Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Dymienie z wydechu na biało


aqk

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

pewnego pieknego dnia podczas jazdy stalelo mi auto na drodze.diagnoza u mechanika-pompa paliwa-zostala zregenerowana, i na vagu blad przeplywomierza..........wymieniona przeplywka......i tu pojawil sie problem....dymienie z komina........przeplywka orginalna bosch.prosze o pomoc co robic...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymienie na biało jest objawem spalania oleju w katalizatorze. Olej w tamtym rejonie to skutek nieszczelności turbiny. Jak tam z mocą? Dalej żwawy, czy może strasznie muli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

moc jak najbardziej jest....dymi na bialo.....raz mniej raz bardziej intensywnie....jesli chodzi o turbinke to znaczy ze sie konczy?CO SIE STANIE JESLI PRZESTANIE PRACOWAC.....JAK TEMU ZAPOBIEC....

Z GORY BARDZO DZIEKUJE ZA WSZELKIE WSKAZOWKI

POZDRAWIAM[br]Dopisany: 17 Czerwiec 2008, 18:04 _________________________________________________I JESZCZE JEDNA SPRAWA.............KIEDY PRZYKUCNOLEM I ZBLIZYLEM UCHO DO KOMINOW SLYCHAC BARDZO DELIKATNY PISK..........LEDWIE SLYSZALNY...........ECH ZAKOCHALEM SIE 2 LATA TEMU W V6 ALE MI TROSZKE PRZECHODZI :sick3:[br]Dopisany: 17 Czerwiec 2008, 19:06 _________________________________________________JESZCZE JEDNA SPRAWA:

GDZIE WYKONAC LOGI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pora zmodyfikowac troche program w ECU

kiedys trafiłem podobny przypadek w ibizie ASV

po zmianie programu wszystkie bolączki auta ustały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli dymi na bialo przyjrzyj sie czy nie ubywa plynu chlodzacego lub czy nie czuc spalinami w zbiorniczku wyrownawczym plynu chlodzacego ( przy zimnym silniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz rade to zdejmij wąż od turbiny do kolektora dolotowego. Wsadz paluchy i sprawdz czy nie ma tam oleju. Lepiej żeby nie było.... Radze poszukac mechanika, bo w tym stanie jeszcze da sie ja zregenerowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli dymi na bialo przyjrzyj sie czy nie ubywa plynu chlodzacego lub czy nie czuc spalinami w zbiorniczku wyrownawczym plynu chlodzacego ( przy zimnym silniku)

u mnie na zimnym silniku dymi na biało i ubywa płynu chłodzącego :angry:

Jakie zalecenia i gdzie leży problem ?? Od czego zacząć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powachaj i obejrz plyn chlodzacy, jezeli czuc go spalinami i widac w nim tluste oczka, uszczelka pod ktoras glowica do wymiany.

a pod ktora mozna zdiagnozowac pomiarem kompresji.

kolor spalin bywa mylacy. czasami wydaje sie bialy ale jest zabarwiony blekitno, jezeli to nie bylaby wina plynu, sprawdz stan odmy. byc moze jest zbyt duze cisnienie...

bialy kolor spalin moze skutkiem zlego kata wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelke miałem zmienianą ostatnio więc to raczej nie tu leży problem . Sprawdziłem przed chwilą i płyn nie ma zapachu spalin , tłuste oczka też odpadają . Jeśli chodzi o dym to jestem w stanie powiedzieć że ma delikatnie błękitne zabarwienie . Pod samochodem widać plame z tym czerwonym płynem, problem tylko w tym że nie mogę zlokalizować miejsca z którego cieknie . Zdejmuje wszystkie osłony i może się uda ...

Czytałem coś o jakimś kruću i czujniku temp. cieczy chłodzącej ... temat później dogłębnie zbadam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelke miałem zmienianą ostatnio więc to raczej nie tu leży problem . Sprawdziłem przed chwilą i płyn nie ma zapachu spalin , tłuste oczka też odpadają . Jeśli chodzi o dym to jestem w stanie powiedzieć że ma delikatnie błękitne zabarwienie . Pod samochodem widać plame z tym czerwonym płynem, problem tylko w tym że nie mogę zlokalizować miejsca z którego cieknie . Zdejmuje wszystkie osłony i może się uda ...

Czytałem coś o jakimś kruću i czujniku temp. cieczy chłodzącej ... temat później dogłębnie zbadam ...

masz wiec, 2 problemy, jeden to wyciek a drugi dymienie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...