Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowicjusz - wątek powitalny


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 415.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Cuber

    29931

  • PABLO

    22468

  • wrclaguna

    21717

  • Wihajster

    19996

Top użytkownicy w tym temacie

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów Mam na imię Rafał mieszkam w Szczecinie...Po trzech tygodniach posiadania Audi A4 Avant 1,9 TDi mogę powiedzieć, że dopiero wiem co to znaczy mieć auto-porównując do mojego poprzedniego pojazdu, rodem z francji :-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :hi:

... poczytaj , a będziesz wiedział .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

W ostatnich dniach stałem się mam nadziej szczęśliwym posiadaczem Audi A4 ( B 6 ) Q silnikiem 1.8T ( 190 KM Bex ) S- Line 2003 r kolor " czarny " :banan: Samochód zakupiony od znanego pewnie niektórym forumowiczom Radosława z Nysy.Pewny egzemplarz z pełna dokumentacja ( książka z wpisami + faktury za wizyty serwisowe ) przebieg 247 tyś, technicznie po za małymi drobiazgami które po kilku kilometrach zaobserwowałem jak na swoje lata bardzo w porządku, lakierniczo po za wgniotką na drzwiach pasażera PP nie ma się również do czego przyczepić. Pierwsze wrażenie z jazdy niesamowite. Jak tylko znajdę chwilę czasu dorzucę fotki.

Nigdy wcześniej nie posiadałem Audi i chciał bym zapytać o kilka rzeczy:

- ile powinno wynosić średnie spalanie takiego egzemplarza ? Pytam ponieważ zauważyłem dziwną rzecz , po zatankowaniu do pełna wskazówka podniosła się na 1/4 po przejechaniu ok 100 kilometrów powoli wskoczyła na pozycje full. Na trasie Nysa- Kraków prędkość ok 140 km - 160 km średnie spalanie które pokazywał komputer to ok 10 l/km więc w miarę ok. Dzisiaj natomiast podczas jazy po mieście trochę się zmartwiłem, odpalając auto wskazówka była na poziomie ok 3/4 komputer pokazywał zasięg na 430 km zrobiłem może 30 km wskazówka spadła na 1/4 a zasięg na 140 km:shock3:zastanawiam się czy faktycznie powinien tyle palić czy coś jest nie tak ? Świeci się również kontrolka ( check engine ) czy może to mieć związek z spalaniem ? Jutro mam zamiar zatankować do pełna aby sprawdzić ile faktycznie samochód spalił oraz umówiłem się na podpięcie pod komputer. Proszę dajcie znać czy u Was wystąpił podobny problem i co było jego powodem oraz ile średni powinien taki samochód spalać

- kolejne moje pytanie dotyczy GAZ-u , domyślam się że niektórzy pomyślą jak można taki samochód zagazować :doh:ja wychodzę z nieco innego założenia. Miałem już kilka samochodów z instalacją i jestem jestem jej zwolennikiem ponieważ nigdy nie miałem żadnych problemów w eksploatacji. Ceny paliwa są takie a nie inne w związku z czym jazda na gazie jest dużo bardziej ekonomiczna. Przechodząc do pytania chciał bym wiedzieć czy ten silnik można śmiało " zagazować " i jaka była by najlepsza instalacja oraz czy możecie polecić jakiegoś dobrego " gazownika " na terenie Krakowa ?

- rozrząd , wpis w książce serwisowej mówi iż był ostatnio wymieniany przy przebiegu 165 tyś/km w marcu 2010 roku. Dowiadywałem się w kilku miejscach i nikt nie był wstanie udzielić mi jednoznacznej informacji , nawet w ASO powiedzieli " że warto zrobić " ale żadnych konkretów.

To tyle na początku.

Do zobaczenia na spotach - fotki niebawem.

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przybywam z okolic Wroclawia. Na forum trafilem z polecenia szwagra ;)

Od jakiegos czasu jezdze klekotem z kierownica po prawej stronie. Z braku laku trzeba bylo cos kupic. Teraz jestem na etapie szukania czegos ciekawszego i miedzy innymi po to tu jestem :)

Na forum zawsze mozna znalezc lepsze auta od tych od "niemca staruszka jezdzacego do kosciola".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...