Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] zmiana z automata na manual pomocy


olek4505

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam audi a4 1,8 automat i chce zmienic na manual powiedzicie mi moze ktos juz to robil co trzeba wymienic i jakie przerobki czy jak odlacze komputer od skrzyni to sie nic nie stanie czy bedzie dobrze funkcjonowal bo mam juz dosyc tego automatu niby fajna sprawa ale za malo fachowcow ktorzy by sie tego podjeli i zrobili w miare tanio i dobrze zeby to jeszcze jezidzilo przez dluzszy czas no chyba ze ktos ma dobra skrzynie w miare tanio o oznaczeniach cuw to moze bym sie skusil choc i tak bym wolal automat no chyba ze wie ktos co to moze byc 638 Elektr.połączenie 2-silnik/skrz.biegów brak sygnału a mam taki problem zmienia mi jako tako do 3 a po wysokie obroty i nie chce wrzucic 4 a jak wrzuci to bardzo ciezko jak jade na leekim gazie to jakos tam z leekim przygazowaniem idze ale to wyglada tak jakby jechal na 3 sam nie wiem do konca co robic wymienialem czujnik predkosci i elektrozawor byla popra przed tym co teraz sie dzieje jezeli ktos wie co i jak moze to jakies glupstwo a moze naprawde lepiej manual prosze pomozcie :wallbash: :wallbash: z gory dieki za odpowiedz

* prosimy pamietac o prefixie [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kolego czy ci sie oplaci poniewaz to nie jest tania sprawa skrzynia biegow sprzegło koło zamachowe pol osie pedały lewarek lapy od skrzyni trzeba przeprogramowac komputer od silnika jest tego troche kup uzywana skrzynie mozna kupic cała skrzynie po remoncie tylko stara trzeba oddac za 2000tys grzies na allegro widzialem.Moim zdaniem lepiej bylo by wymienic skrzynie dalej na automat i autko sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie as racje szukalem i znalazlem za 1500 zl ale akurat nie maja mojego typu nie wiesz moze jaki za miast tej pasuje tzn cuw tylko znowu szkoda mi tego samochodu bo stan ogolny jest oki tylko ta skrzynia dzis dzwonilem do kolesia co ma anglika i za skrzynie ze sprzeglem i kolem zamachowym z pol osiami chce 800zl i teraz nie wiem czy wziasc i pierniczyc sie z przekladka czy automat hym :wallbash: cierzka sprawa zreszta moze by wyszlo na to samo tylko za automat ciezko sprzedac zawsze cos kurde :confused4::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej bylo by wymienic skrzynie dalej na automat i autko sprzedac

toś kur.....a doradził nie ma co :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej bylo by wymienic skrzynie dalej na automat i autko sprzedac

toś kur.....a doradził nie ma co :thumbdown:

a co ty bys doradził by w skrzynie wrzocił kolejne 2000tys i po pol roku i tak sie rozpadnie badz zeby kupil uzywana i jak zle trafi to po tygodzniu sie rozpadnie tak to juz niestety jest z automatami w starszych autkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi doradziliscie i wkoncu nie wiem co mam robic bo w takim stanie ile dostane niby dobre wyposarzenie bo kilmatronik 4el szyby lusterka podgrzewane sedzania itp niby wszystko dziala oprucz skrzyni i co ja bym za niego dostal 7tys moze troche wiecej ale co to jest nawet sprzedac sie nie oplaca znowu za bardzo nie chca sie podjac zmiany z asb na manual a sam nie mam czasu i miejsca na zmiane nie wiem doslownie nie wiem co robic :wallbash: :wallbash: prosze doradzcie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi doradziliscie i wkoncu nie wiem co mam robic bo w takim stanie ile dostane niby dobre wyposarzenie bo kilmatronik 4el szyby lusterka podgrzewane sedzania itp niby wszystko dziala oprucz skrzyni i co ja bym za niego dostal 7tys moze troche wiecej ale co to jest nawet sprzedac sie nie oplaca znowu za bardzo nie chca sie podjac zmiany z asb na manual a sam nie mam czasu i miejsca na zmiane nie wiem doslownie nie wiem co robic :wallbash: :wallbash: prosze doradzcie cos

jak chcesz nim długo jezdzic to moze warto zmienic na manual napewno bedzie w h.j roboty ale problem z główki najlepiej to jak bys miał takiego np. anglika gdzies na miejscu i co by ci trzeba było to bys wkładał ale musisz sie liczyc tez z kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam automata z 96r 1,9TDI i przejechane 331tys km.i nic złego nie mogę powiedzieć o skrzynce ,czasami wyda jakiś dziwny dzwięk ale jak by padła to wyremontuję lub używkę kupię ,wg.mnie małe szanse są na to żeby zaraz padła znowu jak piszecie.zresztą w Gdańsku robią remnoty skrzyń i dają na to gwarancję .Poczytaj na forum ja taki opis gdzieś znalazłem ,chyba w opisie polecanych warsztatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...