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:29 ----------

po dłuższej trasie nie musisz chłodzić turbiny kilku ani kilkunastu minut :P starcza minuta w zupełności, zresztą jak widzisz stacje czy inny cel to wystarczy, że na luz wrzucisz i się dotoczysz na miejsce w tym czasie ;P

Nie na luz tylko silnikiem hamujesz :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak tankuję ... nie raz jakiś nadgorliwiec leci i drze papę żeby auto zgasić to grzecznie pytam co się stanie..... standardowa odpowiedź, że pożar ale jak ?? Silnik tam, wlew tutaj a peta nie palę..... i rozmowa się kończy.. Raz tylko widziałem typa to wysiadł z auta z petem do dystrybutora... wszyscy jak stali tak spierdzielali autami :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie mówili, że wskazówka nie poszła w górę przez jakiś czas(nie tankowali wtedy do pełna). Możliwe, że by coś ze wskaźnikiem się działo wtedy?

To musi mieć coś ze wskazówką nie teges bo umnie idzie cały czas do góry podczas tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie mówili, że wskazówka nie poszła w górę przez jakiś czas(nie tankowali wtedy do pełna). Możliwe, że by coś ze wskaźnikiem się działo wtedy?

To musi mieć coś ze wskazówką nie teges bo umnie idzie cały czas do góry podczas tankowania.

dokładnie :decayed: aż miło popatrzeć jak rośnie od rezerwy do fula :decayed: tylko żeby jeszcze nie trzeba było za to płacić :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...