Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Malowanie dekorów / listew wewnętrznych


Leoneq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Był już temat odnośnie malowania kokpitu sprajem i innymi badziewami... ale takiego chyba nie było

Wiem że nie którzy z was pomyślą i od razu będą odradzać że lakierowanie listew wewnętrznych ozdobnych ( dekorów ) jest do bani i lepiej zastosować ori bo ori jest super i sie nie rysuje... Też tak myślałem !!! Jednak kumpel strasznie się napalił na kolor aluminiowy ( zbliżony do Szczotkowanego Aluminium - ori listwy ) ze postanowił oddać listwy do lakierowania. Ma takiego kumpla który maluje modele statków takie na wodę , i koles ponoć zna się na rzeczy - tłumaczył że trzeba jakieś specjalne podkłady dawać żeby zaraz się nie łuszczyło ani nie porysowało. Kumpel przyjechał samochodem z pomalowanymi listwami , jak zobaczyłem to szok :shocked: naprawdę sam nie wierzyłem ze będzie tak dobry efekt i kolor aluminiowy...

koszt troszkę ponad 200 zł

Jeździ z nimi 3 miesiące już i ani ryski ani kurzu ;)

Jedną sztukę mi pożyczył żebym zobaczył i się przyzwyczaił do nowego design :tongue4:

Poniżej fotki

Proszę o opinie

6bf85b6565faed8c.jpg

5a06e17fba80c69e.jpg

e240c5dcc92eb24e.jpg

6356a88eca0a6500.jpg

4cebb5e3350afc60.jpg

1280763379e42ba0.jpg

81321f41b4ff6de1.jpg

2b66a69bbf524630.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za koszt malowania wolalbym poszukac ori szczotkowanego aluminium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za koszt malowania wolalbym poszukac ori szczotkowanego aluminium :)

Ototot...bo okazje sie zdarzają :decayed:

Ale efekt niezły :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, ale to w ogóle nie wygląda na szczotkowane aluminium

To całkowicie nie przypomina nic co było w orignale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale efekt niezły :th:

A widziales na zywo? :>

Nie ..ale po fotkach widać , że nie jest tak źle.. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, ale to w ogóle nie wygląda na szczotkowane aluminium

To całkowicie nie przypomina nic co było w orignale :)

No dlatego napisałem że zbliżony a nie identyczny ;) w rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej niż na fotkach.... Pre a Ty u Siebie masz szczotkowane alu ? tak żeby przyjechać porównać porobić fotki ?

pzdr.

Dziekuje za opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt bomba , widac ze koles zna sie na rzeczy , dla zwykłego smiertelnika praktycznie nie widac różnicy miedzy ori a malowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu w górnym lewym rogu widać tzw. serek - źle odtłuszczone przed lakierowaniem - należy używać zmywacza anty silikonowego. Samo malowanie nie jest problemem. Każdy lakiernik samochodowy to wykona. Ważne aby nałożyć ze trzy warstwy lakieru które po wyschnięciu należy na mokro zeszlifować a następnie wypolerować. Jeżeli farba i lakier są dobrej jakości powłoka powinna być trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to tańsza alternatywa....jeśli ktoś nie chce wydawać na ori listwy 1200 zł czy tam coś ok. lub siedzieć na allegro/ebayu 24h/dobre czekając na okazję to można taką lakierkę sobie strzelić :evil: a i tak przeciętny śmiertelnik ( który nie siedzi na forum , który nie jest maniakiem audi ) nie będzie wiedział czy to było tak ori czy malowane czy inne... także chyba się skuszę ... chętnie jeszcze bym porównał jak to się ma do ori szczotkowanego alu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d3e1bddc61e344f.html

a co to jest?

[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2008, 12:21 _________________________________________________http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1a5385dfe691ff5.html

jeszcze jedno zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest?

tak zwany fish-scale, tu masz porównanie szczotkowanego alu (brushed alu) do "rybiej łuski" :

IMG_2151.JPG

IMG_2149.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż, tego "szczotkowanego alu" były też dwa rodzaje, to zdjęcie które ja przedstawiłem to bardziej przypomina nowsze listwy.

Starsze chyba nie były aż tak mocno szczotkowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=MtII-d4eoo4


hyhyhy, DIY Brushed Aluminium Audi A4[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2008, 12:58 _________________________________________________Le

No to w ogole nie przypominaja szczotkowanego aluminium :tongue4: te moje listwy ale mnie sie tam podoba ;)

Leoneq, ale była wcześniejsza wersja "szczotkowanego" - nie mogę znaleźć zdjęcia...
Flyer, którą Ty masz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...