Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drżenie na postoju po wymianie oleju na MOTUL


michalb1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno przyszło mi wymieniać olej w moim klekotku i stanąłem przed dylematem czy pozostać przy tym który wówczas zalałem czyli MOBIL SUPER 3000 5w30 do silników z pompowtryskami, poczytałem i popytałem i mój wybór padł na MOTUL Specyfic 5W40 Specific 505.01.

Niestety po wymianie wyczuwam znacznie mocniejsze drżenie samochodu jakby wszędzie była wibracja na kierownicy, lewarku nawet pod nogami co jest troche drażniące i co gorsza mam wrażenie że samochód na wyższych obrotach jest znacznie głośniejszy:thumbdown: ( tak jakby było mu ciężej) z plusów to poprawiła się dynamika silnika i kopcenie za mną znacznie się zmniejszyło :decayed:

Sam nie wiem co o tym sądzić czy przy następnej wymianie wracać do Mobila czy się poprostu przyzwyczaić do tego co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tego co piszesz to ten motul nieźle potrafi namieszać. Do sprawdzenia zawieszenie silnika, co do dynamiki to chyba lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a myslalem że mi się tylko wydaje... Tez po wymianie na motula zauważyłem większe drganie silnika i głośniej pracuje :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie podrube kupiles... Ja jak zalalem pierwszy raz motula zamiast castrola to silnik stal sie troszke cichszy pomimo tego ze mam zaslepiony erg i jego praca byla twardsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie podrube kupiles... Ja jak zalalem pierwszy raz motula zamiast castrola to silnik stal sie troszke cichszy pomimo tego ze mam zaslepiony erg i jego praca byla twardsza

Wydaje mi sie że to nie jest podruba bo kupiłem od naszego forumowego kolegi i nie była to pierwsza rzecz u niego kupiona! :whistling:

---------- Post dopisany at 22:22 ---------- Poprzedni post napisany at 22:21 ----------

Nie no z tego co piszesz to ten motul nieźle potrafi namieszać. Do sprawdzenia zawieszenie silnika, co do dynamiki to chyba lekka przesada.

Chodziło mi bardziej o szybszą reakcje na gaz ale to tylko moje subiektywne odczucie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeździłem na Castrolu a teraz na Motulu i nie widzę i nie czuję różnicy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Castrol jest bardziej zbliżony do MOTULA w każdym razie kiedyś jechałem z kumplem jego furaczem i u niego były identyczne drgania jak u mnie po wymianie oleju myślałem że to poducha ale okazuje się że nie koniecznie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobzczę czy motula będę musiał dolewać :kwasny: do stanu

Po jakim przebiegu wymieniałeś olej? Na Castrolu musiałeś coś dolewać?

Ja na Mobilu na 11000 dolałem chyba coś koło 0,5litra i jak wymieniałem to jeszcze był stan ale powiem ci że mi sporo ucieka przez turbo bo mam nieszczelna rure za turbina i widze jak kapie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam po jakim przebiegu przeszełem na motula,castrola dolewałem zawasze 0,5l do stanu między wymianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z motula jestem zadowolony ale co prawda tez mam drgnia na postoju... sprawdzalem tylko PD i z nimi okej to dalej nie grzebalem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pd mam ok ewidetne mialem wyrazna roznice po wymiabie oleju.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejestem mechanikiem ale niesadze ze olej moze miec cos z tym wspolnego...Wtryski okej ,to albo plecionka,poduszki albo dwumas ale z kolei dwumas inaczej drzy :) . z drganiami moze tez tak byc ze byly wczesniej ale sie tego nie zauwazalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zalałem pierwszy raz Motula (za Mobila) to silnik stał sie cichszy.(kupiłem od naszego forumowego kolegi dzika) :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem motul 6100 do ahu i lipa poranne długie klepanie popychaczy stało sie normą...przed motulem lałem exaco było lux cicho

texaco wział 100g na 15 tys motula 1litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem motul 6100 do ahu i lipa poranne długie klepanie popychaczy stało sie normą...przed motulem lałem exaco było lux cicho

texaco wział 100g na 15 tys motula 1litr

Pytanie gdzie kupiłeś motula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...